Przypowiastki, historyjki, anegdoty

Pozytywne myślenie, motywacja, wiara w nas.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Przypowiastki, historyjki, anegdoty

03 lis 2019, 9:43

Generalnie za nimi nie przepadam, bo wydają się ckliwe i kiczowate, ale ta mi się akurat jakoś spodobała. :)
...

Pewien człowiek, przed śmiercią powiedział do swojego syna: „ To jest zegarek, który podarował mi twój dziadek. Ma ponad 200 lat. Zanim Ci go dam proszę żebyś go wziął i poszedł z nim do pierwszego lepszego lombardu. Powiedz że chcemy go sprzedać, i spytaj ile za niego mogą zapłacić.”
Syn za namową ojca poszedł z zegarkiem i już po kilkunastu minutach był z powrotem mówiąc:
„Oferują za niego 10 dolarów bo jest stary i mocno zniszczony.” Ojciec poprosił syna żeby tym razem wziął zegarek i poszedł do pierwszego lepszego zegarmistrza.
Syn wrócił po godzinie, mówiąc: „Zegarmistrz zaproponował 20 dolarów za zegarek, ojcze.”
Ojciec ponownie zwrócił się do syna: „Weź ten zegarek i podejdź do pierwszej napotkanej osoby na ulicy i spytaj za ile kupi go od Ciebie.”
Syn wrócił po 10 minutach i mówi: „Nikt nie chciał go kupić, dopiero któraś z kolei napotkana osoba zaoferowała 5 dolarów.”
„Pójdź do muzeum i pokaż im ten zegarek” - powiedział ojciec. Po kilku godzinach syn wraca rozradowany. „Zaoferowali milion dolarów za ten zegarek. Powiedzieli że to prawdziwe arcydzieło. Jak to w ogóle możliwe...”
Ojciec odpowiedział: „Chciałem żebyś wiedział, że właściwe miejsce i właściwi ludzie docenią Twoją prawdziwą wartość. Dlatego nie pojawiaj się w niewłaściwych miejscach i nie denerwuj się kiedy zostaniesz potraktowany jak śmieć. Ci którzy poznają się na Twojej wartości będą Cię zawsze cenić, dlatego nigdy nie zostawaj w miejscu i wśród ludzi którzy nie widzą Twojej wartości.”
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Koleś
Zaprzyjaźnieni
Re: Przypowiastki, historyjki, anegdoty

03 lis 2019, 17:01

:) Fajne, fajne
Say: I want to change, I want a better life.
Then go ahead and do something. You’ll make it.
Got it ?

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

03 lis 2019, 20:16

Nie czytam zbyt dużo, ale jedna historia utkwiła mi w pamięci...
Syn: Tato, czy mogę zadać Ci pytanie?
Tata: Tak jasne, co się stało?
Syn: Tato, ile ty zarabiasz na godzinę?
Tata: (zdziwiony) To nie twoja sprawa. Dlaczego pytasz o takie rzeczy?
Syn: Chcę tylko wiedzieć. Proszę powiedz mi, ile zarabiasz na godzinę?
Tata: Jeśli musisz wiedzieć, zarabiam 100 dolarów.
Syn: Ojjjj (zasmucony). Tato, a czy mógłbyś pożyczyć mi 50 dolarów? Ojciec bardzo się wściekł.
Tata: Pytasz tylko dlatego żeby pożyczyć pieniądze na głupią zabawkę czy inne bzdury? Proszę odmaszerować prosto do swojego pokoju. Kładąc się spać pomyśl o tym, dlaczego jesteś taki samolubny. Ja muszę ciężko pracować każdego dnia, a Ty zachowujesz się dziecinnie. Chłopiec cicho poszedł do swojego pokoju i zamknął drzwi. Mężczyzna usiadł i stawał się jeszcze bardziej zły myśląc o pytaniu zadanym przez małego chłopca. Jak on śmie zadawać takie pytania tylko po to żeby dostać trochę pieniędzy – pytał siebie tata. Po około godzinie jednak się uspokoił i zaczął się zastanawiać: Może było coś, co naprawdę potrzebuje, aby kupić za 50 dolarów i że on faktycznie nie prosi o pieniądze zbyt często. Mężczyzna podszedł do drzwi pokoju chłopca i otworzył je.
Tata: "Śpisz, synu?"
Syn: "Nie tato, nie śpię".
Tata: "Przemyślałem to i może byłem zbyt ostry dla Ciebie wcześniej. Miałem kilka ciężkich dni i wyładowałem swoją złość na Tobie. Oto 50 dolarów o które prosiłeś..." Chłopiec podniósł głowę, uśmiechając się.
Syn: "Och, dziękuję tatusiu!" Następnie, sięgając pod poduszkę wyciągnął kilka pogniecionych banknotów. Mężczyzna zobaczył, że chłopak miał już sporo pieniędzy i znów się zezłościł. Chłopiec zaczął powoli liczyć swoje pieniądze, a potem spojrzał na ojca.
Tata: "Dlaczego chciałeś mieć więcej pieniędzy, jeśli już tyle uzbierałeś?"
Syn: "Ponieważ nie miałem tyle ile było mi potrzebne, ale teraz już mam. "Tato, teraz mam 100 dolarów. Mogę kupić godzinę Twojego czasu? Proszę, wróć jutro szybciej do domu. Chciałbym zjeść z tobą kolację."
Ojciec dostał taką ripostę, na którą nie było żadnego wytłumaczenia. Musiał być sobą i przytulić swoje dziecko. I to jest tylko krótkie przypomnienie dla wszystkich, którzy ciężko pracują. Co jest w życiu najważniejsze? Pieniądze? Ile czasu tak naprawdę można pracować, za pieniądze? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy za te pieniądze kupisz sobie uczucie ludzi ważnych dla Twojego serca?

Źródło: http://zywiecinfo.pl/magazyn/item/968-c ... jego-czasu
& ~

Awatar użytkownika
Koleś
Zaprzyjaźnieni

03 lis 2019, 22:03

Fajne, fajne /slonko/
Say: I want to change, I want a better life.
Then go ahead and do something. You’ll make it.
Got it ?

Wróć do „Kącik pozytywny”