Aliexpress

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Aliexpress

Kupujecie coś w chińskich sklepach wysyłkowych typu Aliexpress? Ja od czasu do czasu, w zależności czy czegoś potrzebuję lub, rzadziej, jak zobaczę coś fajnego i oryginalnego. Kupiłam tam trochę przyborów do rysowania, etui na telefon, rękawiczki. Nie jestem jakimś nałogowym łowcą promocji, jak niektórzy, po prostu jak czegoś potrzebuję to szukam na ali i nieraz znajdę tę rzecz w cenie dużo niższej niż np na allegro.
A u Chińczyków na Aliexpress jest dosłownie wszystko. Moja koleżanka kupiła sobie kiedyś... podświetlenie do kibla. :lol:
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: Aliexpress

Podświetlenie do kibla ? :lol:
Mam pytanko czy na ali trzeba mieć konto żeby coś kupić i czy trzeba znać chiński ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Nie kupuję, ale nie mówię, że nigdy nie będę kupował. Mam rzut beretem do Chińskiego Marketu, duży sklep ale wszystkiego nie mają. Wiele porządnych rzeczy nie mają. Kojarzycie powiedzenie "Made in China, trzy dni i nima"? Lub co jest tanie to drogie?
Tak, tak znam to wszystko a mimo to chodzę po takich sklepach. Na sylwestra kupiłem sobie taką kulę z korowymi światełkami, która się obraca i wygląda to jak na dyskotece. Taki bajer
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Fasolka pisze:Podświetlenie do kibla ? :lol:
Mam pytanko czy na ali trzeba mieć konto żeby coś kupić i czy trzeba znać chiński ? :mrgreen:
Tak, dobrze przeczytałeś. :D
Tak, trzeba mieć tam konto, ale chińskiego znać nie musisz. ;) Jest nawet wersja po polsku chociaż tłumaczona google translatorem. :lol: No i jeszcze tyle, że trzeba sobie we własnym zakresie przeliczyć ceny z dolarów, ale to chyba nie problem. :)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 9:56 przez Kluskowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

O, takie produkty wyskakują po wpisaniu hasła "podświetlenie toaleta":
https://pl.aliexpress.com/wholesale?cat ... ie+toaleta

/rotfl/
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Lol
Awatar użytkownika
Miłujmy się nawzajem
Wyjadacz

Ja słyszałem, że mogą ci dopisać cło na granicy, dlatego nie chciałem tam kupować.
Moja religia to wartości międzyludzkie.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Miłujmy się nawzajem pisze:Ja słyszałem, że mogą ci dopisać cło na granicy, dlatego nie chciałem tam kupować.
Jeśli kupujesz jakąś drogą rzecz powyżej jakiejś tam określonej w przepisach kwoty, np telefon, to owszem, jest takie ryzyko. Ale jak kupujesz jakiś drobiazg za, nie wiem, 5 dolców, wtedy najgorsze co może się stać to przetrzymanie paczki dłużej w urzędzie celnym, co skutkuje tym, że przesyłka przyjdzie z większym opóźnieniem. :)
ODPOWIEDZ