Polonistka zawieszona za lekcję o depresji.

Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Polonistka zawieszona za lekcję o depresji.

Materiał:
https://tvn24.pl/bez-przerwy-rok-szkoln ... ji-5424733

Co o tym myślicie? Nie wiem jakie przygotowanie miała ta nauczycielka i czy faktycznie mogła zaszkodzić uczniom - znacznie bardziej szkodliwe treści każdy dzieciak może znaleźć w internecie... Co w tym złego, że w szkole porusza się temat zdrowia psychicznego? Rozumiem, że jakby nauczycielka zrobiła lekcję o schizofrenii, to dzieci by się pozabijały tocząc pianę z ust? /think/
Pewnie, lepiej żeby młody, dorastający człowiek został ze swoimi problemami zupełnie sam, nie rozumiejąc co się z nim dzieje. I jeszcze żeby był gnębiony przez "kolegów" i nauczycieli. A potem "ojej taki młody chłopak/dziewczyna się zabił/a, to był taki dobry dzieciak, jak to możliwe"...
:(
Damaged people are dangerous. They know they can survive.
Awatar użytkownika
karuna
Zaprzyjaźnieni
Zawód: specjalista
Re: Polonistka zawieszona za lekcję o depresji.

Ja czytałem o tym już jakiś czas temu, i myślę, że tu chodzi o konflikt nauczycielki z dyrektorem, a tak wyszło, był jakiś pretekst.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

karuna pisze: 24 wrz 2021, 22:59 Ja czytałem o tym już jakiś czas temu, i myślę, że tu chodzi o konflikt nauczycielki z dyrektorem, a tak wyszło, był jakiś pretekst.
Tak, w sumie to bardzo możliwy scenariusz...
Tup
Zaprzyjaźnieni

W ostatnim czasie temat depresji przestał być tabu i coraz mocniej się o nim mówi publicznie,w mediach.Teraz już nie taki wstyd powiedzieć miałem depresje,wiele ludzi się do tego przyznaje.
Awatar użytkownika
Kluskova
Administrator

Tup pisze: 25 wrz 2021, 14:36 W ostatnim czasie temat depresji przestał być tabu i coraz mocniej się o nim mówi publicznie,w mediach.Teraz już nie taki wstyd powiedzieć miałem depresje,wiele ludzi się do tego przyznaje.
Prawda. Trochę to trwało, niestety...
Może za 30 lat będzie podobnie z postrzeganiem schizofrenii? :roll:
ODPOWIEDZ