Dziury w czasie

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Dziury w czasie

06 kwie 2019, 0:33

Tak dziury w czasie czyli nie pamięć.Niepamięć często się pojawia.Nie potrafię często powiedzieć co jadłem lub co robiłem czy chociażby powiedzieć o której wstałem.Mówię coś a za chwilę nie pamiętam o czym.
Nie pamiętam wielu rzeczy z przeszłości lub nie potrafię określić kiedy coś się działo lub podaję złą date.
Ogólnie pamięć mi szwankuje :(

Też macie na co dzień problemy z pamięcią ?
Jestem szalony mówię ci.
Dla ciebie zgolę sobie brwi /haha/

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

Re: Dziury w czasie

06 kwie 2019, 0:40

Niestety.. Takie coś występuje często w chorobie, jak psychozy się mnożą to tym bardziej.
Ale: medytacja, książki nawet muzyka ładnie wspierają mózg!

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Łapacz zawiech

06 kwie 2019, 0:42

Dla mnie czas nie istnieje i nie wynika to tylko z mojego światopoglądu, ale także z chorobowych zmian w mózgu. Witam na wspólnym "pokładzie"...
eargasm.pl - muzyka z mojego głośnika
nafalach.pl - stacje radiowe warte wysłuchania
pozaczas.pl - o naturze umysłu
pozaczas.wordpress.com - mirror pozaczas.pl
To, co jest głębokie nie utonie.
Obrazek

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

06 kwie 2019, 0:45

Smutne to co piszecie chłopaki, jest smutne. :(

Ja miewałem grubsze problemy z pamięcią, ale jednak wysiłek umysłowy na co dzień mi nie pozwala na to, medytacja tym bardziej...
Mózgownica to elastyczne zwierzę, trza dbać, potrafi "łatać" dziury.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

06 kwie 2019, 0:51

Łapałem się na tym że ktoś mi powiedział że coś stało się kiedy indziej.To jak gubienie części siebie i brak zaufania w swoją przeszłość.
A może to czy tamto wcale się nie wydarzyło ? :(
Jestem szalony mówię ci.
Dla ciebie zgolę sobie brwi /haha/

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

06 kwie 2019, 5:15

Też mam problemy z pamięcią, dużo nie pamiętam z przeszłości. Często mama coś mówi że było tak czy siak, a ja nie pamiętam. Kiedyś zastanawiałam się czy to prawda. Teraz już wiem że to się kiedyś wydarzyło tylko poprostu nie pamiętam.
Pamiętam co wydarzyło się dzisiaj, tydzień temu, czy kilka miesięcy wstecz. Nie pamiętam dalszej przeszłości.
W rozmowie raczej nie gubię wątku, pamiętam o czym mówię.
/kawa/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

09 kwie 2019, 19:46

U mnie jest to samo. Mam wielki problem z uczeniem się i zapamiętywaniem nowych rzeczy. Nie potrafię zapamiętać jak wymienia się nici w maszynie do szycia... za to potrafię poskładać komputer, tylko dlatego, że nauczyłam się tego przed chorobą i leczeniem.
Mam trochę tak jak stary człowiek: pamiętam doskonale rzeczy sprzed 2007 roku, mam w głowie całą wiedzę, którą wtedy zdobyłam... a ze studiów, które ukończyłam w 2013 nie pamiętam NIC.
Nie poznaję twarzy sąsiadów, nie zapamiętuję nazwisk, nieraz podczas oglądania filmu nie ogarniam postaci, ich imion itp. A potem się zastanawiam, czy ten film jest taki durny, czy to ja mam dziurę w mózgu...
Pamiętam ogół jakiejś rzeczy, ale szczegóły rozmywają się w mojej pamięci. :( Tymczasem, dajmy na to, ulubioną grę w którą grałam 14 lat temu pamiętam niemalże co do piksela. Teraz pamiętałabym tylko ogólny zarys fabuły i jakieś "no coś tam było"... Kalectwo. :/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Schizofrenia”