Anhedonia

Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni
Anhedonia

04 paź 2019, 18:00

Anhedonia jest jednym z typowych objawów w depresji osobiście mam ten cudownie okropny objaw chorobowy, mogę sobie np. Kupić najzajebistrzy telefon świata czy nowy komputer czy fajne ciuchy czy też pojechać w podróż życia i nie sprawi mi to przyjemności. Pewnie dla tego od już dłuższego czasu nie byłam na zakupach bo w sumie dla większości kobiet to przyjemność móc iść i kupić sobie coś ładnego. Mi np. nie sprawia to przyjemności wręcz przeciwnie, męczy mnie bo trzeba się ubrać jechać do miasta łazić po tych wszystkich sklepach pełnych ludzi, przymierzać. Nie daje rady takim akcją. I w sumie tylko dom-robota-dom-robota i pogłębiające się przemęczenie i apatia. W pracy jestem nastawiona na osiągnięcie celu i na nim i na zadaniach się skupiam z ludźmi w ogóle nie rozmawiam bo nie jestem w stanie wykrzesać z siebie jakiegokolwiek zainteresowania czymś nowym ponieważ wszystko wydaje się być jednolite bez jakiegokolwiek drugiego dna a ludzie płytcy i też w sumie połowa jakaś sfrustrowana w sumie bo jako leader ostatnio moja odpowiedź na wszystko brzmi NIE!
Z deprecha jest jak z sinusoida już ci się wydaje że wychodzisz na prostą i świat staje się piękniejszy gdy tu nagle i nieoczekiwanie długi i sromotnym zjazd w dół..

I tak w sumie rzeczy gdybym miała dzisiaj wskazać jakaś rzecz która mogłaby mnie ucieszyć to chyba już tylko jakaś ciekawa dyskusja z kimś naprawdę wysoce inteligentnym bo dawno już nie słyszałam dyskusji na dobrym poziomie.

Skala SHAPS
Przy okazji wyczaiłam takie forum:
Przeciw Depresji
"Narysuj mi baranka..."

Wróć do „Depresja”