"Nie kopać leżącego"...

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
"Nie kopać leżącego"...

Nie kopać leżącego. 15 rzeczy, jakich nie wolno mówić osobom z depresją

Myślę, że każdy z nas słyszał/słyszy nadal te teksty w dniach gorszego samopoczucia, bez względu na to czy mamy depresję czy schizofrenię czy jeszcze coś innego...
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: "Nie kopać leżącego"...

Wczorajsze słowa mojego brata (po alko) ''wiesz ja jak bym nie pracował i spał ile chce to też bym nie spał po kilka dni bo bym był wypoczęty'' a ja na to '' uważasz że moim największym problemem jest bezsenność''? a on na to ''to dlaczego nie możesz spać ?'' ja na to '' nie raz ci mówiłem ale byłeś wtedy pijany i nie pamiętasz więc po co mam ci znów tłumaczyć?''
Gadaj z kimś kto jest naje....ny :twisted:
Powiedziałem mu jak chcesz to dam ci książkę do przeczytania albo jak chcesz to poczytaj w necie , bo już mnie wku....ił.

Mówiłem mu o swojej chorobie nie raz , ale co on może pamiętać jak jest po kilku bro

Nie mieszkał z nami ponad pięć lat, nie odwiedzał nas, nie dzwonił i nie pisał listów, zero kontaktów, od roku znów mieszka z nami i myśli że wszystko o mnie wie, bo uważa że jak jestem chory to powinienem świrować i wszystko powinno być na wierzchu że tak powiem. Powinien się cieszyć że się trzymam a nie że mam '' świrować ''.

Tak sobie myślę że uwierzył by że coś jest nie tak jak bym przy nim zjadł swoje gówno, bo teraz tylko nie śpię :evil:

Nie raz mówił że mnie nie zrozumie bo nie wie jak to jest bo tego nie ma (to było po alko) To rozmawiaj ze mną jak jesteś trzeźwy ! :(
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Widzę, że to trochę podobny typ człowieka jak mój ojciec... :roll:
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Ja tam nie wymagam nie wiadomo jakiej wiedzy od najbliższych , bardziej chodzi o brata bo mama wie już nieco bo jej nadawałem nie raz ;) Troszkę tylko zrozumienia bo jak czegoś nie widać nie znaczy że tego nie ma :|
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

A mój ojciec z kolei mówi, że ja udaję, bo on przecież znał schizofrenika (nazywał go pieprzniętym, wariatem itp). Tyle tylko, że ten koleś brał narkotyki i popijał je alkoholem, poza tym wypluwał tabletki więc..... A to, że schizofrenia ma różne oblicza nie może się pomieścić mojemu ojcu w głowie. Wszystko to głupoty i wymysły, on wie najlepiej jak jest. Niech idzie robić doktorat z psychiatrii...
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Nie lubie ludzi którzy są wszystko wiedzący i upierający się przy swoim jak osioł mimo tego że mówi im się że nie mają racji i nic nie wiedzą, specjaliści od wszystkiego k.... mać ! taki to nawet jest wstanie powiedzieć jak zbudować rakietę i oni sami by zrobili najlepszą :lol:

Może przesadziłem bo mój brat nie jest aż taki ale , no właśnie ale , co on myśli że usłyszy moje głosy albo zobaczy co mi sie we łbie roi ? :( może tak jak znów będzie czas na szpital i będę o tym gadał '' chcą mnie zabić, śledzą mnie itp.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Mój ojciec jest po prostu ignorantem i toksycznym człowiekiem. Wszystko wie najlepiej, ale tkwi po uszy w bagnie i jakoś nie umie sobie z tym poradzić w tej swojej "wielkiej mądrości życiowej". A ja się mam nie odzywać, bo jestem głupią gówniarą, która nic nie wie o życiu. Tyle, że to on się topi w szambie, a nie ja. Cóż.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Współczuję wam wiem przez co przechodzicie, bo sam mam problemy, tylko że nie związane jest to z alkoholem. Mój ojciec, brat i żona drugiego brata. Moja rodzinka tak mi dała w dupę, że musiałem się wyprowadzić od tych toksycznych ludzi, bo gdyby dalej pomieszkał wokół nich to bym sie zatruł, i teraz raz na dwa trzy tygodnie wpadnę na 5 min, między innymi po swoje rzeczy i tyle mam z nimi kontaktu. To jest jedyne rozwiązanie, żeby się ode mnie odj.bali.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

To jest okropne, kiedy rodzina zamiast być wsparciem, jest tylko źródłem dodatkowych problemów...
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

nie rozumieją, że dorosły człowiek nie potrzebuje ich rad jak ma żyć, co ma robić, bo każdy ma własną koncepcje na życie i sam wie co jest dla niego najlepsze. Po cholerę mi czyjeś wpie.rzanie się, czy ja niepełnosprawny jestem, czy oni są ułomni na umyśle. W zasadzie jest tak, że ten się wtrąca w czyjeś życie, kto sam nie ogarnia swojego, albo jego życie jest zbyt nudne i widzi interesujące czyjeś życie i się chce wpieprzać i kierować tym życiem według własnego widzi misie
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Powiedziałam kiedyś ojcu, że ja nie jestem upośledzoną umysłowo 13 latką. A ten do mnie: "ale czasem się tak zachowujesz". Przyganiał kocioł garnkowi...
Poza tym ojciec nieraz mi przygaduje, że w moim wieku nie mam faceta. Może nie będę pokazywać palcem kto tak zohydził i wypaczył mi obraz rodziny, że nie chcę zakładać swojej i przekazywać dalej schizopijackich genów...
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Jest takie powiedzenie, ze dziecko nie idzie za radą tylko za przykładem rodzica. Trochę sie tego obawiam. Bo faktycznie cóż tego, ze do dziecka będę używał pięknych słów, kiedy moje relacje z ojcem są fatalne i może tak być kiedyś z córką w stosunku do mnie i nie ważne kto jest kozłem ofiarnym.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Dlatego ja nie chcę mieć dzieci. Raz, że geny, a dwa - byłabym naprawdę kiepską matką. Jak już kiedyś pisałam, nie chcę dać światu kolejnego nieszczęśliwego człowieka, który być może sam też zachoruje na schizofrenię.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Zgadza się. Powinno się robić tylko to co dobre dla nas samych i my najlepiej o tym wiemy a nie robić co inni chcą. Nie jesteśmy uwłasnowolnioni. Moim marzeniem było mieć dziecko i się spełniło :)
antidotum
Bywalec

Mnie gdyby ktoś kopał a widział by to przechodzień to by się dołączył.zamiast mi pomóc to pomogłby kopiacemu
ODPOWIEDZ