Odwyk od kofeiny?

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Odwyk od kofeiny?

09 wrz 2019, 8:39

Jestem ewidentnie uzależniona od kofeiny.
Jak nie wypiję kawy, trzech, pięciu - śpię po całych dniach. Ciągle chce mi się kawy... Organizm się dopomina o kofeinę. Dietetyczka kazała mi się ograniczyć do dwóch kaw dziennie, ale to nie takie proste. Raz, smakuje mi, dwa - ciało i umysł pragną kofeiny.
Kofeina nie działa na mnie jak powinna - mogę przyjąć naprawdę ogromne ilości, po których zwykły człowiek trafiłby do kostnicy... a ja nie mam żadnych problemów. I spać też mogę. :P Ale dietetyczka postraszyła mnie, że to się prędzej czy później odbije na moim zdrowiu... Dużo osób w mojej rodzinie umarło na serce...

Jakiś pomysł jak się oduzależnić? :P
Ale przede wszystkim muszę ogarnąć to branie leków na noc. Wizyta u psychiatry w październiku...
/bezradny/ /bezradny/ /bezradny/ /ambulance/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni
Re: Odwyk od kofeiny?

09 wrz 2019, 9:00

Kluskowa pisze:Jestem ewidentnie uzależniona od kofeiny.
Jak nie wypiję kawy, trzech, pięciu - śpię po całych dniach. Ciągle chce mi się kawy... Organizm się dopomina o kofeinę. Dietetyczka kazała mi się ograniczyć do dwóch kaw dziennie, ale to nie takie proste. Raz, smakuje mi, dwa - ciało i umysł pragną kofeiny.
Kofeina nie działa na mnie jak powinna - mogę przyjąć naprawdę ogromne ilości, po których zwykły człowiek trafiłby do kostnicy... a ja nie mam żadnych problemów. I spać też mogę. :P Ale dietetyczka postraszyła mnie, że to się prędzej czy później odbije na moim zdrowiu... Dużo osób w mojej rodzinie umarło na serce...

Jakiś pomysł jak się oduzależnić? :P
Ale przede wszystkim muszę ogarnąć to branie leków na noc. Wizyta u psychiatry w październiku...
/bezradny/ /bezradny/ /bezradny/ /ambulance/

Kawa nie ma wpływu na serce bardziej na wątrobę czy ciśnienie lekko podniesie ale to zależy ile poslodzisz :-) no i zamula żołądek po prostu gasi odczucie głodu kiedyś na kofeinie w ciągu miesiąca zeszłam z 7kg no fakt faktem że później coś zjeść było wielką udręka bo mi się wymiotować chciało.
Teraz sama wypijam do 5-6 kawek dziennie i nie mam żadnych problemów ale faktycznie jem mniej. No i mam niskie ciśnienie więc dla mnie to pokarm dla duszy :-D

Zdarzyło mi się przegiąć rzucało mną od środka jak ch*j ma się wtedy takie uczucie roztrzęsienia i niepokoju.
Ogólnie żyje więc luz :-) a jeżeli chcesz ograniczyć to może przerzuć się na guaranę :-)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2019, 13:20 przez Espresso89, łącznie zmieniany 1 raz.
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

09 wrz 2019, 10:17

Kluskowa może zamiast kawy pij herbatę ? Czarną aromatyzowaną , ja tak czasem robię :)

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

09 wrz 2019, 10:36

Espresso89 - słodzę jedną łyżeczkę i styknie. ;)
A, jakbyś nie wiedziała, to kawa rozpuszczalna powoduje raka. /boisie/ Pytanie, co go nie powoduje... Ja teraz piję głównie parzoną lub z kapsułek, o ile jest na te kapsułki promocja.

Fasolka - herbatę też żłopię na potęgę, głównie aromatyzowane Liptony, ale to nie to samo. ;) Zwykłej czarnej nie tknę, chyba że wcisnę do niej kilo cytryn i posłodzę toną cukru. /jumpgreen/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

09 wrz 2019, 10:56

No to już nie wiem :|

Wróć do „Zdrowie, medycyna”