Nie ogarniam relacji międzyludzkich

Hummel
Bywalec
Nie ogarniam relacji międzyludzkich

27 cze 2020, 15:00

Podczas przeglądania i chęci porozmawiania na jakiekolwiek tematy... no cóż mam problem z ogarnięciem rozmówcy, tego, że ja nie mogę sobie poukładać wizerunku osoby, z którą rozmawiam w Internecie, tego, że ja bezrefleksyjnie uznaję, że mój rozmówca jest na takim samym poziomie intelektualnym jak ja, w takim samym wieku jak ja, podobne doświadczenia jak ja, podobny wygląd (jeżeli go nie znam), i często narodowość polską (tylko że nie chce mówić po polsku). Bardzo mi to przeszkadza, bo przez to nie mogę czuć satysfakcji z pisania na portalach społecznościowych.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Re: Nie ogarniam relacji międzyludzkich

05 sie 2020, 14:41

Ja najgorzej ogarniam a raczej nie ogarniam rozmów w realu, bo wyczuwam, że obojętnie co nie powiem, to za chwilę całe osiedle wszystko będzie o mnie wiedzieć i dlatego uważam na każde słowo zanim je wypowiem. A jak nie zdążę czegoś przemyśleć to jak najszybciej zmieniam lub staram się zmienić temat rozmowy. Najgorzej jest kiedy rozmawiam ze znajomymi .
Ostatnio jak spotkałem się na piwko z jednym z nich to później analizowałem wszystko o czym mówiliśmy i to przez dwa dni miałem jazdę że ten ktoś będzie się ze mnie śmiał lub coś komuś powie i wszyscy będą się ze mnie śmiać.
Mam FB i kilku znajomych tam ale nie umiem z nimi nawet rozmawiać przez mesengera. Z kimś tam czasem popiszę , ale tylko chwilkę. Nie chcę z siebie zroobić debila bez mózgu, bo widać po mnie że co chwila się rozglądam czy jakiś wróg się na mnie nie czai i rzadko w realu się w ogóle śmieję , bo i z czego mam się śmiać jak nie umiem wyluzować. Jeszcze czasem do tego dochodzą głosy :( Wychodzę z domu jak już muszę , no czasem dla przyjemności ale to kilka razy w miesiącu. Dawno temu widziałem większość znajomych i w sumie dobrze mi z tym, bo po co mam mieć później jazdy ?
Oto i on. Boski prototyp. Mutant, który nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

07 sie 2020, 16:54

Ode mnie po bliższym poznaniu większość osób ucieka. Jak zobaczą jakim zdziwaczałym czubem jestem. /jumpgreen/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Tup
Zaprzyjaźnieni

16 sie 2020, 13:11

Kluskowa pisze:Ode mnie po bliższym poznaniu większość osób ucieka. Jak zobaczą jakim zdziwaczałym czubem jestem. /jumpgreen/

A mi się wydajesz taka kontaktowa i mająca olej w głowie.Też,że spotykasz się od czasu do czasu z jakimś gronem znajomych.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

16 sie 2020, 14:19

Tup pisze:A mi się wydajesz taka kontaktowa i mająca olej w głowie.Też,że spotykasz się od czasu do czasu z jakimś gronem znajomych.

Moi znajomi to też takie zakręcone dziwaki z problemami lub po prostu osoby bardzo otwarte, specyficzne. Dla "normików" jestem skreślona już choćby za sam mój nieco ekscentryczny wygląd. Mam też swoją tajemnicę (niektórzy na forum ją znają) i wiem, że mało kto by ją zaakceptował.

Tup
Zaprzyjaźnieni

05 wrz 2020, 6:27

Ostatnio przemogłem się napisać do koleżanki z terapii,a ona mi tak krótko odpisała,że nadal niewiele wiem co u niej :shock:

Tup
Zaprzyjaźnieni

12 wrz 2020, 10:49

Ja teraz wejdę w grupę raczej osób zdrowych psychicznie i będzie to dla mnie duże wyzwanie tam się zaadoptować.Odwykłem trochę od rozmów z zdrowymi ludzmi. To też nie jest dobrze,bo powinna być równowaga.Ciekawe czy trafie na rówieśników.W moim wieku też już ludzie mają rodziny,inaczej żyją.Na pewno też będą młodzi ludzie i część chyba starszych.Z wielu moich aktywności udało się nawiązać znajomości ,to może też teraz tak będzie.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

12 wrz 2020, 17:11

Tup, życzę powodzenia. :) Może trafisz na fajnych ludzi, jak ja na licencjacie. Nie ma co się nastawiać, że na pewno będzie źle i nie dasz sobie rady, wiadomo jak jest wśród ludzi - z jednymi się dogadujemy, z innymi nie. Może znajdziesz jakichś fajnych znajomych. :)

Tup
Zaprzyjaźnieni

24 wrz 2020, 14:59

Dziś kolejny dzień sagi pt"Szkoła".Trochę już tym zmęczony jestem.Terapeutka na moje obawy powiedziała,że wymyślam /ambulance/ /beczy/

Wróć do „Miłość, partnerstwo”