Psychotyczny boomerang.

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni
Psychotyczny boomerang.

04 wrz 2018, 22:49

Przypomniałem sobie jak to jest żyć we „własnym świecie”. Słyszysz ludzi i chociaż język, w którym mówią jest Ci znany, nie rozumiesz ani słowa. Jest to uczucie podobne do bycia nieprzygotowanym na lekcję w szkole. Powinieneś znać materiał, ale nie mogłeś go przyswoić, bo z jakiegoś powodu przebywałeś wtedy 30 km nad poziomem morza w krainie wyobrażeń. Wszyscy prowadzą zażartą dyskusję pełną odwołań do „opisanych” w podręczniku zjawisk, a ty siedzisz jak ta dupa robiąc dobrą minę do złej gry. Ale psychoza to nie przedmiot w szkole, tylko poważniejsza sprawa. Tutaj, w centrum zainteresowania, zamiast książki, jesteś Ty. Głosy dookoła odwołują się do rzekomo powszechnie znanych zdarzeń z Twoim udziałem, o których Ty jakimś cudem nie masz pojęcia. Czujesz jakbyś żył w alternatywnym świecie, w którym Ty widzisz jasność, a wszyscy pozostali czerń. Podczas gdy jedni zarzucają Ci bycie podminowanym, Ty patrzysz na nich w osłupieniu resztkami sił doszukując się powodów, dla których miałbyś mieć zły nastrój. Wszystko wydaje się istnieć w opozycji do Ciebie. Ale finalnie traci to znaczenie. Widząc bandytów próbujących się do Ciebie dobrać zza krzaka wyskakuje Chuck Norris i kopie z półobrotu w granicę pomiędzy Waszymi światami(granicę międzyludzką), godząc i jednocześnie jednocząc wszystkich obecnych. Kolorowych snów, chociaż wy pewnie marzycie o tych w biało-czarnych barwach.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2018, 16:55 przez infinity, łącznie zmieniany 1 raz.
∞ www
Prawda nie stawia warunków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Poseł na sejm RP LOL
Re: Psychotyczny boomerang.

04 wrz 2018, 23:07

Przeczytałem i zgadzam się z tym.
Często mam tak że nawet jak jestem spokojny a raczej wyluzowany w jakimś stopniu , słuchając rozmówcę,wcale go nie rozumiem , po prostu nie przyjmuje nawet pojedyńczego słowa ,patrząc nawet tej osobie prosto w twarz.Nie przyjmuję nic.
Czyściłem kibel u terapeuty, na nie wiele to się zdało.Sam musiałem sobie radzić z brudem.

blacktea
Zaprzyjaźnieni

05 wrz 2018, 14:43

Chyba każdy chorujący tak ma. Chyba że ma pełną reemisję... Nie jest to łatwe życie, nierozumiejac ludzi. Bo przecież każdy ich potrzebuje, ludzi, rozmów.
Naleśnikiem się nie ogolisz.

Awatar użytkownika
Espresso89
Wyjadacz

05 sty 2019, 0:30

Tak a słowa płyną sobie z ust i widzie dokładnie ruch warg znaczenie pojedynczych słów to jednak całość jak jakaś niezrozumiała falą niezdolną do przetworzenia się w umyśle i tylko potakiwanie na zgodę a w duszy już mi gra aby tylko uciec od tej wieży Babel.
"Narysuj mi baranka..."

Wróć do „Schizofrenia”