Rodziny naszych drugich połówek

Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Rodziny naszych drugich połówek

Macie dobre relacje z rodzicami i resztą rodzin waszych partnerów/partnerek? Czy jest to dla was jakiś problem czy powód do lęków albo niepokoju? A może wasze relacje są bliskie i serdeczne? /think/
Fallen, fallen is Babylon
Tup
Zaprzyjaźnieni

Re: Rodziny naszych drugich połówek

Nie łatwo o akceptacje, ale można mieć dobre relacje ,nawet można być lubianym. Mi się wydaje, że to ważne.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Mnie rodzice mojego faceta przyprawiają o lęki i schizy, głównie matka, ale mówiąc obiektywnie nigdy nie zostałam przez nich źle potraktowana, więc to pewnie tylko w mojej głowie. :| Za to jego ciocia mnie chyba bardzo polubiła. :)
Tup
Zaprzyjaźnieni

Mi kiedyś lekarka mówiła, że to nie najważniejsze, chyba chciała zdjąć ze mnie tą presje ,a to jaki ma stosunek do nas partner/partnerka. Wiadomo, że nie zawsze polubi cała rodzina, bo to się rzadko zdarza.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Tup pisze: 22 kwie 2022, 20:50 Mi kiedyś lekarka mówiła, że to nie najważniejsze, chyba chciała zdjąć ze mnie tą presje ,a to jaki ma stosunek do nas partner/partnerka.
To też prawda.
W sumie, żarciki o teściach nie wzięły się znikąd... Lol
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Mój teść zanim nim został wcześniej był moim kolegą z Wiednia. Często z nim jeździłem do Polski I z powrotem. Potem kiedy się hajtnąlem z jego córka już jazda z nim to była normalka.
W zasadzie do dziś pomimo rozwodu nadal mam z nim relacje które nazwałbym dobre, choć rzadko widujemy się.
A teściowa która jest dawno po rozwodzie z teściem też jest dla mnie dobra. Zawsze była może nie aż tak bardzo jak w baśniach ale kiedy mieliśmy ślub to moja już ex powiedziała mi wtedy ze jej mama przyjechała na wesele tylko ze względu na mnie, bo obie w tamtym czasie trochę się żarły. Kiedy byliśmy małżeństwem to do teściowej jeździliśmy dość często. Ona mieszka z córką i jej rodzina. Właśnie z tą rodzina miałem też super relacje. Zwłaszcza ze szwagrem z którym wypiliśmy niejedna flaszkę czy piwko. Mają córkę kilka lat starszą od mojej córki która przyjeżdżała często do nas bawić się z moją córką. Moja corka bardzo ja lubi.
Jest jeszcze jedna siostra mojej ex. Z nią też miałem zawsze dobre relacje. Jej dwoje starszych dzieci ale w podobnym wieku mojej córki byli niemalże co weekend u nas. Moja córką przy nich się nie nudziła a ja z czasem traktowałem je jak własne dzieci.
Właśnie to z drugą siostrą nadal utrzymuje kontakt i od prawie roku przyjeżdża do mnie co dwa trzy tygodnie. Była ostatnio też teściowa.
Jest jeszcze jej brat który mieszka z rodziną na stałe w Wiedniu. Miałem z nim dobre relacje ale tylko przed rozwodem. Kiedyś mieliśmy razem pracować i często się odwiedzaliśmy.
W czasie małżeństwa jeździłem z moją byłą do reszty jej rodziny tej dalszej. Do ciotek, kuzynek i też miałem dobre relacje. Jest taka ciotka która mieszka w Kruszwicy Ok 600km ode mnie kiedyś raz przyjechała do nas i jej się tak spodobało i nawiązała relacje z moim tatą i co roku do niego przyjeżdża nawet mój tata u niej był.
Obecnie utrzymuje kontakt z siostrą mojej ex ale z resztą już prawie co nic bo mieszkają 60 km ale jestem otwarty na kontakt bo nie wiadomo co dzień przyniesie a to się zawsze opłaca.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Andwer pisze: 23 kwie 2022, 16:33 Obecnie utrzymuje kontakt z siostrą mojej ex ale z resztą już prawie co nic bo mieszkają 60 km ale jestem otwarty na kontakt bo nie wiadomo co dzień przyniesie a to się zawsze opłaca.
To prawda. A poza tym ogólnie, warto dbać o wszystkie dobre i pożyteczne relacje. :)
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Takich nigdy za wiele. To forum to też utrzymywanie dobrych relacji. :)

Niestety człowiek czasem palnie coś sprzecznego niż myśli albo napisze coś co będzie inaczej odebrane ale to już na zawsze zapisane w dziejach ludzkości.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Wczoraj nieźle zapunktowałam u teściów "naprawiając" ich laptopa. :) "Naprawa" polegała na tym, że ściągnął się jakiś niechciany program (ale nie wirus), który blokował przeglądarkę, a ja go usunęłam, trochę odświeżyłam system i teraz komp ładnie działa. :mrgreen: Potem jeszcze zrobię partycję, bo ma tylko systemową, a szkoda by było danych w razie czego.
ODPOWIEDZ