Kupno laptopa

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Re: Kupno laptopa

Myślę, że to dobry wybór, Andwer. :)
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
domik
Zaprzyjaźnieni

Bardzo dobry wybór! Gratuluję zakupu

Do Twoich zastosowań jak znalazł :)

Napisz, jak wszystko chodzi.
domik
Zaprzyjaźnieni

Andwer - jeszcze jedna sprawa:
przy kilku komputerach i przy przenoszeniu rzeczy z jednego na inny sprzęt (od zera) - czyli przy stawianiu systemu - przydaje się chmura.

W przypadku windowsów bezkonkurencyjna jest chmura od M$. Nazywa się One drive i ikonka tego programu chodzi w tle przez cały czas (prawy, dolny róg, obok zegara).
W przypadku darmowej wersji jest to chyba 15 GB, co wystarcza na proste pliki tekstowe i może nawet kilka zdjęć.....

Najlepszą opcją, aby skorzystać z płatnej wersji, jest zakup Office 365 Home Premium (nie Personal!) - mówię tutaj o subskrypcji, a nie o zakupie jednorazowym - ta pierwsza opcja nie przewiduje właśnie chmury....
Tenże office wykupisz za 300 zł rocznie na allegro (jest to w pełni legalne, francuska wersja instalująca się po polsku i pracująca w naszym języku - mam już to kilka lat). Alternatywą jest 429 zł w sklepie M$ lub 42,99 miesięcznie w abonamencie.
(chyba dobrze pamiętam)

Co to daje:
1. pełne aplikacje office na kilku urządzeniach dla max 6 użytkowników (czyli dla rodziny np.)
2. są to aplikacje instalowane na HDD a nie dostępne w chmurze przez przeglądarkę (jak w opcji Personal)
3. każdy z 6 użytkowników dostaje 1 TB miejsca w chmurze

Po co mi to?
1. praca (pakiet microsoftu bije na głowę wersje darmowe, otwiera PDFy między innymi, ma bardzo rozbudowane makra, w zestawie access - lokalna baza danych)
2. synchronizacja miedzy urządzeniami - pracujesz na jednym sprzęcie, kończysz prace i kontynuujesz w domu - one drive dba o aktualne wersje dokumentów.
3. możesz łatwo pliku udostępnić osobom trzecim, wprost z pulpitu Twojego dysku, bez uploadowania ich na jakieś dziwne serwisy
4. możesz zaoszczędzić miejsce na dysku twardym: jest opcja "wyślij wszystko do chmury w celu oszczędności miejsca"
5. powyższe jest praktyczne przy tworzeniu back upów (ja straciłem raz całą muzykę wraz z backupem, już nigdy nie będę przechowywał plików lokalnie) oraz przy przenoszeniu danych,
a działa to tak, na nowym komputerze logujesz się na swoje konto użytkownika loginem i hasłem, natychmiast włącza się one drive i dokonuje synchronizacji - w zależności od prędkości internetu masz już znajomy pulpit i wszystkie ikonki plików - również w moich dokumentach - tylko te ikonki są "wirtualne" - znajdują się w chmurze (nie zajmują Ci miejsca na dysku).
Kiedy uruchomisz program i wybierzesz plik do otworzenia - one drive w tle pobierze ten plik i po skończeniu akcji będziesz na nim pracował lokalnie (tak działają np. moje programy muzyczne). Po zapisaniu zmian one drive dokonuje synchronizacji z chmurą.

BTW - masz też przeglądarkę EDGE, która zapisuje wszelkie dane do chmury i nie trzeba się do niej osobno logować, możesz też zainstalować rozszerzenie do androida i ios, które synchronizuje pliki, zdjęcia, historię przeglądarki oraz pozwala nawiązywać połączenia głosowe i wysyłać sms z komputera.

Naprawdę, windows 10 ma ogromne możliwości.

Jeśli mogę w czymś pomóc to pisz (Apple też jest świetny, jednak nie ma na nim office natywnie a ceny chmury są bardzo wysokie....)
Pomyślałem, że te wskazówki pomogą Ci postawić system od zera.....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

OneDrive to dobra rzecz, potwierdzam.
Mam też iCloud, ale mały pakiet, za analogicznie małe pieniądze. ;)
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Fajny sprzęt :)
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

domik pisze: 23 sty 2021, 17:26
Napisz, jak wszystko chodzi.
Nowy laptop chodzi jak należy. Od trzech dni gram intensywnie w swoje gierki i wszystko odbywa się płynnie. Gram w skoki narciarskie gdzie jest bardzo dużo klikania i trzeba to robić w ograniczonym czasie. Wszystko jest cacy. Na poprzednim Ryzenie 3 klikanie na tej gierce doprowadzało mnie do frustracji bo się zacinało, muliło, traciłem czas itd,.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Z tą chmurą to wiem, że to dobra sprawa i muszę się tym zająć na dobre bo zaniedbałem.
Wspominane było już o tym na tym forum
viewtopic.php?f=5&t=108&p=878&hilit=chmura#p878
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Po siedmiu tygodniach używania mojego nowego lapka stwierdzam, że nie jestem zawiedziony. Laptop w sam raz dla mnie.

Ceny laptopów faktycznie poszły w górę. Mój ma 16 GB RAM, a kumpel który kupił wcześniej 32 GB RAM zapłacił o jakieś 30% mniej. Oczywiście nie tylko mowa o RAM, ale i procesorze, karta graficzna lepsza itd
ODPOWIEDZ