Śmieciowe posty Fasolki

Tu można prowadzić dowolne dyskusje

Czy uważasz że jestem normalnie nienormalny ?

Tak
1
14%
Nie
1
14%
Nie wiem
0
Brak głosów
Zapytaj się swojego psychiatry
0
Brak głosów
Umyj stopy
5
71%

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Łapacz zawiech
Re: Śmieciowe posty Fasolki

28 paź 2018, 21:41

Dobry z niego chłopak. Wyręczył Boga, żeby ten nie musiał zniżać się do określonego poziomu.
A tak trochę z innej beczki, w każdym dobru musi znajdować się pierwiastek zła i na odwrót.
Obrazek
Świat to równowaga pomiędzy destrukcją i kreacją. Tak samo jak tzw. świat zewnętrzny jest uzupełnieniem naszych wnętrz. To On nas ukształtował, więc nosimy go w sercu, chociaż często czujemy się od niego różni.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Elektryk wysokich napięć.

28 paź 2018, 23:11

No tak bo jak Bóg kopie swoje dzieci to robi to dla ich dobra.
Dziękuję ''Mu'' za to że dał mi takiego ''dobrego'' ojca :twisted:

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

28 paź 2018, 23:56

Wniosek z tego jeden: Szatan jest zły, Bóg jest zły, a więc Wszystko jest złem, ale jak można dostrzec zło w świecie, w którym istnieje tylko ono?

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

29 paź 2018, 0:15

W moim świecie dobrem była śmierć tego który był dla mnie samym złem.

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

29 paź 2018, 1:23

Jedni mają w rodzinie ojca awanturnika, u innych matka we wszystkim wyręcza dziecko, które później nie wie jak sobie radzić w dorosłym życiu. Wychowanie w świecie skrajności zawsze budzi frustracje, więc nie dziwie się, że odczułeś ulgę po śmierci oprawcy. Pewnie czułeś kiedyś w życiu bezradność. Taki właśnie był Twój ojciec. Człowiek, któremu nie wpojono szacunku dla drugiego człowieka, albo u którego emocje były tak silne, że musiał dać im upust. Jestem przekonany, że jakaś jego cząstka była rozgoryczona bólem, który Wam sprawił.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

29 paź 2018, 21:21

infinity pisze: Jestem przekonany, że jakaś jego cząstka była rozgoryczona bólem, który Wam sprawił.

Tak , chyba po tamtej stronie.
Za życia nie było w nim odrobiny światła.

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

29 paź 2018, 22:41

Jakby na to nie patrzeć ojciec pokazał Ci własnymi czynami, kim Ty nie chcesz być. I być może dzięki trudnym doświadczeniom z młodości bardziej doceniasz spokój "domowego ogniska"?
Z ludźmi jest tak, że widzimy ich powierzchownie, nie wiedząc z czym wewnętrznie muszą się zmagać. Nie próbuję nikogo usprawiedliwiać, ale uważam, że nie warto mówić, że ja na miejscu kogoś zachowałbym się bardziej "po ludzku", bo każdy człowiek jest inaczej ukształtowany.
P.S. I finalnie, gdyby nie Twoi rodzice, nie miałbym teraz do kogo pisać.
Pozdro.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

30 paź 2018, 13:34

No tak każdy inaczej ukształtowany ale normy powinien znać każdy no chyba że jest kim na kształt psychopaty czy osoby nie umiejącej się postawić w czyjejś sytuacji, dużo jest odchyleń u ludzi ale to nie powinno być powodem do usprawiedliwiania każdego dramatu czy czegoś w tym stylu.

Kiedyś były inne czasy i wszystko działo się w czterech ścianach i nawet jak sąsiedzi o czymś wiedzieli , bo np. słyszeli kłótnie czy widzieli pobite dzieci , to nikt się w to nie wtrącał.

Teraz niby z tym jest lepiej ale wszystkiego nie da się zatrzymać i często jako taka pomoc nadchodzi z opóźnieniem , jeżeli w ogóle nadejdzie.

Ludzie są okrutni względem siebie i nie potrafią się często zatrzymać , działają jak roboty, niszcząc wszystko dookoła, często najbliższych.

Tak u mnie było, nie zatrzymał się i nie poszedł się leczyć i nikt nam nie pomógł :(

Tak doceniam teraz to co mam i nie stoi nade mną kat , to ważne , inaczej już by mnie prawdopodobnie nie było.

Za dzieciaka się modliłem często o normalną zdrową rodzinę i żeby ojciec nas nie bił i nie pił.
Bóg widocznie miał inny plan, lub nie słyszał modlitw tego zdesperowanego dzieciaka , który w niego wierzył i liczył na jego interwencję.
Nie było ''Go'' i nie pomógł i dlatego jestem kim jestem :(
Dlatego teraz nie uważam go za tak dobrego jak to o ''nim'' mówią i jak go przedstawiają wierzący. Jednak wierzę że On jest i czasem się modlę czy mówię do niego o swoim życiu.
Odwiedzam czasem swojego ''kata''na cmentarzu, tego który niszczył mnie każdego dnia.
Pierwszy raz jak byłem na jego grobie , popłakałem się jak dzieciak, choć chyba powinienem do niego czuć złość czy coś w tym stylu lub go obwiniać.
Nie byłem na jego pogrzebie , bo nie mogłem ....... Odwiedzam go choć na to nie zasłużył.
Jak już pisałem ..... nie było w nim odrobiny światła.Był zły do szpiku kości. Tacy ludzie nie powinni zakładać rodzin i powinni być leczeni pod przymusem.
Nie wiem czy był na coś chory w znaczeniu psychiki czy to alkohol go tak zniszczył a może jedno wzmocniło drugie ?

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

30 paź 2018, 15:18

Fasolka dużo w życiu przeszedłeś. Ciężko mi zrozumieć czemu tak musiało być. I to że nikt go nie powstrzymał.
Dobrze że przetrwaleś to piekło.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

30 paź 2018, 15:21

Jeśli miałbym uderzyć swoją żonę albo córkę wolałbym aby mi ręka uschła. Psychiczne znęcanie jest równie podłe.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

01 lis 2018, 7:16

KURRRRRRWA !!! Nie spałem dziś , bo przeszłość mi nie pozwoliła, przeszłość która powinna być już martwa jak ''on'' lub w dużej części zagojona.Cząstka tego chuja żyje nadal we mnie, pierdolony koszmar, nie życie.
Zabija mnie nadal :( I co mam iść dziś do niego ? bo jest święto ? mam to w dupie i nie pójdę , wystarczająco jestem nakręcony brudem którego doświadczyłem.

Nigdy mu nie wybaczę !

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

01 lis 2018, 14:57

Większość powiedziałaby że jak najmniej rozmyslać o tym.
Przebaczenie wydaje się niemożliwe ale świadomość że to już się skończyło daje nam otwarte drzwi by dalej żyć już bez swego streczyciela według własnych potrzeb i zainteresowań. Została Ci mama z nią trzeba żyć póki żyje.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

19 lis 2018, 20:22

Musze się codziennie pilnować , mimo że na razie gładko mi to idzie , to nie raz po dłuższym czasie do tego wracałem.
Od pięciu dni nie palę :)

Awatar użytkownika
pozaczasem.
Bywalec

19 lis 2018, 22:15

Fasolka pisze:Musze się codziennie pilnować , mimo że na razie gładko mi to idzie , to nie raz po dłuższym czasie do tego wracałem.
Od pięciu dni nie palę :)

To świetnie! Wytrwałości życzę ;)
woal mgieł senny...
i znowu w oczach spokój
dalekich dolin

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

20 lis 2018, 10:56

Ja również życzę walki do skutku /okok/

Wróć do „Dowolne tematy”