Dla artystów :)

Rysujesz, malujesz podziel się z nami
Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Dla artystów :)

06 lut 2019, 6:15

Hej, chciałam przedstawić wam tutaj przydatne i przede wszystkim DARMOWE programy do rysowania, tworzenia grafiki itp, nie ustępujące wcale komercyjnym, drogim programom. :)

Opiszę oczywiście te, których używam/używałam sama.

MediBang Paint Pro - lekki, przyjemny program do rysowania i malowania. Trochę przypomina Photoshopa i chociaż jest mniej rozbudowany i siłą rzeczy ma mniej funkcji, to jednak w obszarach, które wykorzystuję ja, niewiele mu ustępuje. :) Ma też klona o nazwie FireAlpaca, ale nie używałam, gdyż praktycznie się od siebie nie różnią.

Krita - bardzo fajny program do malowania, ale niestety za dużo nie mogę o nim powiedzieć, gdyż mało używałam. Jakoś mi nie podchodzi, ale z tego co mówią ludzie, jestem w tej opinii raczej odosobniona. ;)

paint.net - dużo bardziej rozbudowany, niż Paint z Windowsa, dużo mniej rozbudowany niż np Photoshop ;), ale świetnie nadaje się do prostych projektów i przede wszystkim - pixel artów

Gimp - jedni go uwielbiają, inni nienawidzą. Ja niestety jestem w tej drugiej grupie. Gimp to taki darmowy Photoshop, nie ustępuje mu funkcjonalnością, tyle że ma cokolwiek wkurzający interfejs... jakkolwiek teraz wyszła nowa wersja, nieco bardziej przyjazna, ale jeszcze jej nie testowałam w praktyce.

Autodesk SketchBook - fajny program do zabawy w szkicowanie. Od niedawna darmowy, trzeba tylko się zarejestrować.

A z innych programów:

Art Pose Pro - program wprawdzie płatny, ale kosztuje tylko 36 zł. Dostępny na platformie Steam. O co chodzi w tym programie? Ano jak sama nazwa wskazuje, można w nim ustawiać ludziki w różnych pozach i rysować. Mamy dostępne różne typy sylwetek kobiet i mężczyzn, można je ustawiać w różnych pozycjach, perspektywie, z różnym oświetleniem, a także jest podgląd mięśni, jak się układają itp. Przydatne.

DesignDoll - coś podobnego, ale w nieco innej formie, bardziej dla artystów rysujących komiksy itp. Ten program jest darmowy.

---
No, to może wybierzecie coś fajnego dla siebie. /chickencatch/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Rysunki, obrazy”