Co to jest?

Tu można prowadzić dowolne dyskusje
Awatar użytkownika
Grzegorz1991
Zaprzyjaźnieni

Co to jest?

03 gru 2019, 9:27

Ostatnio mam tak, że wydaje mi się że cały świat to taki jakby matrix. Że ludzi obok mnie nie ma tak naprawdę. Że to tylko złudzenie. Nie wiem czemu takie mam wrażenie. Mieliście podobnie? Czy warto powiedzieć o tym lekarce na wizycie? Co to może być?

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Re: Co to jest?

04 gru 2019, 6:25

Grzegorz1991 pisze:Ostatnio mam tak, że wydaje mi się że cały świat to taki jakby matrix. Że ludzi obok mnie nie ma tak naprawdę. Że to tylko złudzenie. Nie wiem czemu takie mam wrażenie. Mieliście podobnie? Czy warto powiedzieć o tym lekarce na wizycie? Co to może być?

Też tak miewam czasem ale nikomu ot tym nie mówiłem ;) Przejdzie samo.

domik
Zaprzyjaźnieni

04 gru 2019, 8:11

to psychoza. czasem pojawiają się i nie są gwałtowne - nie traci się kontroli nad sobą i nie ląduje w szpitalu. Co ważne -to oznacza, że równowaga chemiczna mózgu jest z jakiegoś powodu naruszona (leki przestały działać, są źle dobrane, alkohol, itd) i on ulega degradacji. Fakt - to często mija samo, jednak ja bym porozmawiał z lekarzem i coś z tym zrobił (od uszkodzeń mózgu się umiera). jest jeszcze wiele innych, podobnych odczuć i zachowań. występują u wielu chorych i niezdiagnozowanych. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

04 gru 2019, 15:58

domik pisze:to psychoza. czasem pojawiają się i nie są gwałtowne - nie traci się kontroli nad sobą i nie ląduje w szpitalu.

Jeszcze nie słyszałam o takim rodzaju psychozy, ale co ja tam wiem. ;)

Opisane przez Grzegorza problemy brzmią po prostu jak derealizacja.
Grzegorz, będzie trochę dziwne pytanie. Jak czujesz swoje ciało? Czy czujesz, że jest twoje, czy nie, tak jakby istniało tylko wnętrze twojej głowy?
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

04 gru 2019, 20:17

Kluskowa ma raczej rację , bo jak ja tak miewałem to nie czułem jakiegoś silnego ''odlotu'' ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz1991
Zaprzyjaźnieni

05 gru 2019, 9:29

Kluskowa pisze:
domik pisze:to psychoza. czasem pojawiają się i nie są gwałtowne - nie traci się kontroli nad sobą i nie ląduje w szpitalu.

Jeszcze nie słyszałam o takim rodzaju psychozy, ale co ja tam wiem. ;)

Opisane przez Grzegorza problemy brzmią po prostu jak derealizacja.
Grzegorz, będzie trochę dziwne pytanie. Jak czujesz swoje ciało? Czy czujesz, że jest twoje, czy nie, tak jakby istniało tylko wnętrze twojej głowy?

Powiem tak, czasami mam wrażenie, że jakby oglądam świat zza takiej niewidzialnej szyby. Tak jakby oglądam go z boku. Ale nie uczestniczę w tym co się w tym świecie dzieje. Jakby nie ma mnie tutaj fizycznie. Tylko mogę obserwować.
Ale jeśli chodzi o moje ciało, to uważam że jest moje. Tylko po prostu mam momenty takiego oddalenia się od świata i uczucie, że jestem poza nim. Że mogę tylko obserwować. Z takiej jakby... oddali.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

05 gru 2019, 21:25

Powiedz o tym lekarzowi , bo nie jestem tobą i nie wiem jak bardzo intensywnie to odczuwasz ;)

Trzymaj się :)

Awatar użytkownika
Grzegorz1991
Zaprzyjaźnieni

06 gru 2019, 9:25

Byłem wczoraj u Pani Psychiatry. Stwierdziła, że moje objawy wskazują na derealizacje.
Pytała się czy mam głosy. Odpowiedziałem, że mam takie natrętne myśli, ale aktualnie nie mam głosów.
Przynajmniej tak mi się wydaje, że głosów na razie nie mam.

domik
Zaprzyjaźnieni

06 gru 2019, 11:05

dobrze, że powiedziałeś o tym lekarzowi.

Może ja na zimne dmucham z tą psychozą, ponieważ przesadziłem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

07 gru 2019, 7:07

U mnie derealizacja zniknęła jakoś sama. Nie wiem, czy po Pernazynie, czy po prostu ot tak.
Ostatnio miałam taką akcję, że czułam jakby moje ręce nie były moje. Ale nie było to spowodowane moim stanem psychicznym, tylko bardzo silnym napięciem mięśni w obręczy barkowej. A to z kolei był efekt paraliżu przysennego i złego materaca.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Dowolne tematy”