Antywirus- jaki polecacie

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz
Antywirus- jaki polecacie

20 kwie 2020, 19:21

Jakiego antywirusa polecacie? Macie sprawdzony, lub od jakiego należy trzymać się z daleka?

domik
Zaprzyjaźnieni

Re: Antywirus- jaki polecacie

20 kwie 2020, 20:44

jeśli masz windows 10 to nie polecam żadnego zewnętrznego antywirusa, ponieważ ten systemowy zbiera nagrody i jest bardzo wysokiej jakości.

Na pewno trzymaj się z daleka od "darmowych" programów - one z reguły szpiegują a już na pewno wyłączają antywirusa systemowego, przejmują jego funkcje i .... przepuszczają wirusy (ponieważ systemowy to jeden z najlepszych pakietów)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

20 kwie 2020, 20:59

Aha, dzięki /okok/

Mam avasta i mam go dość

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

21 kwie 2020, 4:27

Ja miałem jeszcze przed chwilą AVG i Malvarebates.

Włączyłem pełen skan Defenderem i testowałem go tymi plikami https://niebezpiecznik.pl/symantec/przetestuj-swojego-antywirusa/

Defender wykrył zagrożenie i zablokował jego pobranie :)
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

21 kwie 2020, 10:35

Przychylam się do tego co pisze domik i, jak pokazała praktyka, ma on całkowitą rację.

Wcześniej miałam Comodo, który zamulał kompa, blokował mi gry ze Steama i wkurzał, więc wywaliłam go w pizdu. Obecnie mam tylko antywirus systemowy, czasem puszczam skan jakimś Malwarebytes i to wystarcza. :)

Nie ściągam żadnych pirackich programów ani innych rzecz, nie chodzę po żadnych dziwnych stronach, a z komputera nikt poza mną nie korzysta, więc Win Defender wystarcza w zupełności. Zresztą na lapku u babci też wywaliłam Comodo - tam z lapa korzysta też mama, ale ona również używa internetu rozsądnie, więc mam pewność, że nie wpuści mi żadnego wirusa.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

21 kwie 2020, 19:42

Usunę Avast. Ciągle dostaję info aby zakupić premium bo jestem niedostatecznie chroniony. Raz że chodzi o moją prywatność,a innym razem o inne g...a! Chcą kilka stów ode mnie :lol:

Decyduję się na systemowego. Dzięki za info /okok/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

22 kwie 2020, 15:50

Kiedyś używałam Avasta, dawno temu. Najgorsze było, jak słuchało się głośno muzyki a tu nagle na cały głos: BAZA WIRUSÓW ZOSTAŁA ZAKTUALIZOWANA!!! /hahaha/
Antywirusy faktycznie miały sens przy starszych systemach operacyjnych, ale 10 jest dobrze połatany i serio ciężko coś złapać, no chyba że użytkownik sam kusi los i ściąga jakieś podejrzane rzeczy na komputer. ;)

domik
Zaprzyjaźnieni

22 kwie 2020, 22:13

zgadzam się - najlepiej nie ściągać nic podejrzanego.....

ostatnio mój znajomy - chodzimy razem do szkoły policealnej o profilu technik informatyk, postanowił zagrać w grę z torrentów (bo nie miał kasy i zawsze grał z tych źródeł) - pościągał, zainstalował (miał jakiś darmowy antywirus) i nagle się zorientował, że wszystkie pliki na dysku mają to samo rozszerzenie (powiedzmy .xxx) - zostały zakodowane przez trojana.

Co ważne, kolega nie używał konta online w win10 i nie skonfigurował one drive. Stracił wszystko. Formatował dysk.
"Mądry Polak po szkodzie" - teraz jest wzorowym userem win 10 :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

24 kwie 2020, 22:08

Ja już od dawna nie ściągam żadnych pirackich gier ani programów. Tak jak mówi domik, często taka zabawa kończy się przykrą niespodzianką. :P

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

25 kwie 2020, 8:13

Też juz dawno nie piracę i mam spokój , bo miewałem jazdy że ktoś coś .......... sami wiecie ;)
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

26 kwie 2020, 10:52

Ja też już nie ściągam pirackich.
To co potrzebuję to jest dostępne za darmo lub teraz dużo jest programów online

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

30 kwie 2020, 11:37

Dokładnie.
Gry kupuję już tylko oryginalne. Nawet Office'a mam legalnego. :P Filmy można oglądać online, mam Netflix. Te ważniejsze mam na DVD (kupione oczywiście, nie ściągnięte i nagrane). Muza ze Spotify, a jak coś BARDZO chcę to ściągam z YT i wrzucam sobie na mptrójkę/telefon. /gafa/ Ale tylko pojedyncze piosenki, a nie całe albumy gigabajtami.
To już nie te czasy, że się ssało z torrentów wszystko i nic, bo tak. ;)

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

30 kwie 2020, 13:12

Też mp 3 pobieram z yt inaczej nie miał bym czego słuchać w telefonie ;)
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

31 lip 2020, 15:42

Wkur...am się maksymalnie. Aktualizowałam CCleaner, ponieważ chciałam na szybko przeczyścić lapka ze zbędnych plików... i nagle coś się przywiesiło i niechcący zezwoliłam na instalację antywira AVG! :evil: :evil: :evil: Tego gówna nie da się wywalić z kompa w żaden, ale to Ż A D E N sposób. Próbowałam trzech programów do odinstalowywania (w tym ichniego), próbowałam wszystkich myków z google... NIC, dupa zbita, ten syf jest nie do ruszenia. /stop/ Jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi mi na myśl to format... Serio, będzie szybciej niż się pierdzielić z tym syfem.
I dla was też tu jest nauka: patrzcie co klikacie, bo wystarczy chwila nieuwagi i zainstalujecie sobie na dysku jakiś totalny szajs. A jak ktoś chce antywira mimo wszystko używać, to niech się 10 razy zastanowi nad jakimś innym. Pomijając fakt, że przez to AVG lap mi chodzi jakby był na węgiel... /bije/

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

31 lip 2020, 16:00

Jak dobrze kojarze to Aviry tez nie da sie odinstalowac.

Tylko format ;)
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Wróć do „Informatyka”