Reinkarnacja i deja vu

Grzegorz1991
Zaprzyjaźnieni
Kontaktowanie:

Reinkarnacja i deja vu

08 sie 2020, 8:36

Dzień Dobry Wszystkim,

Wierzycie w reinkarnację? Ja nie jestem jakiś bardzo religijny, ale wierzę że można narodzić się raz jeszcze, nawet wiele razy. Wierzę, że jest Bóg (istota), która decyduje o tym kim będziemy w kolejnym życiu. Myślę, że przed każdym jest jeszcze wiele żyć. Że mamy kolejne życia. Co o tym Wy myślicie? I jeszcze jeden temat. Na pewno znacie zjawisko deja vu.
Od dziecka miewam coś takiego. Pojawia się co jakiś czas. Dla tych co nie wiedzą. Zjawisko deja vu to uczucie, że coś już raz się wydarzyło. Że ta sytuacja miała już miejsce. Np. że w danym miejscu już kiedyś byliście, lub macie wrażenie że ta sytuacja miała już miejsce. Może ma to coś wspólnego z reinkarnacją? Może rzeczywiście gdzieś byliśmy w innym życiu?
Ciężko wyjaśnić skąd się bierze. Mieliście deja vu kiedykolwiek? Co myślicie o uczuciu deja vu?

Zapraszam do dyskusji. :)

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Re: Reinkarnacja i deja vu

08 sie 2020, 9:58

Wiele razy mi się sprawdzały sny. Te same osoby te same słowa i miejsca w realu po krótszym czy dłuższym czasie.
W moim przypadku to nie kwestia wiary tylko dla mnie to jest fakt.

Kiedyś widziałem film w którym gość przeżywał to samo życie wiele razy , zanim zrobił wszystko w życiu tak jak być powinno.
Może to właśnie jest powód deja vu ?

Myślę że nie panujemy nad własnym losem/życiem tak jak wiele ludzi sądzi i tak na prawdę nie wiele zależy od nas.Jesteśmy jak roboty/żołnierze wykonujące program/zadania. Nie od nas zależy jaki będzie koniec i nie od nas zależy do jakiego autobusu wsiądziemy i dokąd dojedziemy i nie od nas zależy jakich ludzi spotkamy po drodze.Przystanek na którym wysiądziemy będzie tym właściwym.
Oto i on. Boski prototyp. Mutant, który nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć.

patron
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Ekonomista

08 sie 2020, 10:32

Jestem wierzącym katolikiem i nie wierzę w reinkarnacji. Z tego co pamiętam uprawianie magii według katechizmu może prowadzić do schizofrenii.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

08 sie 2020, 11:23

Patron nigdy nie miałeś deja vu ?
Oto i on. Boski prototyp. Mutant, który nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć.

patron
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Ekonomista

08 sie 2020, 11:27

Raczej nie.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Administrator

09 sie 2020, 5:49

Jestem katoliczką tylko formalnie, bo od dawna nie chodzę do kościoła ani tym bardziej nie wyznaję tej religii. Myślę o apostazji, ale to dopiero za jakiś czas.
Reinkarnacja jest moim zdaniem jak najbardziej możliwa. Ja doświadczam mnóstwa dziwnych, ale na ogół pozytywnych rzeczy. I nie jest to efekt psychozy - takiej prawdziwej, silnej psychozy to nawet nigdy nie miałam. Leczę się, cały czas biorę leki. Nie będę pisać o tym w szczegółach.
Wychodzi na to, że niechcący wierzę w dziwny odłam pewnej innej religii, którego w większości nie lubią nawet wyznawcy tej religii. /jumpgreen/
Wszechświat jest pełen dziwnych rzeczy, jak powiedziała kiedyś moja koleżanka. :)
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Religia i filozofia”