Szlugi

alkohol, papierosy, narkotyki, hazard i inne
Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Szlugi

05 mar 2017, 9:35

Palicie papierosy?
Mówi się, że typowy schizofrenik wypala paczkę za paczką hehe. :P Ja za to jestem odmieńcem, bo nie palę, nigdy nie paliłam i nie mam takiego zamiaru. Śmierdzi i pożera kasę, którą można przeznaczyć na inne fajniejsze rzeczy. ;)
A jak u was? Udało się komuś rzucić palenie? A może doskonale radzicie sobie bez papierosów, tak jak ja?
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

Re: Szlugi

05 mar 2017, 10:29

Ja palę wersję elektroniczną nie zawierającą całego rakotwórczego syfu znanego z papierosów tradycyjnych. Lepiej na niej funkcjonuję (mam chyba lepszą wydolność organizmu), ale ma ona jeden mały minus w stosunku do zwykłych wyrobów tytoniowych, a dokładniej może autentycznie smakować :) Mniam.
"Słowo to zimny powiew nagłego wiatru w przestworze; może orzeźwi cię, ale donikąd dojść nie pomoże".

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

05 mar 2017, 11:26

Słyszałam dużo plotek i różnych tez o szkodliwości e-papierosów. Ciekawe jak jest naprawdę...
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

12 mar 2017, 18:22

Kluskowa pisze:Słyszałam dużo plotek i różnych tez o szkodliwości e-papierosów. Ciekawe jak jest naprawdę...

Ja słyszałem, że trująca jest zawarta w liquidzie (płyn do e-papierosów) nikotyna, natomiast reszta składu płynu (glikol propylenowy i gliceryna roślinna) jest już używana w przemyśle spożywczym, tak więc tutaj ryzyko zatrucia jest mniejsze. W moim odczuciu t.j. po dłuższym stosowaniu e-papierosa polepszyła się wydolność mojego ciała. Zeznania innych użytkowników e-fajek (na forach internetowych), dotyczące przeprowadzonych przez nich badań lekarskich potwierdzają tezę, że e-palenie jest zdrowsze od zwykłego fajczenia. Zawsze można się zastanawiać nad długotrwałym wpływem wdychania pary z liquidów, ale jest to ryzyko, które póki co jestem w stanie zaakceptować.
"Słowo to zimny powiew nagłego wiatru w przestworze; może orzeźwi cię, ale donikąd dojść nie pomoże".

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

26 wrz 2017, 23:36

Nie palę dwa i pół miesiąca około, no pewnie niecałe ciągiem.
Mam czasem ochotę ale wiem że to nie opłaca mi się. Na razie wytrzymuję.

Przede wszystkim nie mam w organizmie już pozostałości po dymie i stąd jakoś się trzymam...

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

27 wrz 2017, 14:01

Karuna trzymaj tak dalej i nie puszczaj ;)

Awatar użytkownika
Miłujmy się nawzajem
Wyjadacz

30 wrz 2017, 10:40

Ja paliłem nałogowo - nie to, że przestałem całkowicie - urządzam sobie święta okolicznościowe, 2 paczki papierosów w dwa dni, a potem muszę wycierpieć, znowu rzucanie. Niepalący, ale palacz świąteczny.
Moja religia to wartości międzyludzkie.

Awatar użytkownika
Grzegorz1991
Zaprzyjaźnieni

01 paź 2017, 12:31

Palę od 3 lat. Nauczyłem się palić w szpitalu psychiatrycznym.
Trochę paliłem na studiach, a jak trafiłem na oddział to zacząłem palić z paczkę dziennie.
Myślałem, żeby rzucić ale na razie po prostu nie chcę. Lubię palić po prostu.

Awatar użytkownika
Āharati
Zaprzyjaźnieni

01 paź 2017, 13:40

I tak wędzisz płuca i tak wędzisz. :-)
GG46660127 Bądź realistą, chciej niemożliwego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

30 lis 2017, 20:38

Od trzech dni jestem na tabex-ie i dziś pierwszy dzień nie palę, w miarę dobrze się czuję, nic mi się nie chce ......

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

30 lis 2017, 21:04

Fasolka pisze:Od trzech dni jestem na tabex-ie i dziś pierwszy dzień nie palę, w miarę dobrze się czuję, nic mi się nie chce ......

No to jestem w opozycji, bo dzisiaj, trochę na przekór rozsądkowi kupiłem Camele. Na co dzień oddycham parą z e-papierosa.

Awatar użytkownika
karuna
Moderator

08 gru 2017, 22:54

pantr pisze:No to jestem w opozycji, bo dzisiaj, trochę na przekór rozsądkowi kupiłem Camele. Na co dzień oddycham parą z e-papierosa.

Hmm, a chciałem nawet kupić takie e-papierosy jednorazowe. Kosztują około tyle co paczka i jest 20 takich. Ale jednak widzę, że znów do palenia łatwo bym wrócił.
Z kolei pewnie zapalę w końcu i tak, kwestia czasu, gorszej chwili, złego samopoczucia, nie wiem.

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

08 gru 2017, 23:10

karuna pisze:
pantr pisze:No to jestem w opozycji, bo dzisiaj, trochę na przekór rozsądkowi kupiłem Camele. Na co dzień oddycham parą z e-papierosa.

Hmm, a chciałem nawet kupić takie e-papierosy jednorazowe. Kosztują około tyle co paczka i jest 20 takich. Ale jednak widzę, że znów do palenia łatwo bym wrócił.
Z kolei pewnie zapalę w końcu i tak, kwestia czasu, gorszej chwili, złego samopoczucia, nie wiem.

Palę e-papierosy już dobrych kilka lat. W tym czasie kupiłem kilkanaście paczek fajek, chyba. Robię tak, kiedy zbyt mocno utożsamiam się z jakąś silną emocją i chcę "zrobić sobie" na złość, ukarać sam siebie za jej odczuwanie. Nie jest powiedziane, że u Ciebie byłoby podobnie. E-papierosy to teraz niepewna przyszłość, bo mają być jakieś prace nad akcyzą. Co do jednorazówek to mogą bardziej zniechęcić palacza przez swoją awaryjność, a przynajmniej tak było kiedy ja zaczynałem. Z kolei tabaka, której używasz jest podobno rakotwórcza. Słyszałeś o tym?

Awatar użytkownika
karuna
Moderator

08 gru 2017, 23:15

Piszą na tabace, naklejka jest, że może uzależniać i szkodzi zdrowiu.
Jeśli ma być rakotwórcza to chyba pewnie z okazji nikotyny w niej zawartej.

Ostatnio skończyła mi się tydzień temu i nie kupiłem póki co.

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

08 gru 2017, 23:22

Nikotyna podobno nie jest rakotwórcza (ale jest trucizną), więc chodzi o jakiś inny składnik tytoniu.
Tu jest artykuł: http://nowotwory.org/czy-tabaka-powoduj ... ezpieczna/
Substancja oznaczona jako NNN, czyli nitrozonornikotyna

Wróć do „Nałogi i używki”