Problemy z kręgosłupem

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Re: Problemy z kręgosłupem

Andwer, u mnie też częste bóle kręgosłupa wróciły po dłuższej przerwie. Na dodatek na RM mi wyszedł bonus - skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym... 8 lutego mam pierwszą wizytę u ortopedy.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Szukam chętnego który wziąłby na chwile ode mnie ten krzyż. Tak boli mnie w krzyżu i to bardzo. Ostatnio bardzo, bardzo...
Mogę pracować, ale najtrudniejsze są momenty kiedy z pozycji siedzącej muszę wstać. z kolei nie mogę cały czas stać bo od stania nieruchomo potrafi mnie mocno zaboleć, a jak się ruszam to jest ok. Nie mogę się cały czas ruszać bo muszę odpocząć i usiąść. Błędne koło.
Odpowiednie ćwiczenia na mój kręgozmyk przyniosą ukojenie. Jakoś nie mogę się zmobilizować. To jest podobna sytuacja z odchudzaniem. Nie widać od razu efektów.
Tup
Zaprzyjaźnieni

Też mam chory kręgosłup i ćwiczę co drugi dzień,bo jak tego nie zrobie od razu czuje ból,nie zawsze,ale często,a tak mam to w ryzach i nie boli.Czasem się nie chce,ale lepsza jakość życia.A te ćwiczenia nie są długie,tylko staram się rozruszać całe ciało.Można się wciągnąć,czasem są blokady,ale da się to radę ciągnąć jak widzisz realne efekty i poprawe.Warto to zrobić,bo to taka podstawa jak jedzenie i picie,gdy jest chory kręgosłup ,wtedy go wzmacniasz,a tak pogłębiasz to co masz i pózniej na stare lata może być kiszka.Walczysz wtedy o przyszłość i komfort sprawności.
Awatar użytkownika
Jagoda40
Zaprzyjaźnieni

Niestety na ból kręgosłupa to tylko ćwiczenia najlepiej pływanie lub kijki. Wzmacniają mięśnie kręgosłupa a to daje mega efekt.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Mnie za to napieprza w tych nieszczęsnych lędźwiach jak się źle schylę np podczas sprzątania... Ale tak jak piszą poprzednicy, tylko ćwiczenia mogą tu pomóc. Plus w moim przypadku zrzucenie kilku kg. Ale rozumiem Cię Andwer z tą mobilizacją... :( :roll:
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

W ostanie dni już mnie tak nie boli, jest ulga, przeszło tak jakby samo,, ale coś tam jeszcze czuję.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

U mnie problemy z bólem kręgosłupa minęły jak kupiłem nowe łóżko :)
Tup
Zaprzyjaźnieni

Na kręgosłup rower i spacery,mogą dać niezłe rezultaty.Ja ostatnio mniej ćwicze siłowo w domu i jakoś mega to nie odczuwam.Ważne żeby mieć jakiś ruch jak ma się siedzący tryb życia.
ODPOWIEDZ