Porady i wskazówki wszelakie (np. psychologiczne, kulinarne, naukowe, muzyczne itd)

Tu można prowadzić dowolne dyskusje
Awatar użytkownika
Seyla
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Rencistka ;D
Porady i wskazówki wszelakie (np. psychologiczne, kulinarne, naukowe, muzyczne itd)

26 wrz 2019, 21:03

Wpadlam przed chwila na takiego pomysla, coby zalozyc takiegoz temata, majacego na celu nauczenie sie wielu przydatnych dla nas pomocnych informacji :) Tematyka wszelaka, od zwierzakow, przez informatyke, po filozofie, takze mozecie tu pisac wszystkie podpowiedzi i ciekawostki, ktore moga nam wszystkim pomoc na co dzien :)

Dobra, to ja zaczynam :) Podam z kilka wskazowek z paru dziedzin :)

Kulinarne:

- zeby olej nie pryskal, najpierw trzeba go posolic
- jesli sie soli potrawe na samym poczatku gotowania, to wtedy dluzej bedzie surowa. Jesli chcemy, zeby gotowala sie szybciej, musimy ja posolic w polowie lub pod koniec gotowania
- zeby ziemniaki sie szybciej gotowaly, trzeba dodac do wody troche masla

Zwierzece:

- koty nie odczuwaja slodkiego smaku
- jesli krolik lize Cie po rekach, to znaczy, ze Cie lubi i Ci ufa
- psy potrafia rozumiec do 250 slow i gestow

Filozoficzne:

- epikureizm dotyczy tego, zeby cieszyc sie z tego, co przynosi obecny dzien i chwytac z zycia jak najwiecej

Zdrowotne:

- kawa zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2
- siemie lniane jest bardzo dobre na obnizenie cisnienia
- zielona kawa zawiera silny antyutleniacz, kwas chlorogenowy, który motywuje komórki do mniejszego przyswajania cukrów z pożywienia

Psychologiczne:

- gdy nie mozna zasnac przez natretne mysli, nalezy wstac i je zapisac. To da wrazenie, ze chaos zostal choc troche uporzadkowany, co pozwoli uspokoic sie wewnetrznie i zasnac
Obrazek

Martwienie się jest głupie. To tak, jakby chodzić z parasolem, czekając na deszcz

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

Re: Porady i wskazówki wszelakie (np. psychologiczne, kulinarne, naukowe, muzyczne itd)

26 wrz 2019, 21:13

Myślę, że jest trochę racji w powiedzeniu: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Temat z poradami jest ok, ale dotyczącymi jednego zagadnienia na raz. W przeciwnym wypadku szukając informacji n.p. na temat psychologii musisz przebijać się przez tony nieużytecznych w danym momencie treści. Takie jest moje zdanie, ale decyzja o kontynuacji tego tematu należy do Ciebie...
& ~

Awatar użytkownika
Seyla
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Rencistka ;D
Re: Porady i wskazówki wszelakie (np. psychologiczne, kulinarne, naukowe, muzyczne itd)

28 wrz 2019, 14:37

Mysle, ze temat jakos da rade :)
Obrazek

Martwienie się jest głupie. To tak, jakby chodzić z parasolem, czekając na deszcz

Wróć do „Dowolne tematy”