Chcę powiedzieć, że...

Tu można prowadzić dowolne dyskusje
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: Chcę powiedzieć, że...

Tup pisze: 27 lut 2021, 12:58 Czytałem,że stres powoduje wiele chorób.Stres,długie branie psychotropów ciekawe jak wyniszcza nasz organizm. /dostal/
Ja np. od stresu mam to co mam.
A jak psychotropy wpływają tego się nie dowiesz ;)
Tup
Zaprzyjaźnieni

Stefan pisze: 27 lut 2021, 16:14 A jak psychotropy wpływają tego się nie dowiesz ;)
Trochę można wiedzieć po skutkach ubocznych i jak zmieniły organizm.Trzeba też wziąć pod uwagę wiek i można coś tam prognozować jak leczenie na nas wpływnęło.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Tup pisze: 27 lut 2021, 20:04
Stefan pisze: 27 lut 2021, 16:14 A jak psychotropy wpływają tego się nie dowiesz ;)
Trochę można wiedzieć po skutkach ubocznych i jak zmieniły organizm.Trzeba też wziąć pod uwagę wiek i można coś tam prognozować jak leczenie na nas wpływnęło.
Może tak ale to nieoficjalnie i nikt za pogorszenie stanu zdrowia po danym leku nie chce brać odpowiedzialności. Pacjent wyraża zgodę a reszta umywa ręce.

A nawet jak by ktoś chciał odszkodowanie za utratę zdrowia to go tak porobią że te zdrowie będzie jeszcze gorsze.
A efka co najwyżej może sobie pokrzyczeć :|

Słyszałeś żeby ktoś dostał odszkodowanie za branie leku który przypisał psych. i ta osoba wylądowała w szpitalu na kilka miesięcy lub za utratę zdrowia
fizycznego ?
Tup
Zaprzyjaźnieni

Stefan to raczej chodziło mi dla wiedzy tak dla siebie,nie liczyłbym na jakieś odszkodowanie.Gdy się wie o czymś wcześniej można złagodzić tego skutki.

W ogólę my jesteśmy w takiej sytuacji,że powinniśmy bardziej dbać o siebie.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Tup pisze: 28 lut 2021, 13:07 Stefan to raczej chodziło mi dla wiedzy tak dla siebie,nie liczyłbym na jakieś odszkodowanie.Gdy się wie o czymś wcześniej można złagodzić tego skutki.

W ogólę my jesteśmy w takiej sytuacji,że powinniśmy bardziej dbać o siebie.
Taka jest teoria, Tup, a z praktyką różnie bywa.
Skąd człowiek, na początku choroby na ogół młody i zagubiony, ma wiedzieć pewne rzeczy skoro nikt mu o tym nie powie, bo nikt sam nie wie albo nikogo to nie obchodzi (jak lekarze typu moja poprzednia psychiatra)? Gdybym 14 lat temu wiedziała, co może zrobić mi Olzapin i nie ufała jak głupek lekarce (a za to ciężko winić 20 letnią dziewczynę), to do ust bym tego nie wzięła i może teraz byłabym dużo zdrowsza? No ale jakby babcia miała kółko, to by była taczką. /bezradny/ A lekarze też niechętnie sami z siebie wypisują skierowania na badania itp, jak sam się nie zainteresujesz to dupa...
Oczywiście może to kiepskie wymówki, bo każdy ma swój rozum i z wiekiem zdobywa jakąś tam mądrość, no ale wiadomo. Poza tym są ludzie w dużo gorszym stanie niż np ja, którzy do tego nie mają pieniędzy na prywatnych lekarzy, dietetyka, jakiś bardziej zaawansowany sport, zdrowe jedzenie i wtedy jest naprawdę problem.
Pomijając już fakt, że są takie dni, że nic się człowiekowi nie chce, po prostu. Ty Tup masz u mnie duży szacunek za uprawianie sportu, na pewno wychodzi Ci to na zdrowie. :) A mnie się czasem nie chce przejść choćby i 3 km. :(
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.
Tup
Zaprzyjaźnieni

Dzięki Kluskowa /piwo/ /salute/

Ćwiczę trochę ze względu na kręgosłup.Na pewno mi to stabilizuje nastrój i jakiś ochraniacz w stresie.Spacery z psem mam regularne,zawsze to jakiś ruch.Rowerem trochę jezdze.W planach nauczyć się pływać /jumpgreen/

Też nie zawsze mi się chce,ale staram się być regularny w tym,bo wtedy to ma sens i mam pewien już nawyk w krwi /bujawoblokach/
Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni

Byłam dzisiaj na rowerze ale krótko jeżdziłam bo jakąś godzinę, później pojechałam nad Jezioro na chwilę, mam spadek nastroju i próbuję od tego ucieć w jakiś sposób, ciężko jest jednak uciec samemu od siebie i własnych natrętnych myśli mówiących jak jest chujowo , smutno, źle, pusto i samotnie... Staram się wyprowadzić z tego stanu bez wspomagania farmakoterapi, to jednak jest z tym ciężko, dawno nie miałam takiego potężnego spadku natroju, zrobiłam się lekko płaczliwa ale nie daje temu eskalować tylko staram sie zduszać w sobie, wiem że nasilenie tego stanu może być spowodowane odstawieniem nikotyny więc też inaczej do tego podchodzę i staram się po prostu przetrwać. Jutro wrócę do pracy i zajme umysł pracą więc myślę że będzie lepiej, mimo to wiem że w końcu moja własna przeszłość mnie dopadnie tak czy owak i będę bezradna w tym zderzeniu.
"Król Artur"
Od lat
Wśród klątw.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Trzymaj się, Espresso.
Widzę, po tym co piszesz, że ta Twoja przeszłość lata za Tobą jak smród po gaciach - nie chciałabyś podjąć terapii? Leki (odpowiednie) też potrafią to i owo wyregulować.
Wiem, że chcesz być pewnie silna i zaradna, ale nie ze wszystkim poradzimy sobie sami. /kwiatek1/
Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni

Kluskowa pisze: 02 mar 2021, 13:31 Trzymaj się, Espresso.
Widzę, po tym co piszesz, że ta Twoja przeszłość lata za Tobą jak smród po gaciach - nie chciałabyś podjąć terapii? Leki (odpowiednie) też potrafią to i owo wyregulować.
Wiem, że chcesz być pewnie silna i zaradna, ale nie ze wszystkim poradzimy sobie sami. /kwiatek1/
Myślę o tym cały czas /think/ próbowałam kiedyś ale terapia psychodynamiczna to przynajmniej 4xna 1miesiac regularne wizyty gdzie koszt jednej to 150zł przy dobrych wiatrach. A na nfz słyszałam że kolejka taka iż czekajac bezradnie prędzej dostane się do nieba niż na terapię. Więc się hartuje a przynajmniej próbuje. Ale prawda jest taka że nie mam energii myśle że to wszystko bezsensu, jednym słowem deprecha, zmuszam się do życia i kiedy próbuje to obejść w taki sposób to dopada mnie w inny.
Ale też trochę strach, nie chcę się uzależniać od ludzi i sytuacji, w moim życiu ludzie przychodzili i odchodzili, źle to znosiłam wiec wyeliminowałam ludzi i niepotrzebne znajomości żeby po prostu nie cierpieć zbytnio.

Dzień zaczął się chłodno i niezbyt energicznie no ale praca czeka, miłego dnia wam wszystkim /kwiatek1/
"Król Artur"
Od lat
Wśród klątw.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

No właśnie tak to jest. :/ Na NFZ kiszka, a prywatnie mało kogo stać.
Tup
Zaprzyjaźnieni

Ja najdłużej czekałem 1,5 roku czy 2 lata na terapie jakoś tak.Miałem tyle łatwiej,że moja terapeutka była zgodziła się na terapie podtrzymującą do czasu nowej terapii.Ostatnio nie czekałem więcej niż miesiąc.
Tup
Zaprzyjaźnieni

To w jakiej kondycji mamy serce będzie miało duży wpływ jak długo będziemy żyli i czy będziemy żyli długo.Z czasem ono niszczeje,odpoczywa tylko nocą i to jakie mamy zęby ma duży wpływ na serce.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

No ja jestem w trakcie robienia porządku z zębami. ;) W przyszły czwartek mam kolejną wizytę u dentysty.
Awatar użytkownika
Espresso89
Zaprzyjaźnieni

Dzisiaj tez pójdę na spacer, muszę więcej chodzić, w ogóle więcej się ruszać, trochę mi to nastrój poprawia, zwłaszcza że mam gdzie spacerować, mieszkam na wsi wiec tłoku nie ma a wręcz przeciwnie właśnie, ludzi jak na lekarstwo, sporo osób wyjechało zagranice i część się przeprowadziło do dużych miast i moja okolica czasami sprawia wrażenie na wyludnioną, za to na głównej trasie przebiegającej przez moja miejscowość natężenie ruchu bardzo duże prawie non stop, chociaż niebawem może się to troszkę zmienić bo paliwo bardzo drożeje i w dalszym ciągu ma mieć tendencje wzrostowe wiec liczę na spokojne beztłoczne lato, natomiast jak tylko się ciepło robi to ludzi po okolicznych stawach rowerami było dość sporo, czego z drugiej strony tak nie bardzo lubię, ludzie czasami mnie drażnią zwłaszcza ich złośliwość, czasami porównuje dzisiejsze społeczeństwo do plagi robactwa, bo ludzie czasami jak zwykłe szkodniki, przyjdą narobią hałasu, naśmiecą napluja wiec do niczego innego czasami w nich nie widzę.
"Król Artur"
Od lat
Wśród klątw.
Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

Espresso ja też tak czasem mam, że włącza mi się jakaś wyjątkowa mizantropia i chce mi się rzygać na sam widok danej grupy ludzi... :roll:
ODPOWIEDZ