Parasomnia?

Awatar użytkownika
Vivi
Bywalec
Parasomnia?

Czasami się wybudzam w momencie zasypiania z uczuciem strachu i śmierci. Tak jakby coś czuję, że coś złego się ze mną dzieje i muszę szybko się obudzić, bo inaczej umrę i szybko się zrywam jakby to miało mnie uratować. To nie daję mi spać, bo się powtarza kilka razy pod rząd i jest bardzo męczące. Czasami pomaga zmiana pozycji na inny bok czy coś. Nie mam tego zdiagnozowanego ani nie rozmawiałem o tym z lekarzem, bo pojawia się to tylko od czasu do czasu, ale chyba już najwyższa pora. Wygląda to na parasomnie. Jestem niewyspany -.-
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Re: Parasomnia?

Ja mam zespół niespokojnych nóg po arypiprazolu. Miałam też często paraliże przysenne w związku z tym, że choruję na bezdech senny i wtedy jeszcze tego nie wiedziałam. Ale generalnie u mnie to arypiprazol powoduje problemy ze snem. Ty z tego co pamiętam bierzesz olzapin? Patrzyłeś w ulotce czy on nie powoduje takich problemów?
Najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem. ;)
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Vivi
Bywalec

W sumie to się zaczęło kiedy brałem leki "pobudzające" takie które bierze się rano jak rispolept, solian itp. i tak już mi zostało. Fakt, że wczoraj nie wziąłem Olanzapiny i to mogło być powodem. Muszę tak czasem zrobić przerwę, bo zabraknie mi kilku tabletek do następnej wizyty.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Nie wiem co to parasomnia ale ja miewałem koszmary z których się wybudzałem i byłem we własnym pokoju w łóżku.No bo gdzie xd Po czym ten sam koszmar się znów zaczynał i znów się budziłem. To się powtarzało kilka razy w jedną noc i kilkakrotnie w różnych odstępach czasu.

Ja mówię o tym że to jest jeden sen na kilku poziomach i wtedy śpimy z otwartymi oczami i dlatego widzimy pokój i myślimy że już nie śpimy.

Taka teoria ;) Może to od leków a może ze zmęczenia systemu.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Ja tez mam Zespół niespokojnych nóg i miewam paraliże przysenne. Olanzapina nasila mi objawy. Wszystko co dzieje się w głowie mają wpływ leki.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Niestety, leki potrafią namieszać, zwłaszcza kiedy bierze się więcej niż jeden rodzaj.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Z lekami źle, bez leków jeszcze gorzej ;)
Jak żyć Panie Premierze ? xd
ODPOWIEDZ