Dzień Dobry!

Przywitaj się
Awatar użytkownika
PeteMarshall
Początkujący
Zawód: konsultant
Dzień Dobry!

16 maja 2020, 15:00

Dzień Dobry!
Chciałem się przywitać. Konto założyłem już jakiś czas temu ale do tej pory niczego nie publikowałem. Nie wiem jak zacząć za bardzo :-)

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Re: Dzień Dobry!

16 maja 2020, 17:07

Witaj :)
Napisz cos o sobie lub zaloz jakis temat ;)
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

16 maja 2020, 19:11

hej

Awatar użytkownika
PeteMarshall
Początkujący

17 maja 2020, 9:47

Mam 39 lat, cierpię na schizofrenię paranoidalną. Biorę asentrę, depakinę, egzystę, kventiax i ketrel. Najbardziej przeszkadza mi potrzeba ciągłego kontrolowania się. Boję się że jeśli odpuszczę kontrolę to popełnię znów te same błędy, które popełniłem w przeszłości. Bardzo dokucza mi też bezsenność, biorę codziennie zolpidem od jakiś 2 czy 3 miesięcy. Straszne jest też to że boję się mówić o sobie w obawie że ktoś z dawnych znajomych się dowie, będę miał stalkera, lub ludzie zaczną mnie publicznie wyśmiewać. To powoduje niemożliwość zrobienia jakiegokolwiek progresu (zamknięte koło) gdyż cały czas jestem ze swoimi problemami sam na sam i nie wychodzę z nimi do ludzi. Nie mam też żadnych znajomych.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

17 maja 2020, 12:20

Może przejdź na zastrzyki comiesięczne ? Dużo leków bierzesz ale moim zdaniem nie ważne ile ich jest dopuki pomagają.
Też swoim znajomym nie mówię o moich problemach ale wiedzą na co choruje. Nikt z tego powodu mnie nie wyśmiał czy coś. Nie raz pytajli jak to jest ale ja zmieniałem temat albo mówiłem po co ci to wiedzieć.
Chodziłeś na terapię ? Może ona by Ci pomogła ;)
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Awatar użytkownika
PeteMarshall
Początkujący

17 maja 2020, 12:31

Zastrzyki nie wchodzą w grę wolę świadomość że biorę leki z których zawsze mogę zacząć schodzić jeśli coś będzie nie tak. Sam wszystko kontroluję. Natomiast gdy dostaniesz zastrzyk to działa on przez określony czas i nie jesteś przez ten czas w stanie nic zrobić by uwolnić się od jego działania. Możesz tylko próbować przeczekać. Dla mnie to straszne i zawsze mnie przerażało. Chodzę obecnie do psychologa ale zastanawiam się czy nie wybrać się też na jakąś grupę gdzie spotykają się raz w tygodniu lub na grupę dzienną (gdzie zajęcia są przez cały tydzień od rana do popołudnia) z NFZ. Brakuje mi codziennego kontaktu z ludźmi bo obecnie nie pracuję. Zastanawiam się czy nie lepiej szukać pracy, niż iść na grupę. Nie wiem czy utrzymam się w pracy, czy jestem gotowy.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

17 maja 2020, 12:54

Też wolę brać leki, ale po ostatnim odstawieniu w 2012 roku miałem taką nauczkę że teraz biorę je regularnie i mimo że czasem mam ochotę to wszystko rzucić to nadal je biorę.
Muszę je brać bo mi odjebie znów ;)
Lekarka niedawno mnie próbowała przekonać do zastrzyków ale odmówiłem z obawy że mogą na mnie nie działać.

Od dawna też nie pracuje , bo w ostatniej pracy miałem nawrót po dwóch tygodniach :(
Nie mam nerwów do pracy i ogólnie na co dzień szybko się denerwuję drobiazgami.

Byłem też namawiany na dizenny ale ja nie lubię ludzi i dwie osoby koło mnie to już tłum i w miejscach publicznych czy komunikacji miejskiej dostaje jazd :/
/kawa/ /faja/ /muzyka/

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

17 maja 2020, 14:26

Witaj na forum :)
Wszyscy mamy tutaj problemy ze zdrowiem psychicznym więc można pisać o tym ;)

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

17 maja 2020, 14:55

Cześć /papa/
/kawa/

Awatar użytkownika
PeteMarshall
Początkujący

17 maja 2020, 16:07

Dużo bierzesz tych leków? Ja w pracy nie wytrzymuję przede wszystkim dlatego że denerwuję się jak ktoś jest na mnie poirytowany lub że będzie jak o coś zapytam. Mam też problem z mówieniem że jakieś zachowanie mi się nie podoba i odczuwam często duży gniew na daną osobę jeśli widzę że zachowuje się nie w porządku wobec mnie przez cały czas. Ten gniew się więc zbiera i zbiera i przeradza się prawie w nienawiść do danej osoby tak że na koniec mam już ochotę ją zabić. Ale mówię sobie - nie wolno ci być agresywnym bo cię wywalą z pracy, więc się uśmiecham a w środku się we mnie gotuje. Mimo to między połową grudnia 2018 a majem 2019 pobiłem swój rekord, bo pracowałem w jednym miejscu 6 miesięcy :-) Ale jaka to była udręka. Teraz jeśli miałbym iść do pracy to na zasadzie że wyznaczam sobie jakąś granicę stresu którą jeśli przekroczę, to rezygnuję z pracy. Z czystym sercem, bez poczucia winy i robienia sobie wyrzutów że już odpuszczam, a może jeszcze trzeba spróbować zmienić podejście i tak w nieskończoność.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

20 maja 2020, 7:04

Witaj PeteMarshall /papa/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Witamy na forum :)”