Uwaga na pseudo-psychoterapeutów

Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni
Uwaga na pseudo-psychoterapeutów

11 lut 2019, 17:46

Widzę że tematu nie było więc poruszę jeżeli ktoś z was miałby chęć rozpocząć psychoterapię to odradzam tych bez skończonej chociażby szkoły psychologicznej, bo tak wam mogą we głowach tacy pseudo specjaliści narobić że wyjdziecie w jeszcze gorszy stanie niż wejdziecie.
Odnośnie terapii to z własnego doświadczenia wiem że psychodynamiczna daje lepsze rezultaty ale jest dużo dłuższą (co ja pierdole to droga bez końca /jezyk/ ) za to behawioralna stosowana raczej przez starszych wiekiem psychiatrów mniej skuteczna ale czas jaki trzeba poświęcić jest dużo krótszy.

Trochę więcej o rodzajach terapii:
Psychodynamiczna - Link info

Behawioralno-poznawcza - Link info

Terapia grupowa - Link info
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Re: Uwaga na pseudo-psychoterapeutów

15 lut 2019, 20:52

Ja chodziłam do takiej "psycho-loszki".
Baba wymyśliła sobie, że mnie dostosuje do norm społecznych, a najbardziej czepiała się mojego wyglądu i faktu, że jestem zdeklarowanym singlem. Raz mnie zapytała, czy mam błonę dziewiczą, zatkało mnie tak, że nie wiedziałam co mam powiedzieć. W ogóle miała jakieś takie teksty i wstawki totalnie z dupy.
Po pewnym czasie stwierdziłam, że parodia terapii z tą babą jest bez sensu, pożegnałam się i więcej nie przyszłam do tej specjalistki od siedmiu boleści.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

16 lut 2019, 9:23

Z tego wynika, ze ta psycholożka była zaburzona. Mija się z powołaniem.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

16 lut 2019, 13:33

Szkoda, że tacy ludzie nie mają świadomości tego, jak bardzo mogą komuś zaszkodzić... Zresztą niektórzy psychiatrzy tak samo.

Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni

16 lut 2019, 17:07

Kluskowa pisze:Ja chodziłam do takiej "psycho-loszki".
Baba wymyśliła sobie, że mnie dostosuje do norm społecznych, a najbardziej czepiała się mojego wyglądu i faktu, że jestem zdeklarowanym singlem. Raz mnie zapytała, czy mam błonę dziewiczą, zatkało mnie tak, że nie wiedziałam co mam powiedzieć. W ogóle miała jakieś takie teksty i wstawki totalnie z dupy.
Po pewnym czasie stwierdziłam, że parodia terapii z tą babą jest bez sensu, pożegnałam się i więcej nie przyszłam do tej specjalistki od siedmiu boleści.

To jakaś chora baba musiała być :shock: jak by mi tak powiedziała to kazała bym się jej w łeb jebać...
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

16 lut 2019, 17:46

Mnie tak zatkało, że nie wiedziałam co mam powiedzieć totalnie. Dopiero potem przyszło mi do głowy, że powinnam wyjść mówiąc, że pomyliłam gabinety, bo chciałam do psychologa, a nie ginekologa.

Wróć do „Leki i psychoterapie”