Tymczasem w Ameryce...

Tu można prowadzić dowolne dyskusje
Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Tymczasem w Ameryce...

12 wrz 2019, 20:34

https://www.gry-online.pl/hardware/admi ... ob/ze1cb44

Rząd Donalda Trumpa rozważa nową propozycję walki z masowymi strzelaninami, w ramach której telefony osób chorych psychicznie miałyby być śledzone, aby zapobiec aktom agresji.

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa rozważa kolejną propozycję walki z masowymi strzelaninami. Nowa metoda miałaby polegać na śledzeniu telefonów oraz smartwatchów należących do ludzi z problemami psychicznymi. Pomysłodawcą tego projektu jest Bob Wright, były szef NBC oraz wieloletni powiernik Trumpa. Zespół Wrighta doszedł do wniosku, że istnieje mocne powiązanie między masowymi strzelaninami a osobami chorymi psychicznie. Przemyślenia przedstawiono w trzystronicowym dokumencie, w którym rząd zachęcany jest do przeprowadzenia badań, czy technologia może pomóc w zwalczaniu przemocy. Według ekipy Wrighta, nowoczesne urządzenia mogłyby wykrywać, kiedy ludziom chorym psychicznie grozi wybuch agresji. Marisa Randazzo, były główny psycholog w agencji United States Secret Service, stwierdziła, że ta propozycja jest dość niepokojąca. Przede wszystkim takie rozwiązanie narusza wolność obywatelską, a technologia, która miałaby zostać zastosowana, jest jeszcze w fazie bardzo wczesnych testów. Po strzelaninach w El Paso i Dayton w USA rząd stara się znaleźć przyczyny eskalacji przemocy w kraju. Według niego jednym z powodów jest wszechobecna agresja w grach wideo, jednakże tej tezie zaprzecza nawet sama nauka. Donald Trump przedstawił plan działania, w którym zamierza walczyć z brutalnymi grami. Zapowiedział również usprawnioną reakcję na pojawiające się w sieci niebezpieczne treści, czy też flagowanie groźnych pacjentów z zaburzeniami psychicznymi.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

No, jak to dotrze do Polski i przeczytają o czym piszę z koleżanką, to się zesrają. XD
A tak poważnie... nie mam pytań.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Re: Tymczasem w Ameryce...

12 wrz 2019, 21:39

Ja już dawno jestem obserwowany .....

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

12 wrz 2019, 22:06

Fasolka pisze:Ja już dawno jestem obserwowany .....

Mnie już przestali obserwować /okok/
/kawa/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

17 wrz 2019, 16:37

Prawda jest taka, że każdy z nas jest obserwowany. To co robimy w internecie, o czym piszemy czy gadamy ze znajomymi, co przeglądamy, do kogo dzwonimy itd itp, te wszystkie dane są gromadzone gdzieś i po coś. Zawsze mówię, że w książce "Rok 1984" wszystko było jasne i oczywiste, każdy wiedział że jest obserwowany i po co. A my nie wiemy jaki Wielki Brat na nas patrzy i w jakim celu i pewnie się nigdy nie dowiemy.
I to nie jest paranoja, tylko niestety skutek uboczny postępu cywilizacyjnego.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni

17 wrz 2019, 22:51

Kluskowa pisze: A my nie wiemy jaki Wielki Brat na nas patrzy i w jakim celu i pewnie się nigdy nie dowiemy.

Osobiście odkąd zobaczyłam że założyciel Fb zakleja sobie kamerę w kompie to zrobiłam to samo i mam ją zaklejoną do dzisiaj :idea:
"Narysuj mi baranka..."

Wróć do „Dowolne tematy”