Amizepin (karbamazepina)

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Amizepin (karbamazepina)

Taka sprawa: moja 90 letnia babcia od czasu do czasu ma zaburzenia równowagi oraz pamięci i "odloty". Polega to na tym, że na parę sekund traci świadomość i potem nic nie pamięta.
Wczoraj był u babci neurolog i powiedział tak: nie ma sensu brać babci do szpitala na badania, bo starzy ludzie bardzo źle to znoszą, mają zespoły majaczeniowe itp. Babcia była w szpitalu dwa tygodnie kiedy złamała nogę i rękę i niestety było dokładnie tak, jak mówiła wczoraj ta neurolog.
Zbadała babcię i powiedziała, że przyczyny tych odlotów mogą być dwie: albo problem z sercem albo coś ala lekka padaczka. Niestety bez specjalistycznych badań w szpitalu nie da się jasno nic powiedzieć.
Neurolog zaproponowała, że przepisze babci lek przeciwpadaczkowy, Amizepin, i zobaczymy czy objawy ustąpią.

I do sedna sprawy: ktoś z was miał styczność z tym lekiem? Boję się podawać babci psychotropów, tak szczerze mówiąc. Babcia kiedyś już miała problemy z sercem, więc kto wie czy te odloty nie są z tym właśnie związane. Ciężko, żeby serce u 90 letniej staruszki działało jak u 20 latki.
Boję się jak babcia zareaguje na ten Amizepin... Wiem, że to nie jest taki hardkor jak nasze neuroleptyki w dużych dawkach, ale zawsze to psychotrop, nie?
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: Amizepin (karbamazepina)

To przykre :(
Wiesz ja nie wiem co to za lek , bo ogólnie to na mało rzeczach się znam ale jak myślisz że to może być lekka padaczka to czy EEG by jej nie wykryło ? i wtedy ewentualnie żeby babcia brała ten lek ...... sam nie wiem :|
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Re: Amizepin (karbamazepina)

Problem w tym, że babcia jest mało mobilna. Do auta raczej nie wsiądzie, do przychodni jest za daleko, trzeba by załatwiać specjalny transport... A to dla babci kupa stresu.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
ODPOWIEDZ