Powrót na psychoterapię...

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Powrót na psychoterapię...

Jak może pamiętacie z moich blogów i innych postów tu i tam, nie miałam szczęścia do terapii indywidualnej. Albo trafiałam na beznadziejnych czy nieodpowiednich terapeutów, albo występowały jakieś okoliczności losowe. Z psychoterapii na NFZ w lokalnej poradni zrezygnowałam. Raz, że pracowano tam metodą psychodynamiczną, która jest dla mnie niewskazana, a dwa - jaki jest sens terapii, gdy widujesz się z psychologiem raz na trzy tygodnie? A potem wybuchła pandemia i tyle z tego było.

Ale przypomniałam sobie, że moja koleżanka ma koleżankę, która jest psychologiem. Specjalizuje się w leczeniu uzależnionych i współuzależnionych, co ma swoje plusy. Umówiłam się z nią na przyszły czwartek na rozmowę telefoniczną. Powiedziała, że pogadamy, zobaczymy i podejmiemy decyzję co do terapii. Koleżanka zapewnia, że to dobra i profesjonalna terapeutka. Oczywiście, zrażona poprzednimi doświadczeniami, boję się, że znowu nic z tego nie wyjdzie, ale dam szanse i jej i sobie. :)
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Tup
Zaprzyjaźnieni

Re: Powrót na psychoterapię...

Ja trochę tęsknię za terapią u jednego terapeuty,bo była bardzo skuteczna.Niestety kontrakt się skończył mimo,że była na NFZ.Mam teraz nową terapie,ale chyba jest gorsza,inna.Prowadzi ją babka.Czasem ciężko znalezc dobrego terapeutę.Ja trochę miałem tych psychologów i terapeutów,każdy inny warsztat i inna skuteczność.Mimo to widać raczej skuteczność terapii po jakimś czasie,lub jej brak.

A terapia czasem może być ciekawa,pouczająca lub nudna i męcząca.A nawet czasem może spowodować nawrót choroby.
Awatar użytkownika
karuna
Zaprzyjaźnieni
Zawód: nic.

Ja niedawno wypisałem się z terapii gdzie chodziłem jakieś 6 lat około.
Mówiła żebym szukał terapii dalej, ale nie wygląda na to żebym miał ochotę...
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Wczoraj rozmawiałam godzinę z moją, być może, nową terapeutką przez telefon. :) Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, rzeczowa i sympatyczna. Jesteśmy umówione na kolejną rozmowę już na poniedziałek za tydzień.
Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

Jak mój stan zdrowia się nie poprawi to będę musiała iść na psychoterapię na oddział rehabilitacyjny.
Najgorsze jest to że teraz jest pandemia i ten oddział jest zamknięty. Nie może odwiedzać pacjenta rodzina, nie ma przepustek. Boję się /smutny/
/kawa/
Tup
Zaprzyjaźnieni

Zyta może dasz radę wytrzymać i jakoś ustawisz leki.Trzymam kciuki.Teraz pójść do szpitala,to duże ryzyko.
Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

Tup pisze:Zyta może dasz radę wytrzymać i jakoś ustawisz leki.Trzymam kciuki.Teraz pójść do szpitala,to duże ryzyko.
No wiem, ale już nie daję rady z lękiem, niepokojem i atakami paniki /beczy/
/kawa/
Tup
Zaprzyjaźnieni

Mi raz terapeutka zaczęła mówić,że jestem ładny,a ja tak nie uważam xD
Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

Tup pisze:Mi raz terapeutka zaczęła mówić,że jestem ładny,a ja tak nie uważam xD
Jesteś skromny :)

Mi też tak mówią, ale odpowiadam również że tak nie uważam.
A może niepotrzebnie tak mówię :lol:
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Terapeutka polecała mi trening autogenny metodą Schultza. Nazwa brzmi tajemniczo, ale na pewno każdy z was wie co to jest - że kładziesz się plackiem, a głos z filmiku czy nagrania mówi nudnym, monotonnym głosem: "a teeeeeraaaaaz rozluuuuuźnij ręceeee, jesteeeeeś taaaki lekkiiiiii jak pióóóóóórkoooo"... Jakoś nie umiem się do tego przekonać. Wprawdzie terapeutka mówiła mi, że wiele osób z tego śmieszkuje i nie wierzy w skuteczność tej metody, ale żebym chociaż spróbowała. Ale nie wiem. Nie lubię słuchać gadania, jakiegokolwiek i jakoś nawet nie spróbowałam się zrelaksować tą metodą, tak jakby mnie to odrzuca. :|
Awatar użytkownika
karuna
Zaprzyjaźnieni
Zawód: nic.

Są relaksacje, gdzie mówią: Czuj się ciężki..

Mi najlepiej się wydaje, że relaksuje takie rozluźnianie ale trzeba połączyć to z oddechem..
Tup
Zaprzyjaźnieni

Ja to poznałem na dziennym i to był też trening Jacobsona podobnie jak ta kawa.Kiedyś jak miałem stresującą pracę próbowałem to robić i faktycznie pomagało na stres.Jednak przestałem szybko to robić /dostal/ Nawet oglądałem filmik jak ludziom to pomaga. /bujawoblokach/
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

1 lutego zaczynam oddział dzienny. :) Nie traktuję tego jako żadnego przymusu czy "nudziarstwa" - traktuję jako szansę na nowe doświadczenia. A nuż widelec coś skorzystam i poczuję się lepiej? Myślę, że zmiana otoczenia dobrze mi zrobi. :)
Tup
Zaprzyjaźnieni

A będziesz miała indywidualną u terapeutki tą co masz ?czy zawieszona będzie?
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Tup pisze:A będziesz miała indywidualną u terapeutki tą co masz ?czy zawieszona będzie?
A tego jeszcze nie wiem, ale myślę że będę miała, bo to chyba nie koliduje. :) Ale jeszcze z nią o tym pogadam.
ODPOWIEDZ