Mój stosunek do religii i wiary.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz
Mój stosunek do religii i wiary.

Już wielokrotnie wspominałem, że jestem wierzący. Pochodzę z rodziny katolickiej i wiarę w Boga zaszczepili we mnie w dzieciństwie. Teraz kiedy jestem dorosły a jedno z rodziców już nie żyje praktykuję swoją wiarę. Staram się nie wstydzić Jezusa, ale też nie afiszuję się z tym.
Prawie wszyscy moi kumple i przyjaciele których znam od dzieciństwa są ochrzczeni ale niepraktykujący. To ich sprawa i mają prawo do własnego życia tak jak ja mam do swojego. Głównie księża są celem ataków.
No cóż, wymagałoby się że ci głosiciele prawdy powinni dawać dobry przykład i zachować własną etykę.
Tak nie jest. Dziś rządzi pieniądz i w każdej branży jest on bezwzględnie obecny i wszyscy żarliwie dążą aby go posiadać. Zgadzam się że panuje bezprawie i wielka niesprawiedliwość. A propos niesprawiedliwości, wiadomo, że wymiar sprawiedliwości też mija się z celem i powołaniem. Zdarzają się skorumpowani sędziowie adwokaci i prokuratorzy a cierpią przy tym niewinni ludzie którzy trafiają za kratki choć nic nie zrobili. Niestety w każdym zawodzie są ludzie nieuczciwi, choć na szczęście nie wszyscy.
Tam gdzie jest władza i pieniądze tam coś takiego jak dobro jest bardzo obrywane, szarpane aż niewiele z tego zostaje. Nie podoba mi się co wyprawiają niektórzy księża bo czemu miało by mi się podobać.
Wierzę w Boga i to się dla mnie liczy. Za księży nie odpowiadam, sami są rozliczani.
ODPOWIEDZ