Blokowanie telemarketerów - aplikacja

Urządzenia i Aplikacje
Awatar użytkownika
nic
Zaprzyjaźnieni

Blokowanie telemarketerów - aplikacja

Po serii nękających telefonów w soboty i w niedziele trafiłem na apkę (darmową, chociaż możemy dobrowolnie wesprzeć twórców), która ma wspomniane połączenia zablokować...

Odebrać telefon? to prosta aplikacja filtrująca przychodzące połączenia, która poinformuje użytkownika, jeśli dzwoniący numer należy do telemarketera, bądź jest w inny sposób uciążliwy. Działanie opiera się na zbieraniu opinii od samych użytkowników, którzy oceniają numery pod kątem płynących z nich zagrożeń.

Jeśli któryś numer jest szczególnie uciążliwy, zostaniemy o tym wyraźnie poinformowani jeszcze przed odebraniem. Po każdej rozmowie sami zostaniemy też poproszeni o zaopiniowanie numeru, z którym właśnie rozmawialiśmy, czym przyczynimy się do dalszego udoskonalania bazy.

Warto dodać, że wspomniana baza (choć generalnie aktualizowana na podstawie opinii użytkowników), zapisywana jest również lokalnie na urządzeniu użytkownika, przez co program działa poprawnie także w przypadku braku stałego dostępu do Internetu.
Prawda jest zawieszona pomiędzy wszystkimi odpowiedziami...

Moje motto:
Czytaj.

Moje www:
kolorowo.art - nic maluje
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: Blokowanie telemarketerów - aplikacja

Dzięki za info nic :)
Chyba ją zainstaluję ?
Awatar użytkownika
nic
Zaprzyjaźnieni

Stefan pisze: 28 lis 2021, 13:21 Dzięki za info nic :)
Chyba ją zainstaluję ?
Spoko. Ja pozwoliłem aplikacji zastąpić domyślną aplikację do połączeń tel/sms. Żeby wszystko działało jak trzeba ustawiłem (w zakładce ustawienia ochrony) rodzaj ochrony na "Aktywna ochrona" (powoduje to automatyczne blokowanie spamerów), natomiast jako typ alertu "własny ekran połączenia" (podczas połączenia przychodzącego wyświetla się okno aplikacji "Odebrać telefon"). Dodatkowo w zakładce "inne ustawienia" musiałem zaznaczyć opcję "Nie używaj wyskakujących okien": powoduje to wyświetlanie szczegółów przychodzącego połączenia w trybie pełnoekranowym.

Moje motto:
Czytaj.

Moje www:
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Miałam kiedyś taką aplikację, przydatna rzecz. Jakkolwiek teraz, w nowym (ma niecały rok) telefonie od razu przy połączniu wyświetla mi się ostrzeżenie, że to spam/telemarketer/scam itp. Także od razu mogę odrzucić połączenie i zablokować numer.

Swoją drogą, jakaś plaga ostatnio z tymi telemarketerami...
Fallen, fallen is Babylon
Awatar użytkownika
nic
Zaprzyjaźnieni

Kluskowa pisze: 28 lis 2021, 21:27 Jakkolwiek teraz, w nowym (ma niecały rok) telefonie od razu przy połączniu wyświetla mi się ostrzeżenie, że to spam/telemarketer/scam itp. Także od razu mogę odrzucić połączenie i zablokować numer.
Ja zainstalowałem tą apkę, bo bez niej musiałbym mieć cały czas wymilczony telefon, a czasami tak się "nie da"...Blokowanie pojedynczych numerów nic nie dawało, bo Ci telemarketerzy dzwonili w tej samej sprawie z różnych miast, co świadczy o decentralizacji (nie wiem, czy to właściwe określenie) tej "organizacji natrętów".

Moje motto:
Czytaj.

Moje www:
ODPOWIEDZ