Chcę powiedzieć, że...

Tu można prowadzić dowolne dyskusje
Awatar użytkownika
Seyla
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Rencistka ;D
Re: Chcę powiedzieć, że...

01 kwie 2019, 19:21

Zyta, sprobuj jesc na sniadanie i kolacje jogurty naturalne z orzechami laskowymi, cynamonem oraz otrebami pszennymi, na drugie sniadanie dwie kanapki bez masla z chuda szynka i salata, na podwieczorek dwa jablka, a na obiad kasze z jakims gotowanym miesem i warzywkami. Powinno pomoc. A jak Cie najdzie na cos kalorycznego, to jedz owoce lub serek wiejski. Plus pij jeszcze codziennie jedna zielona i jedna czerwona herbate, i co najmniej pol litra zwyklej wody.

A ja wlasnie wrocilam ze spacerku z mama i Bumcia :) Jak siedzialysmy na lawce i palilysmy, to spotkalysmy tate wracajacego z dzialki :) I se pogadalismy na swiezym powietrzu :) I dowiedzialam sie, ze tata mi zalatwil komisje co do pielegnacyjnego w domu ^^ Nie bede musiala nigdzie jezdzic :)
Obrazek

Martwienie się jest głupie. To tak, jakby chodzić z parasolem, czekając na deszcz

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

01 kwie 2019, 21:20

Dzisiaj się ważyłem i pokazało 124,5 kilo :| Chciałbym ważyć 100 kg ale na razie nie mam zamiaru wracać do starej metody dzięki której schudłem 20 kilo w rok , bez ćwiczeń ;)

PS
Dziś ósmy dzień bez papierosa.

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

01 kwie 2019, 21:34

Fasolka pisze:Dzisiaj się ważyłem i pokazało 124,5 kilo :| Chciałbym ważyć 100 kg ale na razie nie mam zamiaru wracać do starej metody dzięki której schudłem 20 kilo w rok , bez ćwiczeń ;)

Waga zależy od naszej postawy. Może się to wydawać dziwne, ale wchodząc na wagę w zgarbionej pozycji masa może być większa nawet o kilka kg (u mnie było coś koło 2), niż gdybyś wchodził na nią wyprostowany. Wniosek z tego taki, że warto dbać o swoje siusi.ki t.j. plecy/kręgosłup :oops:
& ~

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

02 kwie 2019, 6:23

Dziękuję Seyla za dobre rady, spróbuję tak jeść jak proponujesz. Muszę coś zrobić z rosnącą waga. Przy wzroście 174 CM ważę ok 79 kg to o 20 za dużo. A w grudniu było 74 kg.
/kawa/

Awatar użytkownika
Seyla
Zaprzyjaźnieni

02 kwie 2019, 18:39

Nie ma za co :)
Obrazek

Martwienie się jest głupie. To tak, jakby chodzić z parasolem, czekając na deszcz

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

02 kwie 2019, 22:30

@Zyta moja rada jest taka jaką sam kiedyś dostałem ........ czyli jedz wszystko co do tej pory tylko mniej, rozkładając np. trzy posiłki na pięć.Uważaj na łączenie tłuszczy z węglowodanami a samych węglowodanów też nie jedz za dużo. Odstaw słodycze i nie jedz w nocy.
Jedząc pięć posiłków dziennie nie możesz przekraczać lub jeść tyle samo kalorii co do tej pory, bo musisz łącznie ich jeść mniej każdego dnia i nie możesz sobie robić dni gdzie nadrabiasz kalorie dogadzając sobie czymś słodkim.Ale nie oznacza to że słodycze musisz całkowicie odstawić , bo jak byś to zrobiła to przez pierwsze kilka tygodni miała byś zły nastrój.
Musisz zmniejszać porcję posiłków co kilka miesięcy , nie rób tego gwałtownie np. od razu o połowę mniejsze porcje.
Jak zmniejszysz o 20-30% kalorii dziennie i tego będziesz się trzymać i za jakiś czas zmniejszysz o kolejne 10% to Ci gwarantuję że schudniesz bez żadnych ćwiczeń i nie będzie efektu jojo.

Ja tego sposobu się trzymałem przez rok , no może dłużej ale przez rok zrzuciłem 20kg. A przytyłem nie od tego że jadłem więcej a przez leki , przez które te 20 kilo wróciło w szybkim tempie. Odstawiłem leki a waga została.Musiał bym się znów trzymać tego co napisałem wyżej .........

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

03 kwie 2019, 6:02

Dziękuję Fasolka :)
W sumie to Twój pomysł na zrzucenie kilogramów bardzo mi się podoba. Lubię ziemniaki, od czasu do czasu kotleta zjeść, pieczywo. Więc fajny pomysł z mniejszymi porcjami. Słodycze potrafię sobie odmówić, ciężko jest ale daje radę.
Jestem zadowolona bo wczoraj ciut mniej zjadłam. Zjadłam trzy posiłki główne, nie do syta. Dwa to przekąski, pomarańcz, maślanka naturalna.
/kawa/

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

03 kwie 2019, 8:34

Liczy się tylko to , aby jeść mniej kalorii niż potrzebujemy a wtedy organizm sam zacznie pobierać z zapasów.Czyli tłuszczu w organizmie.A to gwarantuje chudnięcie ;)

Mi też się spodobał ten pomysł :)

PS
Co ważne to wolne jedzenie , nie szybkie , bo wtedy można zjeść więcej a to równa się temu że zjesz więcej kalorii.
Taka ciekawostka od zaczęcia posiłku do mózgu dochodzi sygnał z żołądka po około 20 minutach że jest się najedzonym.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

03 kwie 2019, 19:08

Męczy mnie alergia i mam dość. Od pewnego czasu regularnie biorę leki, pomagały, ale odkąd zrobiło się cieplej i wiosenniej - znowu kicham. Wizytę u alergologa mam dopiero w czerwcu.
Teraz jestem wymęczona (przez alergię) i nic mi się nie chce robić... Ale przynajmniej mnie nie dusi, lol.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

03 kwie 2019, 22:17

Chcę powiedzieć, że jakoś żyję, ale jakiś oberwany przez cały dzień. Ale.. wieczorem już ok , 15mg abilify bless. :)

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

03 kwie 2019, 22:37

karuna pisze:Chcę powiedzieć, że jakoś żyję, ale jakiś oberwany

W sensie, że ktoś Ci przywalił? Albo oberwała Ci się psychika i spadła w przepaść? Sorry za te pytania, ale nie słyszałem wcześniej słowa oberwany w odniesieniu do samopoczucia. Może to zwykłe przejęzyczenie od słowa oderwany, w związku z którym oberwałeś ode mnie pytaniami. W sumie nie oczekuję żadnych odpowiedzi...Wyżywam się na klawiaturze. Dobrze, że już jest u Ciebie ok /serducho/ /slonko/ /pada/ 8-)
Kulfon i Monika - "Język bardzo dziwny".
& ~

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

03 kwie 2019, 22:40

Nikt mnie nie przywalił. :) haha
Mam na myśli, to że ciężko znaleźć balans, stresu sporo..
Mam na myśli wszak i to, że leki odjąłem jakiś czas temu znów ...
Musi mi się balans wyrównać.. ale teraz jest ok, muszę się wyspać i będzie dobrze.

pozdro Inf. :)

/aniolek/ /pada/ /slonko/ /serducho/ /salute/ /salute/

Awatar użytkownika
Seyla
Zaprzyjaźnieni

03 kwie 2019, 22:44

Ciut sie stresuje ta komisja.
Obrazek

Awatar użytkownika
infinity
Zaprzyjaźnieni

03 kwie 2019, 22:45

Pozdro Karuna:)
& ~

Awatar użytkownika
Seyla
Zaprzyjaźnieni

04 kwie 2019, 15:15

Jakis apetyt dzis wiekszy mam :/
Obrazek

Wróć do „Dowolne tematy”