Tarot itp

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Tarot itp

28 paź 2020, 14:57

Powiem od razu o co mi chodzi: martwię się o moją przyjaciółkę, która zaczęła trochę za mocno wierzyć w tarota i inne tego typu rzeczy.
Pomijam całkowicie to, co na temat tarota głosi Kościół - ona jest niewierząca i ja też. Jakkolwiek widzę w tym tarocie zagrożenie, nie takie jak ostrzega Kościół, ale nieco inne.

Generalnie dla mnie tarot itp to bzdury. Wszystko może się sprawdzić, wszystko można odnieść do wszystkiego jak się człowiek uprze. A ona robi tak: poznaje faceta - to zaraz przyjaciółka jej stawia karty żeby wyszło czy ta znajomość ma przyszłość. Już raz karty się dziwnym trafem pomyliły i prawie została oszukana przez internetowego złodzieja. Zmieniała pracę - stawianie kart, jakakolwiek zmiana, plan - stawianie kart...

I to mnie strasznie martwi: ona zaczyna powoli podporządkowywać swoje życie tym bzdurom. Bo karty powiedziały tak, więc ona musi zrobić coś zgodnie z nimi...
Nie dochodzi do niej, że to pic na wodę i fotomontaż. Wprawdzie ta jej przyjaciółka stawia jej te karty za darmo, ale boję się, że w końcu przez tę wiarę w karty padnie ofiarą oszustwa i manipulacji. Niestety, ona ma skłonność do durnych i ryzykownych zachowań typu "a wezmę sobie kredyt bo tak XD"... Więc nie zdziwi mnie, kiedy nagle postanowi wręczyć 100 000 zł jakiemuś "jaśnie oświeconemu medium", bo tak "powiedziały karty"...

Martwi mnie to i nie wiem co zrobić, obserwuję tylko z niepokojem jej głupie zachowania i informacje o tym, co znowu powiedziały karty... Boję się, że narobi sobie przez te pierdolety jakichś problemów, nie tylko zdrowotnych, ale i finansowych. :(

Niestety, ale często zdarzają się przypadki osób z problemami psychicznymi (ona ma jakąś ni to depresję, nerwicę, ni to chad), które zostają oszukane przez "jasnowidzów". A że przez takie głupoty może się pogorszyć czyjeś samopoczucie, to już w ogóle...
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Tup
Zaprzyjaźnieni

Re: Tarot itp

28 paź 2020, 15:40

Tak to jest niebezpieczne i bardzo wciąga.Przecież ile ludzi wierzy w horoskopy?Moja siostra poszła do wróżki,co ja bym nigdy tego nie zrobił.Ludzie są ciekawi bardzo przyszłości,ale chcieli by pójść na skróty,mimo to nie tędy droga.Miałem koleżankę w szkole liceum,też poszła do wróżki i głupot jej nagadała,przez to chyba nie zdała matury,bo była pewna,że zda.

Mi też przez internet jedna postawiła wróżbę za darmo.Póki co nic się z tego nie sprawdziło,a może sprawdzić nieważne.

Interpretacje snów to też coś podobnego i też bardzo wciąga.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator
Re: Tarot itp

29 paź 2020, 4:15

Nie wiem jak na nią wpłynąć, żeby trochę z tym poluzowała... Niestety, ale mam wrażenie, że przejrzy na oczy dopiero jak znowu wdepnie po uszy w jakieś gie. :evil: /bezradny/
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Religia i filozofia”