Bycie singlem

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz
Re: Bycie singlem

10 sty 2018, 7:41

Niektórzy lubią na ostro :D

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

14 sty 2018, 20:06

ja singiel nadal :D

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Klaun

15 sty 2018, 23:27

Lepiej być samemu niż tkwić w chorobie, moje związki nią nie były, nie były ale się nie udały.
Teraz to się nazywa singiel/singielka lecz ludzie wolą być z kimś , ale jednocześnie bolą się kolejnych ran, ran które długo się leczy, zbyt dużo bólu w tak krótkim czasie i to przez kogo ? przez jedną osobę która potrafi wszystko zniszczyć.A podobno na początku jest zakochanie ,później miłość, tak podobno , to tylko fikcja, miłość nie niszczy , miłość tworzy i powoduje że to co najlepsze trwa.

Awatar użytkownika
danielek
Zaprzyjaźnieni

16 sty 2018, 9:58

Nie polecam singlem być.Przejebka,pozdrawiam

Tup
Zaprzyjaźnieni

03 lut 2018, 10:27

Singlem być warto na okres przejściowy,ale w dłuższej perspektywie czegoś nam ważnego brakuje.Już nie mówię,że się trudniej żyje.Są pewne ograniczenia,nawet wyjechać gdzieś jest drożej.To jest takie życie porównałbym mieć ferrari i trzymać je w garażu.Do związku też trzeba dojrzeć,wziąć odpowiedzialność za drugą osobę,nie być tylko skupionym na sobie.W relacji być elastycznym i pójść czasem na kompromis.Jest to w pewny sposób bogatsze życie i ciekawsze,takie w związku.Ma więcej urozmaiceń.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

03 lut 2018, 11:07

Mnie tam niczego nie brakuje.
Mój potencjalny facet musiałby akceptować wszystkie moje dziwactwa i świry, także to że zawsze byłby na drugim miejscu po... kimś. Nie powiem o co dokładnie chodzi, ale złośliwi nazwą to urojeniem. Nie sądzę, żeby po tej ziemi chodził ktokolwiek, kto byłby w stanie to zaakceptować. A z kolei dwójka chorych ludzi pod jednym dachem = katastrofa. Nie zawsze, ale często.
Każdy ma inne potrzeby i fajnie byłoby, gdyby inni ludzie to akceptowali i się nie wpieprzali nikomu w życie z butami (vide ciotki klotki, które "w twoim wieku już od 10 lat były mężatkami i miały dwójkę dzieci").
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Tup
Zaprzyjaźnieni

03 lut 2018, 11:35

Nie uważam,że dwoje chorych ,to z góry katastrofa.Takie związki są trudne,ale nie niemożliwe.Tak jak ta osoba zdrowa zamiast wspierać osobę chorą ją nie rozumie i tworzy presje.Chory też ma prawo stworzyć związek,a nie zawsze może z osobą zdrową i dla niego taka samotność może być też katastrofą.To może pomóc też zdrowotnie jak i rozchorować gdy jest zawód,rozczarowanie.Trudno w życiu nie ryzykować,by coś więcej ugrać.
Mnie w związku z osobą zdrową by denerwowało spojrzenie na mnie przez pryzmat diagnozy i taka nadopiekuńczość w leczeniu.Pytania typu wziąłeś leki itp,to strasznie by mnie męczyło.Poza tym myślę,że temat choroby też byłby wtedy pewnym tabu.Wiem jak to wygląda w relacjach z osobami zdrowymi,w ogóle nie poruszam tematu choroby i to jest pewne ograniczenie.To tworzy niepotrzebny dystans i trudno tu o równowagę.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

03 lut 2018, 12:04

Piszę o tej "katastrofie", bo kiedyś na poprzednio-poprzedniej wersji forum była kobieta chora na schizofrenię, która poznała swojego męża w szpitalu no i tak się złożyło, że weszli w związek. Niestety borykali się z wieloma problemami i nieporozumieniami, co bardzo negatywnie odbijało się na ich synku. Pamiętam, jak kiedyś przez pół nocy rozmawiałam z tą osobą próbując odwieść ją od planów odebrania sobie życia... Niestety nie mam pojęcia co z nią się teraz dzieje, bo usunęła konto na Facebooku i nie mam z nią już żadnego kontaktu. :(
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Tup
Zaprzyjaźnieni

03 lut 2018, 13:09

Przypadki nie tworzą reguły,co przypadek to inna historia.Dużo zależy od nas w życiu mimo pewnych diagnoz.Stan zdrowia jest ważny gdy decydujemy się na dziecko i sytuacja bytowa.Inaczej ktoś robi to nieświadomie i tworzy sobie przeogromne problemy,którymi może obarczyć innych.

Awatar użytkownika
pandora
Zaprzyjaźnieni

03 lut 2018, 19:43

Moja historia jest taka..

Kiedyś byłam w związku i czułam się kochana. Mój partner wiedział o mojej chorobie i mnie wspierał. Wiadomo jak to w związkach różnie bywa, są wzloty i upadki, pójście na kompromisy itd. Mieliśmy też plany na wspólną przyszłość.
Gdy zostałam przedstawiona jego rodzinie wszystko było w porządku, polubili mnie zaakceptowali. Nie mieli jednak pojęcia o chorobie.. Kiedy się dowiedzieli, to wtedy rozpętało się piekło. Jego mama wydzwaniała do mnie żebym go zostawiła, bo jej syn nie może być z wariatką a ona nie może mieć wykolejonych wnuków. Cóż by ludzie powiedzieli przecież. Ojj wiele różnych intryg z jej udziałem było, aż nie chce się wszystkiego pisać. Koniec końców suszenie głowy i nacisk ze strony jego rodziców sprawił, że On nie wytrzymał już i się rozstaliśmy.

Obecnie jestem singielką, nie jest tragicznie aczkolwiek ta samotność doskwiera..
Zobacz, oto jest Nic, które zawiera nieskończoną liczbę wymiarów wszystkiego.

Awatar użytkownika
karuna
Moderator
Zawód: nic.

03 lut 2018, 23:23

Osobiście to mam ochotę założyć konto na Sympatia.pl. ....

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

04 lut 2018, 8:39

Kiedy ktoś sam wybiera samotność wtedy jest ok, jest mu dobrze, ma to co chce itd,.
Gorzej kiedy jesteśmy samotni a nimi nie chcemy być. Ja miałem to drugie. Nie wyobrażam sobie życia w samotność dlatego musiałem wejść w związek. Poznałem kobietę, która w szybkim tempie wprowadziła się do mojego domu. A sprawa wygląda tak. Powiedziałem jej o swojej chorobie już na samym początku, oczywiście miałem obawy jak to przyjmie, ale wyszło dobrze. Ona postanowiła tego newsu nie zdradzać swojej rodzince. Ja pracowałem za granicą i wszytko wyglądało ok.
Nie widać było po mnie choroby, natomiast moja kobieta była po wypadku samochodowym i kilku operacjach twarzy. Do dziś ma dużą bliznę, ale skoro moja choroba jej nie przeszkadzała i jej blizna z kolei mi nie przeszkadzała. Wzięliśmy dość szybko ślub. Urodziła nam się córka. Pojawiały się wzloty i upadki, ale nie przyczyniła się do tego moja choroba. Po prostu w kilku kwestiach byliśmy niezgodni. Po trzech latach, żona się ze mną rozwiodła. Hmm... niczego nie żałowałem, przynajmniej nie byłem samotny. Owszem bardzo ciężko przeżyłem rozwód i to całe upokorzenie w oczach rodziny, bo oto ja w swojej wielkiej rodzinie(ok 70 osób)byłem tym pierwszym rozwiedzionym.
Między mną a córką była silna więź. Miałem widzenia cotygodniowe. Żona szybko zrozumiała, że rozwód to nie najlepsze rozwiązanie i znów zamieszkaliśmy razem i tak już półtora roku.
Jeśli rozstalibyśmy się n amen wtedy nie poddałbym się i szukał kolejnego związku. Po prostu nie lubię samotności.

Awatar użytkownika
danielek
Zaprzyjaźnieni

04 lut 2018, 10:29

karuna też założę na sympatia.pl

Awatar użytkownika
pandora
Zaprzyjaźnieni

04 lut 2018, 22:17

Andwer, Twoja historia napawa optymizmem. Każdy dąży do szczęścia, tylko bywa że idziemy okrężną drogą :)
Zobacz, oto jest Nic, które zawiera nieskończoną liczbę wymiarów wszystkiego.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

05 lut 2018, 17:18

Zgadza się. Lepiej jest się starać nastawiam pozytywnie do życia. Jeśli znów mi się przytrafi jakieś nieszczęście łatwiej będzie mi to znieść.

Wróć do „Miłość, partnerstwo”