Powrót na psychoterapię...

Tup
Zaprzyjaźnieni

Re: Powrót na psychoterapię...

Stefan pisze: 12 paź 2021, 20:08 Tup jak pójdziesz do nowego terapeuty to tak jak byś zaczynał wszystko od początku , bo każdy następny będzie drążył żeby lepiej Cię poznać.
W pewnym sensie tak i nie. Pewne rzeczy już przerobiłem i mam pewne zasoby. Nie jestem taki typowy świeżak na nowej terapii. Zrobiłem kolejny krok, bo oswoiłem się z terapią ,w której pracuje z terapeutką kobietą. Mam też doświadczenie z pracy z facetem terapeutą. Jak masz pewną wiedze już z terapii, to nigdy nie zaczynasz z pułapu zero. Te rzeczy pewne zostają z poprzednich terapii.To pózniej widać na nowej terapii.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Bałwan

@tup masz rację :)

Dawno,dawno temu byłem na terapii i zapomniałem już jak to jest ;)
Tup
Zaprzyjaźnieni

Ostatnio czuje się mocno wypompowany po sesjach. Jakoś co sesje jest ciężko, a z drugiej strony tematy uważam za wartościowe i rozwojowe. Końcówka daje mi popalić. /dostal/
Tup
Zaprzyjaźnieni

Za tydzień mogę zakończyć terapie przedterminowo .A moje życie jest w rozsypce i pewne problemy nie rozwiązane. Poprzednio jak kończyłem terapie chyba miałem mocniejszy grunt.
Tup
Zaprzyjaźnieni

Znowu dłuższa przerwa na terapii. Czas pewnych podsumowań i refleksji ,bo niedługo kończę terapie. A może ją przedłużę na czas nieokreślony. Zbliżają się święta, Sylwester ,to dużo będzie się działo i jakoś muszę sobie z tym poradzić.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Chcę jutro zadzwonić do lokalnej poradni, tam gdzie chodziłam na dzienny, i spróbować umówić się na jakąś psychoterapię indywidualną. Nie pracuję, więc każda godzina jest dla mnie dogodna - po cichu liczę, że może mi się uda i spotkania będą odbywać się częściej, niż raz na trzy tygodnie...
Fallen, fallen is Babylon
Tup
Zaprzyjaźnieni

Kluskowa mi się już uzbierało terapii indywidualnej 5lat z hakiem ,to dużo według Ciebie na okres prawie 20 lat stażu chorowania?? Nie wiem czy zrezygnuje z wsparcia psychologicznego ,bo takie mam zalecenie z dziennego. Mi się terapia tak metaforycznie kojarzy z trenerem dla zawodnika i takim samorozwojem, a tak samemu ciężej pracować nad pewnymi rzeczami, aby były takie efekty .Wiadomo terapia nie zawsze jest taka owocna, bo dużo zależy od terapeuty i od nas samych, naszego zaangażowania ,otwartości ,zaufania.

Podejścia są takie ,że niektórzy dobrze sobie radzą bez terapii. Ja sam pózno zacząłem terapie taką z prawdziwego zdarzenia po 30sce.Nawet łączyłem pracę z terapia, a sesje miałem co tydzień. Jak sobie radzisz ok, ale jak nie warto próbować wsparcia w terapii .Mi sporo rzeczy naprostowała terapia, że teraz nie biorę dużych dawek i jakoś żyje samodzielne.

Właśnie najgorzej tracić czas na autodestrukcji. Trzeba szukać pomocy, która pomoże w realizowaniu planów ,zmian. Praca nad sobą nie jest łatwa i ryzyko zmian, nie jest proste.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Ja chciałam i chcę korzystać z terapii, ale zawsze było/jest coś co mi to uniemożliwiało - albo nieodpowiedni terapeuta, albo terminy raz na trzy tygodnie i tak dalej. Mam złe doświadczenia z terapią na NFZ, a na płatną mnie nie stać.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Dzwoniłam do poradni, gdzie chodziłam na dzienny - nie prowadzą już psychoterapii indywidualnej... Potem zadzwoniłam do poradni leczenia uzależnień, gdzie kiedyś uczęszczałam na bardzo udaną terapię grupową, ale kompletnie nieudaną indywidualną. Pani w rejestracji powiedziała mi, żebym we wtorek zadzwoniła pod podany numer i tam mam się dogadać do jakiej poradni (bo jest ich w tym ośrodku kilka) powinnam się skierować i umówić. No zobaczymy. /bezradny/
Tup
Zaprzyjaźnieni

Dziś w godzinach mojej terapii była nieciekawa pogoda, śnieg, duży wiatr. Dobrze, że mam zmienione na wieczorną sesje na telefon i siedzę sobie w cieple. Też miałbym problem pójść na sesje, bo w tych godzinach miałem sprawdzanie licznika prądu .A tak z wszystkiego wyszedłem fartownie. W planach skończyć kontrakt, odpocząć i zacząć od nowa coś. Taka przerwa jest potrzebna, żeby sobie przemyśleć terapie, to co było. Dzięki terapii zrobiłem postęp po szpitalu i nie cofałem się. Niby tyle czasu już korzystam z terapii ,a nadal mi się pojawiają nowe tematy do sesji. Chciałbym jeszcze pewne rzeczy przerobić.
Tup
Zaprzyjaźnieni

Tu można mieć taką namiastkę terapii grupowej ,grupy wsparcia.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Tup pisze: 17 sty 2022, 18:36 Tu można mieć taką namiastkę terapii grupowej ,grupy wsparcia.
Fajnie, że ktoś tak to odbiera. :)
Tup
Zaprzyjaźnieni

Ciekawy wywiad o terapii.

Tup
Zaprzyjaźnieni

Tam było w tym o dużym problemie samotności nawet tej ukrytej gdy się wydaje ,że ludzie obcują z ludzmi pracują itp. Niestety mało mają ludzie, osoby z którymi mogą dzielić się emocjami. Dużo jest takich relacji powierzchownych mimo ,że mamy Fb i inne.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Tup pisze: 23 sty 2022, 19:59 Tam było w tym o dużym problemie samotności nawet tej ukrytej gdy się wydaje ,że ludzie obcują z ludzmi pracują itp. Niestety mało mają ludzie, osoby z którymi mogą dzielić się emocjami. Dużo jest takich relacji powierzchownych mimo ,że mamy Fb i inne.
Ja mam tylko dwie takie głębokie relacje. A może aż dwie...? Chodzi oczywiście o mojego partnera i moją przyjaciółkę.
ODPOWIEDZ