Prawko

Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Re: Prawko

Byłam dziś w urzędzie załatwić profil kandydata na kierowcę. Od jutra zaczynają się na poważnie zajęcia. :)
Facet, który będzie nas prowadził to podobno jakiś były kierowca rajdowy. Zachwalał swoją szkołę i kursy, ale wiadomo, że każda pliszka swój ogonek chwali, więc zobaczymy jak to będzie w praktyce.
Stoję w obliczu wyzwania, mam stracha, ale jestem generalnie nastawiona pozytywnie. :)
Fallen, fallen is Babylon
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

To wielki krok naprzód. :)
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Wczoraj mieliśmy pierwsze zajęcia.
Jestem trochę wkurzona, bo mieliśmy dostać login i hasło do strony z materiałami i testami i echo, nie dostaliśmy, znaczy ja nie dostałam. Nawet pisałam smsa, ale zero odpowiedzi...
Problematyczna jest też moja grupa. Oprócz mnie jest moja koleżanka, która nie słyszy i kilka osób z drugiej części zakładu. Dziewczyny są bardzo ok, ale chłopaki... Nie, że coś do nich mam czy że źle się zachowują, tylko po prostu są to osoby upośledzone intelektualnie i nie są w stanie ogarnąć najprostszych rzeczy typu definicja drogi, skrzyżowania i tak dalej. Czarno widzę ich dalszą naukę...
Dziś kolejne zajęcia. Mieliśmy zapoznać się z informacjami o znakach drogowych, ale że nie dostałam danych logowania do portalu, no to się nie zapoznałam.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Jeśli Twoi koledzy zdają egzaminy to daj znać.
Wtedy i ja ruszam robić prawko. :)
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Robię sobie testy na prawojazdy360, o ile znaki drogowe i zasady ruchu już jako tako znam, tak polegam na tych tak zwanych pytaniach specjalistycznych. Jeszcze ciut nauki przede mną.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Teraz są takie czasy, że ciężko gdy sie nie ma samochodu. Ja nie mam prawka ale żona jezdzi. Muszę przyznać, że nie wyobrażam sobie tłuczenia się busami i autobusami. W Wiedniu jest rewelacyjna komunikacja i tam nie ma problemu z poruszaniem się bez samochodu, ale tu gdzie mieszkam ciągle jeździmy to do jednej to do drugiej szwagierki i teściowej oraz do mojego rodzinnego domu.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Mam już dwie godziny jazd za sobą LOL. Na razie idzie mi jako tako, ale jeszcze za wcześnie by mówić czy nadaję się na kierowcę czy nie. Ale moje nieogarnięcie daje się we znaki...
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Życzę jak najmniej stresu i cierpliwości.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Wczorajsze jazdy szły mi fatalnie. Poza tym instruktor był jakiś nerwowy i ciągle się czepiał, a mój mózg po dniówce i nerwówce w pracy nie chciał już współpracować... Nie wiem, ale chyba będzie ze mnie taki kierowca jak z koziej dupy trąba. :/ Inni kursanci mają duże postępy, a ja jak zawsze na szarym końcu...
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Nie zniechęcaj się, pomyśl, że niedługo będziesz miała prawko i na wszystkich wypniesz d.... ;)
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Na razie ciężko mi wejść poprawnie w zakręt.
Moim największym problemem jest "refleks szachisty"... To niestety robią leki, a na drodze nie ma miejsca na zastanawianie się i opóźnione reakcje...
Prawko najlepiej robić jak się jest 20 letnim szczylem, a nie po prawie 12 latach ćpania neuroleptyków.
Awatar użytkownika
Melecjusz
Zaprzyjaźnieni

Na naukę nigdy nie jest za późno
Takie czasy, że lepiej jest mieć prawko niż nie mieć
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Bałwan

Mi tam prawko do życia nie potrzebne i jestem za tym aby jak najmniej aut było na drogach, większość ludzi powinna korzystać z komunikacji miejskiej, zmniejszyło by to korki i ilość spalin.Dla mnie auto to zwyczajne wygodnictwo dla większej części kierowców.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Gdy sie ma małe dzieci i mieszka sie jeszcze w pipidówce samochód jest niezbędny.
Ja nie mam prawka bo żona ma. Mieszkam w centrum miasta choć wydaje się, że wszędzie mam blisko to i tak samochód jest potrzebny. Ciągle wyjeżdżamy do rodzin i znajomych mieszkających na wsiach. Nie wyobrażam sobie tłuczenia sie całej trójki ciasnymi busami z przesiadkami i długiego stania po przystankach.
Dziś większości ludziom auto jest niezbędne, czy to jechać na większe zakupy, odwieźć do kościoła starszą osobę, czy do szpitala w środku nocy itd,. Owszem jest taxi, ale nie za darmo.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

W tamtym tygodniu policja zabrała prawko mojemu szwagrowi bo miał podczas kontroli 0,3 ‰ alkoholu. Ten sobie wypił piwko, po czym dostał telefon od żony, która leżała w szpitalu by przywiózł jej coś i sobie zapomniał o piwku. Jego żona akurat w tą niedzielę urodziła dziecko, hmm... piąte z kolei i mają problem, bo prawka już nie ma auto ciągle potrzebne. Taxi może zrujnować, a prosić znajomych czy sąsiadów też bez granic nie można.
ODPOWIEDZ