Nowenna Pompejańska - różaniec

sebast
Zaprzyjaźnieni

Re: Nowenna Pompejańska - różaniec

Ja już napisałem co o tym myślę. Sekret i tym podobne gloryfikują myślenie jakby miało ono jakąś wielką moc stwórczą poza tym uczy lenistwa, próżniactwa i egoizmu. Takie jest moje zdanie. Pomyśl gdyby wszyscy ludzie nagle przestali pracować tylko by używali pozytywnego myślenia i afirmacji skąd brałyby się dobra materialne i usługi ? Niestety ale to praca ludzka jest wartością a pieniądze są ekwiwalentem ludzkiej pracy bo taka jest ich rola i zarabianie polega na pracowaniu. Myślenie jest ważne, powinno się myśleć o rzeczach dobrych ale samo myślenie nie zapewni Ci dostatniego życia a Sekret to przedstawia właśnie w ten sposób że możesz wszystko osiągnąć być kim chcesz że wystarczy tylko myśleć pozytywnie. Niestety często życie weryfikuje nasze marzenia, nasze myślenie. Dla mnie Sekret to zwiedzenie.
Awatar użytkownika
nic
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Nieistnienie

Wydaje mi się, że nie ma rzeczy zbędnych. Film "Secret" i książki wydane na jego podstawie mają sens dla tych, którzy odpowiadają za ich powstanie. Czy prawdy tam przedstawione są zgodne z ich doświadczeniami, czy też jest to "skok" na kasę, nie jest ważne. To co ma znaczenie to fakt, że takie pozycje pozwalają wyrwać się ze szponów rutyny. Każdy posiada własną inteligencję i może wybrać z danego filmu, czy książki kilka "złotych myśli". Czytając książkę zdarza się, że trafiasz na jedno zdanie, które wywraca do góry nogami Twój światopogląd. Według mnie człowiek nie powinien wierzyć innym na słowo, tylko sprawdzać wszystko doświadczalnie. Wszystkie "Wielkie hasła" mają sens tylko wtedy, kiedy mają realny wpływ na nasze życia, a nie dlatego, że ktoś nazwał je słusznymi.
„Cisza jest językiem Boga, wszystko inne jest jedynie słabym tłumaczeniem”.
Prawda.
Moje www:
kolorowo.art (mirror strony znajdziesz tutaj) - nic maluje
eargasm.pl - opętany dźwiękiem...

Blablabla:
Wszystkiego neutralnego /ambulance/ :| :oops:
sebast
Zaprzyjaźnieni

Wczoraj skończyłem odmawiać Nowennę Pompejańską w intencji nawrócenia moich rodziców. Nagle nie stali się jeszcze gorliwymi katolikami ale zauważyłem zwłaszcza w mojej mamie chyba większą łagodność i opanowanie. Kiedyś zdarzały nam się czasem sprzeczki a teraz raczej rozmawiamy normalnie bez dużych emocji. Nowenna nie dała mi jeszcze tego czego oczekiwałem ale cieszę się że ją odmówiłem, wierzę że owoce modlitwy mogą jeszcze nadejść.
sebast
Zaprzyjaźnieni

Nie chcesz, nie odmawiaj nie będę Cię na siłę przekonywał. Ja wiele dobrego doświadczyłem dzięki różańcowi, to dla mnie wystarczający dowód na moc tej modlitwy choć są jeszcze inne świadectwa wielu ludzi którzy wyprosili łaski dzięki Nowennie Pompejańskiej. Ja jestem katolikiem i jako katolik odmawiam różaniec.
kemas
Bywalec

odmawiam różaniec tę piękną modlitwę regularnie.
sebast
Zaprzyjaźnieni

Zachęcam Cię kemas do Nowenny Pompejańskiej.
sebast
Zaprzyjaźnieni

Locek jeśli nie jesteś zainteresowany to po prostu nie udzielaj się w tym temacie. Uszanuj że inni są katolikami i odmawiają np. różaniec.
kemas
Bywalec

sebast na teraz płonę różną gorliwością w ciągu dnia.sztywno mam narzuciłem sobie trochę modlitw w ciągu dnia.więcej modle się w zależności od wewnętrznych i zewnętrznych porywów.
domik
Zaprzyjaźnieni

od dzisiaj właśnie jestem zarejestrowany na tym forum i wpadłem na niniejszy wątek.
Jestem zdania, że kłótnie - Sekret czy Bóg nie mają sensu.

Obie te sprawy sie nie wykluczają!
Sam odmówiłem właśnie Nowennę Pompejańską, co nie przeszkadza mi być optymistą, kochać i być pewnym siebie oraz wyznawać właśnie Prawo Przyciągania.
Nie widzę żadnego problemu w tym - spojrzenie jest jednak zależne od danego człowieka.
Dodam jeszcze, że mój Bóg jest wyłącznie kochający - on nie karze i nie ma grzechów - jak w ideach katolickich.
sebast
Zaprzyjaźnieni

Domik jesteś w błędzie. Odmawiasz różaniec a przeczysz naukom kościoła i nie tylko im bo jeśli mówisz że grzechu nie ma to przeczysz Biblii. Stosując Prawo Przyciągania gloryfikujesz myśli człowieka jakoby miały jakąś wielką moc stwórczą a to Bóg ma moc stwórczą. Stosując prawo przyciągania stawiasz siebie niejako w roli Boga, wyznajesz wszechmoc swoich myśli. Napisałem wcześniej w tym wątku czemu myślę że prawo przyciągania jest złe ale nie chcę tego znów rozwijać. Przeczytaj poprzednie posty w tym temacie. Ten temat na służyć Nowennie Pompejańskiej, jej świadectwom i jej propagowaniu.
Alef
Początkujący
Zawód: Programista

Proszenie "kosmosu" o coś: Patrycja Hurlak https://www.youtube.com/watch?v=ByEYRvOBKb4
domik
Zaprzyjaźnieni

Właśnie odświeżyłem sobie ten wątek, niegdyś nie brałem w nim udziału, ponieważ wg mnie dyskusje z osobami o zamkniętym światopoglądzie nie mają sensu. Odniosę się do wypowiedzi Infinity - wg mnie są bardzo mądre, pani Patrycja Hurlak mówi to, co katolicy chcą usłyszeć i niekoniecznie musi to być zgodne z prawdą, więc osobiście nie traktuję jej jako "nawróconej wiedźmy" tylko jako przykład spełniania naszych życzeń. Zasady sekretu i siły myśli dotyczyły jej życia, jednak to jej nie wystarczało - zaczęła się modlić, a modlitwa to również przecież wyrażenie swych pragnień i myśli (czyli jednak "sekret" działa).
Ale ja w zupełnie innej sprawie: aby poszerzyć wiedzę (nie tylko religijną) zachęcam Was do przeczytania książek "Rozmowy z Bogiem" - audiobooki dostępne są na youtube. To kompendium wiedzy zawiera podsumowanie całej znanej mi wiedzy dotyczącej świata, Boga, fizyki, istot pozaziemskich, celu życia i rozwoju naszej cywilizacji. Dają one również wskazówkę, jak postępować w życiu (zasady te są tożsame z Dekalogiem) oraz potwierdzają rzeczywiste działanie myśli (każdy z nas może zmienić świat, nawet sam). Wywarły na mnie ogromne wrażenie.

Druga sprawa to wypowiedzi jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego - on również ma kanał na youtube i oceniam, że jest osobą ogromnie uduchowioną, empatyczną, mądrą i ma bardzo dużą wiedzę o świecie i Bogu właśnie - jego też warto posłuchać.

Tytułowa nowenna pompejańska, podobnie jak inne modlitwy, to również forma materializacji myśli (sekret) - zupełnie inną rzeczą jest to, że modlitwa jest zwrócona ku realnej osobie (to dodaje jej mocy).

Takie moje zdanie. Pozdrawiam
sebast
Zaprzyjaźnieni

"Rozmowy z Bogiem" odradzam to złe książki i zwiedzenie. Kiedyś je czytałem. To wypaczenie nauk Biblijnych choć z pozoru wydają się dobre. Wiele zła w nich jest. Nie wszystko z nich pamiętam ale pamiętam, że tam była mowa np. aby dzieci przyzwyczajać do nagości i seksu rodziców a Biblia mówi ktokolwiek zgorszyłby jedno z tych małych lepiej mu uwiesić kamień młyński u szyi i rzucić się w morze. Poza tym książki te propagują chyba tezę jakoby wszystko człowiekowi wolno było, że tak naprawdę nie ma znaczenia czy wybierze dobro czy zło bo chyba te książki też propagują reinkarnację która nie istnieje i chyba była tam teza że człowiek który wybiera zło po prostu później wróci do Boga a to kłamstwo. Pamiętam, że na temat Pana Jezusa też chyba jakieś przekłamanie było w tych książkach.

Jackowski może i ma dar przepowiadania przyszłości ale na temat życia duchowego nie ma moim zdaniem dobrej wiedzy.

"Sekret" to też zwiedzenie i zło o czym już tu na forum chyba pisałem. Różnica między "Sekretem" a modlitwą jest taka, że osoba modląca się wierzy w Boga i nadzieję pokłada w Bogu a w przypadku "Sekretu" człowiek wierzy albo w jakąś nieokreśloną siłę wyższą, kosmos i w siłę własnego umysłu jakoby umysł człowieka i jego myśli miały siłę sprawczą dać mu to czego pragnie innymi słowy w "Sekrecie" człowiek tak naprawdę nie wierzy w chrześcijańskiego Boga a z własnego umysłu robi sobie bożka łamiąc 1 przykazanie Dekalogu. Kiedyś słuchałem relacji jednej kobiety parającej się tzw. prawem przyciągania i wniosek był jeden tzw. prawo przyciągania i "Sekret" to oddawanie czci demonom. Odradzam zarówno "Sekret" jak i książki "Rozmowy z Bogiem".
ODPOWIEDZ