elite dangerous

Obrazek
domik
Zaprzyjaźnieni

elite dangerous

10 lis 2019, 22:41

w przerwach między nauką programowania pogrywam właśnie w elite.

Początki tej niesamowitej serii datują się na 1985 rok, kiedy ukazało się elite na ówczesne komputery - ja zagrałem na tym na Timexie 2048 (klonie zx spectrum).

Z powodu nieznajomości angielskiego niewiele z tego zrozumiałem......

potem miałem do czynienia z tą częścią na Amidze (było czytelniejsze).

Następnie ogrywałem elite 2 frontier na PC (na studiach) - kiedy ukazał się FFE (Frontier first encounters - elite 3 ) na komputery PC, byłem zachwycony.

w 2016 roku powstał elite dangerous i śmiało mogę powiedzieć, że gra jest niesamowita.

Ludzie biorą dla niej urlopy :D
O co w niej biega?

We wszystkich częściach serii latamy małym statkiem kosmicznym (na początku) i dysponujemy niewielka ilością gotówki.

Możemy robić wszystko - od kosmicznego handlu i dorabiania się, po piractwo, górnictwo, pracę dla wojska, imperium i federacji.

W grze odwzorowano cały znany nam kosmos. Mamy możliwość zakupu dużej liczby statków, bardzo zróżnicowanych.
kosmos tętni życiem - sytuacja się zmienia, mamy do czynienia z wojnami, zabójstwami, naruszaniem równowagi militarnej, gospodarczej i politycznej.
Rzecz komplikują obcy - Thargoidzi, którzy pojawiają się od samego początku serii, w ostatniej odsłonie są bardzo aktywni i dokonują skoordynowanych ataków na przestrzenie Imperium i Federacji.

Aby Was zachęcić do giercowania, wkleję link z historią serii i wersji:
https://www.frontierastro.co.uk/index.html

Gra dostępna jest na steam i warto o niej pomyśleć w promocji czarnego piątku :)

Można siadać w multi do jednego pojazdu i kierować nim wspólnie, można też latać osobno - każdy swoim statkiem.

to niezwykłe, jak te wszystkie gry się rozwijają......

wkleję Wam jeszcze filmik z najnowszej wersji:

https://youtu.be/2g1wLcXANd0

Wróć do „Gry i strony www”