Objawienia

Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Objawienia

Babcia ogląda mszę, ja słucham jednym uchem.
Ksiądz mówi o Andrzeju Boboli. Przeczytałam jak facet zginął i zrobiło mi się przykro... Do tego, że miłosierny Bóg Ojciec pozwala na takie rzeczy przywykłam, w końcu czytałam sporo książek o wojnie, ludobójstwie itp.
Ale do czego zmierzam. Msza jest w sanktuarium w Krakowie, a tam z kolei była św. Faustyna, której ukazał się Jezus Miłosierny. Andrzej Bobola także się objawia.

No więc właśnie, objawienia. Dlaczego jednych którzy mają objawienia ogłasza się świętymi, a innych zamyka się w psychiatryku i daje łatkę świra?
My też mieliśmy na starym forum takiego, co nic tylko rozmawiał z Bogiem i miał zostać wielkim świętym, ale chyba coś nie pykło. ;) Nie że się z niego nabijam czy coś, bo każdy z nas miał swoje jazdy.
Muzułmanie i Żydzi też pewnie mają objawienia.
Damaged people are dangerous. They know they can survive.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: Objawienia

Ja w czasie medytacji widziałem Jezusa który coś do mnie mówił tylko jak z niej wyszedłem to zapomniałem co :|
Nie wiem czemu ale on nie miał nóg :lol:
To było dawno temu.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Mam sceptyczne podejścia do większości objawień. Mam nadzieję, że moi święci tak naprawdę nie byli świrnięci :)

Gdybym ja miał objawienia, to w 100% można by to uznać za symptom choroby ;)
Awatar użytkownika
danielek
Wyjadacz

Też widziałem Jezusa jak się kleju nawąchałem.Straszne to było w tym lesie.Nad drzewami świetlista postać.To był tylko halun.Najlepsze było jak przez pół roku słyszałem Rajską Ewę.Głos cudny a Rispolept nie pomógł na to:)
Awatar użytkownika
Melecjusz
Wyjadacz

No tak, są objawienia, jest apteczka /ok/
sebast
Wyjadacz

Kluskowa problem w tym że schizofrenicy nie mają prawdziwych objawień. Dla mnie schizofrenia to co najwyżej zniewolenie demoniczne lub nawet opętanie a nie na pewno jakiś dar od Boga. Odkąd mam takie podejście i modlę się o uzdrowienie czuję się stopniowo coraz lepiej.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

A po czym w takim razie poznać, które objawienie jest prawdziwe, a które nie jest?
Damaged people are dangerous. They know they can survive.
sebast
Wyjadacz

Moim zdaniem pomocny może tu być fragment Biblii
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6. (Ga, 5;22-23)
Źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1026
Jeśli czujesz radość i pokój i te inne powyższe cechy to moim zdaniem może to pochodzić od Boga a jeśli jakiś niepokój to od Złego ale to takie ogólne rozróżnienie. Moim zdaniem kościół powinien stać na straży prawdziwości objawień. Jeśli ktoś uważa że ma objawienia powinien moim zdaniem mieć stałego spowiednika i on może tu pomóc rozeznać ale moim zdaniem w schizofrenii powszechne są różne wizje i głosy więc moim zdaniem w przypadku schizofrenika raczej na pewno wszelkie objawienia to będzie efekt choroby a nie prawdziwe objawienie od Boga.
ODPOWIEDZ