Jak być BEZNADZIEJNYM artystą

Pozytywne myślenie, motywacja, wiara w nas.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Jak być BEZNADZIEJNYM artystą

13 cze 2019, 23:54

BARDZO pozytywny, symapatyczny filmik! :)
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

Re: Jak być BEZNADZIEJNYM artystą

15 cze 2019, 12:05

Super /piwo/
/kawa/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Re: Jak być BEZNADZIEJNYM artystą

12 kwie 2020, 7:52

Śmieszą mnie ci wszyscy wielcy artyści ąę, którzy uważają, że jak ktoś nie zna zasad realistycznego rysunku, zasad z ASP i w ogóle nie rysuje realistycznie to jest infantylny i najlepiej niech się idzie powiesić, bo to taki wstyd i jak amatorzy w ogóle śmią brać ołówek w ręce.
Nie mniej żałosne są normiki, które uważają, że sztuką jest tylko i wyłącznie fotorealistyczny portret. A komiksy, manga itp? Pfffff to dobre dla małych dzieci.

Każdy ma prawo rysować co chce i jak chce. Ja np uwielbiam komiksy moich znajomych i dla mnie są one sztuką milion razy bardziej wartościową, niż fotorealistyczny rysunek jakiejś cycatej dupy z popularnej gry autorstwa wielce utalentowanej artystki po ASP. I co z tego, że ktoś zrobił błąd w anatomii czy perspektywie? Że nie umie rysować dłoni idealnie jak DaVinci? Czy o to chodzi w tworzeniu? A może po prostu chodzi o radość jaka z tego płynie i radość dzielenia się swoimi pracami z innymi? O satysfakcję z własnych postępów? O pracę nad sobą i pozytywną energię? W podstawówce się mówiło: "to nie jest wyścig o złote majtki". I myślę, że z rysowaniem też tak jest.

Ludzie lubią dramatyzować o byle gówno. Mnie też się nie podoba wiele rysunków czy komiksów, czy to ze względu na styl czy tematykę. Ale wyznaję prostą zasadę. Nie podoba mi się - to tego nie oglądam. A nie wielka spina i ból dupy, że jak ktoś śmie robić coś, co mi nie odpowiada. Sztuka to nie jest matematyka i nie określają jej żadne żelazne zasady, chociaż niektórzy mądrale chcieliby pewnie, żeby tak było.

sztuka.jpg
sztuka.jpg (77.58 KiB) Przejrzano 502 razy
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Kącik pozytywny”