Kawa dla Twojego zdrowia. Przed czym chroni ?

alkohol, papierosy, narkotyki, hazard i inne
Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Posty: 3698
Rejestracja: 01 mar 2017, 21:57
Gender:

Kawa dla Twojego zdrowia. Przed czym chroni ?

Post: #19071 Fasolka
22 wrz 2019, 11:05

1. Chroni przed chorobą Parkinsona
Według badania opublikowanego w 2007 roku przez Journal of the American Medical Association, kofeina ma negatywny wpływ na rozwój choroby Parkinsona.

Naukowcy odkryli, że osoby pijące kawę są mniej skłonne do rozwoju zaburzeń neurologicznych niż osoby, które powstrzymują się od stosowania kofeiny.

2. Redukuje ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane
Stwardnienie rozsiane jest wyniszczającą chorobą, w której układ odpornościowy organizmu atakuje komórki nerwowe, powodując ostatecznie zaburzenia w komunikacji mózgu z resztą ciała. Badania opublikowane w Journal of Neurology ujawniły, że zwiększone spożycie kawy zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju SM. Naukowcy doszli do wniosku, że wyniki badań można przypisać właściwościom neuroprotekcyjnym kofeiny.

3. Może chronić przed czerniakiem
Oprócz filtrów przeciwsłonecznych chroniących przed czerniakiem kawa może również okazać się pomocna.

Według badania opublikowanego w 2014 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem ci, którzy pili cztery lub więcej filiżanek kawy dziennie, mieli 20% mniejsze ryzyko wystąpienia czerniaka w porównaniu z osobami, które nie piją kawy.

4. Redukuje bóle mięśni po treningu
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Georgia sugerują, że spożycie kofeiny przed treningiem może zmniejszyć bolesność mięśni o prawie połowę po treningu.

5. Obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2
Kawa zawiera pewne minerały i związki aktywne, które mogą znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

11-letnie badanie przeprowadzone na prawie 29.000 kobiet w okresie pomenopauzalnym wykazało, że sześć lub więcej filiżanek kawy dziennie zmniejszyło prawdopodobieństwo wystąpienia choroby o 22%.

6. Czarna kawa chroni przed próchnicą
W badaniu kontrolującym inne czynniki, które mogą mieć wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia ubytków, takie jak dieta i higiena jamy ustnej, wykazano, że gorąca czarna kawa zmniejsza ryzyko próchnicy zębów. Trzymaj się jednak z dala od substancji słodzących!

7. Może zapobiegać uszkodzeniom siatkówki
Zwyrodnieniowa choroba siatkówki często charakteryzuje się pogarszającą się utratą wzroku i ostatecznie całkowitą ślepotą. Podczas gdy przyczyny postępującego stanu są nieznane, badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Cornell wykazało, że kwas chlorogenowy, substancja chemiczna znajdująca się na ziarnach kawy, może pomóc w zapobieganiu zwyrodnieniom siatkówki.

8. Zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera
Ponieważ ludzie żyją dłużej, choroba Alzheimera staje się coraz bardziej powszechna. Przewiduje się, że do 2050 r. zapadalność na tę chorobę w Stanach Zjednoczonych wzrośnie aż trzykrotnie.

Badanie opublikowane w Europejskim Dzienniku Neurologii wykazało, że uczestnicy badania, którzy przez 20 lat spożywali równowartość około dwóch filiżanek kawy dziennie, mieli znacznie mniejsze szanse na rozwój choroby.

9. Chroni przed marskością wątroby
Marskość wątroby to uszkodzenie wątroby, które może prowadzić do poważnych schorzeń i śmierci. Wiele schorzeń i chorób może prowadzić do marskości wątroby, ale najczęstszą przyczyną jest trwałe nadużywanie alkoholu. Kilka badań wykazało, że regularne spożywanie kawy zmniejsza uszkodzenia wątroby, jak również prawdopodobieństwo zgonu tych, którzy rozwinęli chorobę.

10. Zmniejsza ryzyko samobójstw i depresji
Wiele osób pije kawę ze względu na zawartość kofeiny, a kofeina znana jest ze swojego wsparcia w walce z depresją.

Badanie kontrolujące szereg zmiennych, w tym spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, stres i stan cywilny, wykazało, że kobiety pijące kawę były znacznie mniej skłonne do popełnienia samobójstwa niż te, które nie piły kofeiny

11. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca
Jeśli chodzi o choroby serca, nie ma lepszego narzędzia prewencyjnego niż zdrowa dieta i aktywny tryb życia.

Ponadto, według badania opublikowanego w 2015 roku, umiarkowane spożycie kawy jest związane z niższą częstością występowania choroby wieńcowej.

12. Wzmacnia DNA
Spontaniczne pęknięcia nici DNA mogą być oznaką złego stanu zdrowia, którego najpoważniejszymi konsekwencjami mogą być rak i szybsze starzenie się komórek. Jednakże badanie opublikowane w Europejskim Dzienniku Żywienia w 2015 r. wykazało, że przerwy w pasmach DNA występują rzadziej wśród osób spożywających kawę.

13. Zmniejsza ryzyko wystąpienia podagry
Podagra jest formą zapalenia stawów, które zazwyczaj rozwija się w stopach, powodując uporczywy, ostry ból i obrzęk.

Badanie przeprowadzone wśród ponad 45 000 uczestników, opublikowane w 2007 roku przez American College of Rheumatology, wykazało, że regularne spożywanie kawy znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju dolegliwości u mężczyzn.

14. Zmniejsza ryzyko zgonu z powodu zawału serca
Kawa może nie tylko zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby wieńcowej u danej osoby, ale także zmniejszyć ryzyko zgonu wśród osób, które doświadczyły zawału serca.

Osoby często spożywające kawę, które doznały zawału serca, mają znacznie mniejsze ryzyko zgonu w porównaniu z osobami, które nie piją kawy.

15. Może chronić przed chorobami przyzębia
W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Bostonie stwierdzono, że kawa wiąże się ze znacznym zmniejszeniem utraty zębów.

Podczas gdy nie ma lepszego rozwiązania niż regularne szczotkowanie, ryzyko wystąpienia chorób przyzębia i wynikającej z nich utraty zębów można zmniejszyć poprzez regularne spożywanie kawy.

16. Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka wątroby
Według badania przeprowadzonego przez naukowców z Centrum Onkologii Kompleksowej USC Norris, dorośli, którzy codziennie piją kawę, mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka wątroby o 29%.

17. Zmniejsza ryzyko udaru mózgu
Badanie opublikowane w 2009 r. wykazało związek pomiędzy konsumpcją kawy a niższym ryzykiem wystąpienia udaru mózgu.

Długoterminowe badanie wykazało, że kobiety, które zgłosiły picie co najmniej dwóch filiżanek kawy dziennie, zmniejszyły ryzyko udaru o 20%, niezależnie od istniejących wcześniej czynników ryzyka, takich jak wysokie ciśnienie krwi.

18. Zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jelita grubego
Według badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, w którym przebadano ponad 5 100 mężczyzn i kobiet z rakiem jelita grubego oraz kolejne 4 000 osób bez historii raka jelita grubego, konsumpcja kawy wydaje się zmniejszać ryzyko wystąpienia raka tego typu.
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Posty: 1305
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:14
Lokalizacja: Mazowieckie
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

Re: Kawa dla Twojego zdrowia. Przed czym chroni ?

Post: #19109 Zyta1234
23 wrz 2019, 1:43

Zajebisty artykuł, więcej proszę na temat kawy, może i na temat tytoniu coś by się znalazło /pray/
/kawa/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Posty: 3881
Rejestracja: 05 mar 2017, 7:19
Gender:

Re: Kawa dla Twojego zdrowia. Przed czym chroni ?

Post: #19276 Kluskowa
04 paź 2019, 13:53

Będę nieśmiertelna. /jumpgreen/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.


Wróć do „Nałogi i używki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości