Co mnie dziś zdenerwowało

Tu można prowadzić dowolne dyskusje
Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Re: Co mnie dziś zdenerwowało

20 kwie 2019, 13:16

Zyta1234 pisze:Byłam dzisiaj w kilku supermarketach i szok, ile ludzi, tłok, nie idzie przejść, długie kolejki do kasy.

Hah, każdy sobie przypomniał że są Święta. /jezyk/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

20 kwie 2019, 15:35

Ale się wkurzyłam. Folia pękła z kaczki w piekarniku i tłuszcz pobrudził cały piekarnik..tak sobie podskakuje ten tłuszcz i opada na ścianki piekarnika. Ale będzie szorowanie dzisiaj /krzyk/
/kawa/

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni

21 kwie 2019, 19:25

Brat, jego zachowanie. Znowu dzisiaj był jakiś niezadowolony. Ci sami rodzice, a dwa różne z nas charaktery, dwa przeciwieństwa.
Już chciałam dzisiaj jemu dogadać - że spinka męczy ! /krzyk/ /nerwus/
/kawa/

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni

21 kwie 2019, 22:10

Trzymajcie mnie bo normalnie zawału dostanę ....
Moja kochana psina przed chwilą na spacerze zeżarła kupę. Jak nie przeklinam to k .... mać /nerwus/
Wykąpałam ją. Najchętniej to gębę bym jej wyparzyła /krzyk/
/kawa/

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

21 kwie 2019, 22:27

Zyta1234 pisze:Trzymajcie mnie bo normalnie zawału dostanę ....
Moja kochana psina przed chwilą na spacerze zeżarła kupę. Jak nie przeklinam to k .... mać /nerwus/
Wykąpałam ją. Najchętniej to gębę bym jej wyparzyła /krzyk/

Przyczyny koprofagii u psów

W innych przypadkach koprofagia uznawana jest za zaburzenie zachowania. Rzadko kiedy udaje się ustalić jednoznaczny powód. Do podstawowych przyczyn somatycznych koprofagii zalicza się przede wszystkim:

pasożyty wewnętrzne (powodują zaburzenia procesu trawienia);
chroniczny nieżyt żołądka;
niedobór enzymów trzustkowych, wątrobowych czy jelitowych (psy, którym często zdarza się zjadać odchody zwierząt roślinożernych, wykazują zazwyczaj niedobór trypsyny);
niedobory witaminowe;
niestrawność;
niewłaściwa karma (szczególnie karma uboga w białko);
problemy z trawieniem i procesem wchłaniania.

W tego typu przypadkach decyzję o dalszym postępowaniu musi podjąć lekarz weterynarii.

Inne podłoże koprofagii

Zjadanie odchodów może być także spowodowane przyczynami behawioralnymi. Do najpopularniejszych należą:

atawizm (o którym wspominałam wcześniej)

W tym przypadku nie mamy większego wpływu na zachowanie psa. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zapobieganie, czyli fizyczne uniemożliwienie psu dostępu do „łupu”, na przykład trzymanie go na smyczy. Dobrym rozwiązaniem jest też uczenie psa komendy „zostaw” oraz nagradzanie psa za każdym razem, gdy zbliża się do odchodów, ale nie bierze ich do pyska.

konkurencja pokarmowa

Podczas karmienia psów często dochodzi do rywalizacji, która czasem nie jest zauważana przez opiekunów, gdyż polega wyłącznie na szybszym zjadaniu porcji. Prowadzi to do przeładowania przewodu pokarmowego i gorszego trawienia. Często jedynym rozwiązaniem jest karmienie psów w osobnych pokojach, tak, aby nie widziały się i nie słyszały.

zbyt szybkie i łapczywe zjadanie porcji, które nie wynika z rzeczywistej konkurencji pokarmowej, lecz z wcześniejszych doświadczeń, na przykład głodzenia czy pobytu w schronisku

Rozwiązaniem tego problemu jest karmienie psa z ręki, małymi porcjami oraz z wykorzystaniem różnego typu misek spowalniających proces pobierania pokarmu.

nuda, brak zajęć lub stres

Przewlekły stres wpływa na pogorszenie procesów trawiennych. W tym przypadku dużym problemem jest również chęć zwrócenia na siebie uwagi opiekunów. Z taką przyczyną mamy często do czynienia u psów zjadających odchody innych psów na spacerach. Niekiedy opiekun zwraca uwagę na swojego psa tylko wówczas, gdy ten robi coś niewłaściwego, na przykład zjada coś „niejadalnego”.

Poza tym pies musi sam zorganizować swój czas. Powinniśmy zapewnić psu spokojne, przewidywalne otoczenie, poprawić jego nastrój (między innymi poprzez zapewnienie właściwych aktywności). W przypadkach bardzo nasilonego stresu konieczne jest zastosowanie farmakoterapii. Przy czym należy pamiętać, że podstawową czynnością jest ustalenie i wyeliminowanie źródła stresu.

zbyt ostre traktowanie psa (szczególnie w czasie nauki czystości)

Pies wówczas nabywa nawyk pozbywania się przyczyny gniewu opiekuna. Często psy karcone za nabrudzenie w domu zaczynają kojarzyć obecność kału z przykrymi konsekwencjami, takimi jak bicie czy gniew opiekuna. Wówczas starają się pozbyć czynnika wpływającego na te przykre zdarzenia.

W takiej sytuacji należy kategorycznie zaprzestać stosowania metod awersyjnych z jednoczesnym odbudowaniem więzi i wzajemnego zaufania. Zanim jednak to nastąpi, powinniśmy uniemożliwić psu dostęp do własnych odchodów poprzez ich natychmiastowe sprzątniecie.
Znaleźć przyczynę i ją wyeliminować

Jak widać, jest dość częsty problem. Mimo to ciągle niezbyt dobrze zbadany i wyjaśniony. Może być zarówno naturalnym psim zachowaniem, jak i poważnym zaburzeniem somatycznym lub behawioralnym. Stąd istotne jest podejście całościowe, które pozwoli na lepsze ustalenie przyczyny, a co za tym idzie sposobów wyeliminowania tego, dla nas ludzi, niezrozumiałego zachowania.

źródło https://bit.ly/2UNe5pN
- Co tam u ciebie ?
- Od czego mam zacząć ? Od początku świata ?

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni

21 kwie 2019, 22:55

Ogólnie problem ten czasami występuję, wiem bo niektórzy się skarżą na to. Kilkanaście lat temu na spacerze z moim poprzednim psem pewna "psiara" powiedziała mi ze psy lubią kupę ludzką. Tylko zastanawiam się czy jakiś człowiek byłby wstanie narobić pod latarnią /co/ bo tam była kupa (na samą myśl robi mi się słabo). Normalnie nie rozumiem tego. Przed wyjściem dałam jej gotowanego kurczaka, buraki, marchewkę i pietruszkę. Takie pyszności, a na dworze łajno.

Tak jak w artykule jest napisane, może być to przyczyna nieodpowiedniej karmy. Nie kupuję najtanszej karmy marketowej, ani z górnej półki, tylko taka średnio cenowo. Czasami zmieniam. Nie wiem czemu /co/

Jeśli chodzi o naukę to to się nie uda, moja psinka nie słyszy, więc żadne komendy nie wchodzą w grę.

Pewnie całą masę błędów popełniłam jak była mała, niczego nie jest nauczona. Jak ja przyniosłam do domu to wyglądała jak żywa maskotka.

Kilka lat temu byłam na przełomie września/października nad morzem. Lubię jesienią ponieważ moja psinka może wybiegać się na plaży (co w sezonie jest niemożliwe). Któregoś razu na spacerze wzdłuż brzegu morza przejechało kilku jeźdzców konno. No i moja psinka poleciała za nimi zajadajac się końska kupa. Normalnie powyrywać nogi z dupy.

Kupuję jej zwacze wołowe, takie smierdzieluchy , ale i to też nic nie pomaga. /bezradny/
/kawa/

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

21 kwie 2019, 23:01

To może idź z nim do weterynarza , bo może piesek na coś choruję ? :(
- Co tam u ciebie ?

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni

21 kwie 2019, 23:14

Fasolka pisze:To może idź z nim do weterynarza , bo może piesek na coś choruję ? :(

W sumie to masz racje, nie pomyślałam o tym, mogłabym się zapytać specjalisty skąd to się bierze, dlaczego, czy nie jest to groźne.
/kawa/

Awatar użytkownika
Seyla
Zaprzyjaźnieni

22 kwie 2019, 14:15

Wkurzyl mnie dzis moj duzy kaszel :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

27 kwie 2019, 11:22

Denerwuje mnie poczta, a konkretnie sortowania w Warszawie. Jak coś tam wejdzie to potem leży dwa, trzy dni jak nie lepiej. Koleżanka z Warszawy mówiła mi, że tam brakuje ludzi do pracy i stąd są opóźnienia. A moja paczka dotarła do sortowni w moim mieście i spędzi tam cały weekend (a już byłaby u mnie gdyby nie gniła w sortowni w Warszawie). :roll:

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni

01 maja 2019, 16:01

Sterta naczyń w zlewie /boisie/
/kawa/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

03 maja 2019, 13:59

Mnie denerwuje młodzież w komunikacji miejskiej. Rozumiem, że w wieku 12-14 lat, jak świat światem nikt nie grzeszył rozumem, ale teraz te dzieciaki, a zwłaszcza dziewczyny, są wyjątkowo wulgarne, tępe i prymitywne. Wymalowane i uczesane jak dorosłe kobiety, a we łbach przedszkole.
Może się mylę... :roll:

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

03 maja 2019, 21:58

Kluskowa pisze:Mnie denerwuje młodzież w komunikacji miejskiej. Rozumiem, że w wieku 12-14 lat, jak świat światem nikt nie grzeszył rozumem, ale teraz te dzieciaki, a zwłaszcza dziewczyny, są wyjątkowo wulgarne, tępe i prymitywne. Wymalowane i uczesane jak dorosłe kobiety, a we łbach przedszkole.

Zgadzam się w 100%
W dupach mają poprzewracane ;)
- Co tam u ciebie ?

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni

03 maja 2019, 23:03

Fasolka pisze:
Kluskowa pisze:Mnie denerwuje młodzież w komunikacji miejskiej. Rozumiem, że w wieku 12-14 lat, jak świat światem nikt nie grzeszył rozumem, ale teraz te dzieciaki, a zwłaszcza dziewczyny, są wyjątkowo wulgarne, tępe i prymitywne. Wymalowane i uczesane jak dorosłe kobiety, a we łbach przedszkole.

Zgadzam się w 100%
W dupach mają poprzewracane ;)

A ja takich nastoletnich ludzi się boję. Często jak spaceruje z psem wieczorem, to się boję żeby nie dostać butelka w głowę /boisie/
/kawa/

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Łapacz zawiech

06 maja 2019, 19:14

Zdenerwowało to za dużo powiedziane, ale zacząłem się zastanawiać co trzeba mieć w głowie żeby roznosząc ulotki wrzucić do tej samej komory 12 takich samych gazetek Obi, 5 takich samych gazetek z Lidla i na deser jedną z Auchan. Pomijając moje niezainteresowanie wszelką formą reklamy trzeba być wybitnie słabym z matmy, żeby z trzech gazetek które mi się "należały" zrobić osiemnaście.
eargasm.pl - muzyka z mojego głośnika
nafalach.pl - stacje radiowe warte wysłuchania
pozaczas.pl - o naturze umysłu
pozaczas.wordpress.com - mirror pozaczas.pl

Wróć do „Dowolne tematy”