Wiara

Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: Wiara

Kluskowa pisze:
domik pisze:Kluskowa, podałaś przykłady zachowań ludzi i do tego fanatyków, nie Boga.
Biblia naucza, że Bóg stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo. Skoro kieruje się miłością, dlaczego pozwolił na takie rzeczy?
Zbyt duuuuuużo zła :(
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Pytanie, czyjego zła. I dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg nic z tym złem nie robił ani nie zamierza robić.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
domik
Zaprzyjaźnieni

dobro i zło to pojęcie względne - my po prostu tutaj się doświadczamy....

Podstawą wartością we wszechświecie jest wolność - i my ją mamy. To dlatego Bóg nie zrobi z nami porządku - kocha nas i pozwala na wszystko. Mówię również o zwierzętach (one przecież też cierpią).

Prawdę mówiąc to miałem znacznie więcej do powiedzenia, jednak mój post się nie ukazał, dlatego ograniczę się do powyższych słów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

dobro i zło to pojęcie względne
A jak się ma do tego Dekalog?

Rodzic też kocha swoje dzieci i nie chce dla nich niewoli - czy pozwoli im się pozabijać w imię wolności? Zresztą jaka wolność, skoro człowiek rzekomo zostanie ukarany za używanie swojej wolnej woli nie tak, jak życzy sobie Bóg?
domik
Zaprzyjaźnieni

Nie wiem, jak się ma do tego Dekalog.

Śmierć nie istnieje. Żyjemy ciągle i przed narodzinami wybieramy sobie nasz życie; co będziemy robili, z kim się narodzimy i jaki los nas spotka. Zasada ta dotyczy również zwierząt, które mordujemy często - np. one wybierają, że zostaną zjedzone przez człowieka i cieszą się z tego (!). Przypuszczam, że nie dacie mi wiary.

To dlatego właśnie mamy wolność wyboru (ale jeszcze przed narodzinami), aby lepiej odtwarzać nasze role, wybieramy sobie nawet to, że nie będziemy pamiętać o życiu sprzed narodzin i poprzednich wcieleń.

Tak jest zdecydowanie weselej :)

Wobec powyższego zdefiniowanie dobra i zła to rzeczywiście trudna sprawa, raczej Dekalog ma się do tego jak piernik do wiatraka, ponieważ przynależność religijna jest nieistotna.

Nie spodziewam się, że ktokolwiek mi uwierzy, jednak nie jest to moją intencją - fora specjalistyczne są zapełnione takimi świadectwami.

PS jest taki film - Star trek voyager - to serial sci fi, gdzie pokazano właśnie holodeck - i interaktywne filmy przyszłości, w których uczestniczymy - to jest właśnie opis naszego pobytu tutaj.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

domik pisze:Nie wiem, jak się ma do tego Dekalog.
Chodziło mi o to, że dla katolików Dekalog określa co jest dobre a co złe.
domik pisze:To dlatego właśnie mamy wolność wyboru (ale jeszcze przed narodzinami), aby lepiej odtwarzać nasze role, wybieramy sobie nawet to, że nie będziemy pamiętać o życiu sprzed narodzin i poprzednich wcieleń.
Ja o swoim pamiętam. Ale co z tego, skoro gdybym o tym komuś powiedziała - zostałabym uznana za totalną wariatkę. Albo wręcz za opętaną - sęk w tym, że nie wierzę w katolickie demony i opętania i mam mocny dowód na to, że to nie jest żadne opętanie w rozumieniu katolickim.
I widzisz - cały czas biorę leki, funkcjonuję mniej więcej jak zdrowy człowiek, pozbyłam się objawów psychotycznych, ale mój mózg skrywa w sobie pewną tajemnicę.
domik
Zaprzyjaźnieni

Kluskowa - ja Tobie akurat wierzę, podziel się na priv, to bardzo ciekawe - nie wiesz też, ile juz widziałem - przekonuje mnie to wszystko

PS opętania i nawiedzenia jak najbardziej są możliwe....

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Bóg pozwala na to wszystko ludziom niczym rodzic beztrosko bawiącym się dzieciakom, a dzieje się potem jak się dzieje...
Z mojej skromnej obserwacji, Bóg stworzył życie i planetę z odpowiednimi sprzyjającymi warunkami. Więcej chyba nie chce mieć wpływu na to co się dzieje. Tragedie, wojny, cierpienia gotuje człowiek człowiekowi. W przyrodzie jest tak że silniejszy wygrywa, słabszy ma się gorzej. Mocniejszemu żyje się łatwiej a słabszemu nijak. Tak jest wśród zwierząt i ludzi. W mojej opinii to człowiek cierpi przez człowieka. Bóg nie krzywdzi. Dał życie a to już dużo. Jedni cieszą się z tego co mają, choć mają niewiele a inni chociaż pławią się w luksusach mają o niebo większe problemy. To zależy czy się docenia tym co się ma czy skupia na nieszczęściu. Nie każdy ma łatwy start w życiu, ale na późniejszym etapie można mieć wpływ na jakoś życia.
Ludzie obwiniają Boga za wszystko co złe i że na to zło pozwala. A może winna jest temu wolna wola bo Bóg dał nam wolną rękę w kierowaniu światem, swoim życiem i otoczeniem i przyszłością.
Bóg dał wiele bo życie i świat. Zostawię Boga, a chciałbym wziąć pod lupę mózg i jego świadomość i podświadomość. Nie ważne jakiej jesteśmy wyznawcą religii czy w ogóle nijakiej. Nie ważne czy mam obie ręce, czy jeżdżę na wózku inwalidzkim. I nie ważne na co jestem chory. Ludzie ułomni i chorzy potrafią sobie lepiej radzić niż ten co wydaje się , że wszystko ma. Leń się niczego nie nauczy, bachorowi który ma bogatych rodziców brakuje motywacji i chęci do działania, nie ma żadnych celów ani zainteresowań.
Jeśli się czegoś pragnie, jest się pozytywnie nastawiony do życia, gotowy i otwarty na sukcesy, ma się ambicje, chęci to jest się z góry skazany na powodzenia. Trzeba chcieć niemożliwego i jednocześnie cieszyć się z małych sukcesów i nie przejmować się porażkami, bo każdego to możne spotkać. Ludzie przechodzą różne życiowe tragedie i cierpienia, ale chęć działania ku poprawy swojego życia możne zdziałać cuda.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Andwer pisze:Bóg pozwala na to wszystko ludziom niczym rodzic beztrosko bawiącym się dzieciakom, a dzieje się potem jak się dzieje...
Myślę że żaden kochający ojciec nie skazuje lub nie powinien skazywać swojego dziecka na wieczne potępienie, bo gdzie by była jego nieskończona dobroć i miłość.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Może nie skazuje a daje wybór.
Mimo wszystko krzywdziciele nie powinni być równo traktowani z ofiarami tam w Niebie.
Paradoksalnie nie wierzę w piekło czyli w miejsce gdzie nie ma Boga. Bardziej skłaniam się do myślenia że istnieje jedno miejsce gdzie będziemy posortowani.
Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

Chciałabym aby po śmierci była reinkarnacja.
/kawa/
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Dziś Dzień Matki. Gdybym był dzisiaj w Polsce poszedłbym na grób swojej mamy. Noszę ją w pamięci, w swoim sercu. Dużo dla mnie znaczyła, dużo dała, broniła.
Każda mama dziś ma swoje święto, każda urodziła jakieś dziecko, za wyjątkiem mojej mamy. Ona urodziła legendę.(fb) /ambulance/
Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

W końcu wiem kim jestem. Trochę poczytałam, dużo o tym myślałam i wydaje mi się , że jestem agnostk teista.

My sami jesteśmy sobie winni krzywdy, tragedii, zła. Karma wraca, jak nie w tym życiu to w następnym. Bóg nie ma nic do tego, bo to my sami czynimy zło, a nie Bóg. Bóg nam dał wolna wolę, to my kierujemy własnym życiem. Nie jesteśmy niewolnikami Boga. Wg mnie Bóg jest dobrocią i miłością. Ludzie w każdym życiu dążą do tej dobroci i miłości.
Tak po krótce to widzę.
/kawa/
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Zastanawiam się nad apostazją... Niby jestem agnostykiem, niby odcinam się od KK i jego syfu, ale niestety formalnie wciąż jestem jego częścią. A nie chcę być.
LilianaS
Bywalec

Kiedyś byłam bardzo religijna - rekolekcje, oazy, codzienny różaniec, nabożeństwa... Od kilku lat tego nie ma - poza niedzielną mszą. Było pewne wydarzenie, które spowodowało zmianę mojego postrzegania Boga i zmianę mojej religijności. Teraz sama nie wiem, gdzie jestem, jeśli chodzi o wiarę...
ODPOWIEDZ