Nasze leki

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Nasze leki

Piszcie tutaj jakie leki bierzecie, w jakich dawkach, wasze opinie na ich temat.

Ja biorę tak:
Olzapin 5 mg, Aryzalera 30 mg, Escitil 10 mg
Wczoraj na facebooku jedna osoba bardzo się dziwiła po co mi dwa neuroleptyki i jeszcze antydepresant, po którym rzekomo ma się mdłości (guzik prawda, przynajmniej w moim przypadku), ale fakty są takie że to jest dla mnie idealnie dobrany tercet. Objawy psychotyczne zredukowane do minimum, nerwica, myśli samobójcze, magiczne myślenie niemal w 100% wygasły, a gdzie jest haczyk? Ano jak odstawię coś z tego zestawu to zaczyna mi odbijać. Na przykład kiedy odstawię Olzapin, dostaję ataku lęków (nerwicowych).
Podobno (podobno) arypiprazol działa na większość pacjentów dobrze, niestety w moim przypadku to, co poprawi Aryzalera (np zmniejszy apetyt czy senność), zaraz zniweluje Olzapin. :/
No i tak to się żyje...
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz
Re: Nasze leki

Skoro masz dobrze dobrany zestaw leków i dobrze się czujesz to lepiej niech tak pozostanie.

Ja biorę Olzapin 10mg i nic więcej jeśli nie liczyć niacynę, witam C.
Niacyna bardzo mnie uspokaja gdy jestem podenerwowany, działa kojąco
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Andwer pisze:Skoro masz dobrze dobrany zestaw leków i dobrze się czujesz to lepiej niech tak pozostanie.
Też tak uważam. :mrgreen:

A o tych witaminach mówił mi niejaki Fasolka ;), że to niby faktycznie działa, ale szczerze mówiąc trochę boję się takich kuracji na własną rękę..
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

No właśnie zastanawiałem się jak tu trafiłaś :)

Witaminy z grupy B dobrze działają na system nerwowy.
Biorę jeszcze b-complex

Faktycznie po nich czuję się mniej zmęczony, mniej znużony większa radość z życia jest.
Poprawiła mi się pamięć i koncentracja.

Gdy jakiś czas temu odstawiłem na miesiąc wit b to wszystko wróciło do dawnego schematu, gorsza pamięć, znużenie itd
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Andwer pisze:No właśnie zastanawiałem się jak tu trafiłaś :)
To było tak: weszłam na stare forum, patrzę wyłączone. No to napisałam do pana Fasolki na facebooku, a on dał mi adres tego forum. No i jestem. :)

A co do znużenia i problemów z koncentracją. Zauważyłam, że odkąd funkcjonuję jak "normalny człowiek" :mrgreen: znaczy się pracuję, wstaję rano, coś tam robię, to jednak jest lepiej. Grunt to nie popadać w marazm. :)
Chociaż na czytaniu książek wciąż nie mogę się skupić... :(
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

mnie do czytania książki zachęca niacyna :lol:

Dobrze że masz kontakt z innymi przez inną stronę internetową
Niestety ludźmi z tamtego forum nie mam kontaktu oprócz z Fasolką i Pantrem
Awatar użytkownika
chaos;head
Początkujący

Brałam wszystkie możliwe leki przeciwpsychotyczne w różnych kombinacjach i najlepiej działa na mnie w tej chwili klozapol 400mg/doba.
Prócz ślinotoku i (czasami) zmuli mnie strasznie tak, że muszę się na parę godzin położyć i przespać.
Te oczy. Czyje one są?
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Może ta dawka jest dla ciebie za duża ? może lepiej by było brać mniejszą dawkę kilka razy dziennie, bo pewnie jak w dzień śpisz za długo to z nocy nie możesz ?
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Fasolka ma rację. Dawka leku może być za wysoka.
Awatar użytkownika
chaos;head
Początkujący

To znaczy ja mam rozłożone 100-100-200mg. Brałam do niedawna 300mg ale znów zaczynałam mieć stany psychotyczne i mi zwiększył dawkę. Znów groził mi szpital ale jakoś się podniosłam po zwiększonej dawce. I tak dobrze się czuję, bo jak w szpitalu nagle mi dowalili 400mg (później zmniejszyli do 300 jak stan się poprawił) toż to ja mam film urwany na kilka tygodni (byłam w takim stanie, że siostra musiała mnie myć bo ja nie miałam na to siły).
I tak teraz rokuję najlepiej na tym leku niż np. na haloperidolu, czy olanzapinie.
Te oczy. Czyje one są?
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Ja mam problem z regularnym przyjmowaniem olanzapiny. Nie dla tego, żə zapominam tylko nie biorę jeśli pije alkohol. A to mi się kiedyś raz w tygodniu zdarzało. Czasem mam tak, że z tego powodu chodzę podenedwowany i mam natłok myśli. I na to znalazłem rozwiązanie. Zacząłem brać niacynę. Ona skutecznie tłumi złe myśli i przy okazji poprawia mi pamięć i koncentrację oraz w pewien sposób aktywuje mnie. Czuje się mniej przymulony i mniej znużony i zmęczony.
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Dziś zerknąłem na karty informacyjne leczenia psychiatrycznego by sobie przypomnieć to i owo. Więc tak. Pierwszy raz mnie zgarnęli w czerwcu 2003 roku. Według szpitalnej opinii byłem bardzo pobudzony, dziwaczny w zachowaniu, urojenia wielkościowe, ksobne. Oczywiście były urojenia, że jestem śledzony, kamerowany i wszędzie o mnie mówili. Byłem Bogiem, agentem i świętym itd itp,...
Podawano mi Klozapol 550mg
Tisercin 100mg
Diphergan 325mg
Lithium Cabonicum 750mg
oraz
Relanium, Clonazepam, Haloperidol, Luminal

napisano
Zła tolerancja neuroleptyków klasycznych
Te końskie dawki powodowały że pamiętam pobyt w szpitalu bardzo źle. Czułem się fatalnie, do niczego, bardzo słaby i przeważnie spałem.
Musiałem po wyjściu ze szpitala przez osiem tygodni raz w tygodniu kontrolować leukocyty i rozmaz krwi obwodowej. Oraz poziom litu w surowicy jeden raz w miesiącu.

Brałem jakiś czas leki, ale kiedy troszkę już doszedłem do siebie podjąłem sie pracy i porzuciłem leki.
No i masz!!!
W 2005 roku trafiłem drugi raz do szpitala już innego ale zwiałem. Trafiłem tam po trzech miesiącach z powrotem.
Podawano mi Rispolept 6mg
Depakine chromo 1000mg
Pridinol 10mg
Pernazyna 200mg

Po wyjściu ze szpitala zmniejszono mi leki. Rispolept beznadziejny. Zmieniono w trakcie wizyt w przychodni na Zalaste.
Olanzapinę biorę już 12 lat
Awatar użytkownika
karuna
Zaprzyjaźnieni
Zawód: nic.

Zła tolerancja na klasyczne? Ciekawe kto ma dobrą biorąc spore dawki przez lata...

Ja obecnie abilify 30mg, lamotrix 200, vetira 1500, heparegen na wątróbkę, i jeszcze coś na dnę moczanową - wg mnie też to pozostałości po latach klozapolu.. i trzeba to ratować. .
blacktea
Zaprzyjaźnieni

7 mg rispolept, 300mg permazyna, 1 000mg kwas walproinowy. Taki mam zestaw, ale nadal jestem w fazie testów :)
Naleśnikiem się nie ogolisz.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Ostatnio doktorek zmniejszył mi Olzapin, mam brać, jak to określił "połowę z 7,5 mg" zamiast dotychczasowej dawki 5 mg.
Ale jeszcze biorę po staremu, bo nie zdążyłam wykupić nowej paczki z nową dawką.
ODPOWIEDZ