Jan Paweł II- dobry czy zły Papież

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz
Jan Paweł II- dobry czy zły Papież

05 cze 2019, 20:56

Co sądzicie o tej postaci. Czy macie o nim dobre zdanie czy złe. Niech każdy napisze co o nim sądzi, dobrze czy źle. Można sobie ulżyć.

Zacznę ja, co sądzę.
JP2 na pewno przejdzie do historii jako wielki Polak. Ostatnio polscy politycy próbują zniszczyć Kościół i wyplenić wiarę katolicką z Polski ponieważ niektórym przeszkadza albo dojścia do władzy albo rządzenia w Polsce. Uderzenie w ten autorytet moralny kiedy już nie żyje i nie może się bronić przypisując mu całe zło które wyrządziło jego otoczenie to kolejny gwóźdź i Kościół faktycznie może się nie podnieść. W polityce ponoć wszystkie chwyty dozwolone. Nie wolno bronić pedofilów w Kościele, trzeba ich zamykać w więzieniu, ale politykom nie zależy na karaniu księży tylko na zniszczeniu niewygodnej Instytucji wmawiając ludziom za pomocą mediów, że Papież ponosi winę.
Nasz Papież nie poradził sobie z pedofilią jak nie on jeden, choć może nie tyle nie poradził sobie co nie mógł, bo choć był najwyższym urzędnikiem w Kościele, nie mógł przebić się przez pajęczynę i strukturę całego świata.
Nie był doskonały, nie był nieomylny, był człowiekiem tak jak my tylko, że, bardzo mądrym, dobrym, kochał Polskę i Polaków, miał świetny kontakt z ludźmi zwłaszcza z młodymi.
Jego śmierć zbiegła się z moją drugą psychozą w 2005r. Dzięki jego autorytetowi zawdzięczam to że powstrzymywałem się od kilku występków bardziej mnie pogrążających. I tak się ośmieszyłem ale dzięki temu że był w moich myślach tak jakby mniej.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Re: Jan Paweł II- dobry czy zły Papież

05 cze 2019, 21:14

Jeśli za coś cenię JP2, to za charyzmę i silną osobowość.
I na tym koniec.
Instytucji jaką jest KK nie trawię, banda hipokrytów i degeneratów, straszących ludzi bajeczkami o diabełkach i ogniu piekielnym. Popieram każdego, kto robi coś w kierunku odsunięcia czarnej mafii od władzy, ale mafia jak to mafia - trzyma się mocno. W mojej opinii ta banda wielkich panów jako całokształt nie ma nic wspólnego z istotą nauk Jezusa.
Potępiają, osądzają ludzi: geje to, Żydzi tamto, ateiści sramto, a sami tylko patrzą jak się więcej nachapać. O pedofilii już nawet się nie będę wypowiadać.

Sorry jak kogoś obraziłam, ale Andwer chciał żeby się wypowiedzieć szczerze, no to się wypowiadam. A jak ktoś mnie nazwie lewakiem, antychrystem, bluźniercą czy kimś tam - mam to w głębokim poważaniu. :mrgreen:
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

05 cze 2019, 21:17

Dokładnie. Można napisać co wam leży na wątrobie. :D Dobrze albo źle. Każdy ma prawo do swojej opinii

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Elektryk wysokich napięć.

05 cze 2019, 22:03

Nie znam jego nauk i w sumie nic o nim nie wiem.
Pamiętam tylko jego twarz i dodam jeszcze że dobrze mu z oczu patrzało ;)
Widziałem w tv kiedy ogłoszono że zmarł i te tłumy. Trochę mnie to zasmuciło.
To tyle ....
- Nie będę komentował tego co się dzieje w polityce , bo nie jestem psychiatrą /haha/

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

06 cze 2019, 14:33

Uważam podobnie jak Kluskowa /okok/ /piwo/

Do JPII nic nie mam bo to ludzie go uczyni świętym po śmierci, to ludzie całowali jego dłonie, stopy. Jak człowiek może zostać świętym /co/ jak człowiek człowieka może całować po stopach /co/

A co do Kościoła to temat rzeka. Nie chce pisać bo za dużo ludzi może czytać to forum.
Jestem za państwem świeckim.
/kawa/

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

07 cze 2019, 6:47

Księża to hipokryci i degeneraci?
Gdybym napisał że tak nie uważam to bym skłamał. Widzę i obserwuję a klapek na oczach nie mam. A ojciec dyrektor to już w ogóle.
Jednak jak w każdej grupie społecznej znajdą się rodzynki, których ciężej zepsuć. Ludzie tak zwani dobrzy i pomocni w szerokim słowa temu znaczeniu.
Nie należę do Kościoła dla księży tylko zostałem tak wychowany przez rodziców. Modlę się do Boga a nie do obrazków.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

07 cze 2019, 18:36

Andwer pisze:Modlę się do Boga a nie do obrazków.

I słusznie :)

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Elektryk wysokich napięć.

07 cze 2019, 23:09

Co do modlitwy to rzadko , bo rzadko ale modlę się przed zaśnięciem.Czasem mówię do niego tak zwyczajnie co mnie boli co bym chciał aby się zmieniło a czego też nie chcę.Nie wiem czy ktoś tam jest ale lepiej u mnie niż w przeszłości. Może gdzieś jest i słucha.
- Nie będę komentował tego co się dzieje w polityce , bo nie jestem psychiatrą /haha/

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

08 cze 2019, 21:10

Jeśli się modlę to raczej nie proszę o gotowe rozwiązanie, choć czasem liczę na takie. Zwykle wiem, że w modlitwie należy prosić o własne siły i wskazówki jak sobie poradzić. Skupiam się jak najszybciej załatwić sprawę własnymi siłami. Jeśli pozytywnie myślę o danej sprawie wtedy zwykle idzie jak z płatka, a jeśli jest trudniej i na przeszkodzie stoi mi zła osoba wtedy w jej kierunku przesyłam negatywne emocje. Może to dziwne dla kogoś ale dla mnie nie, bo z tą osobą zaczyna się coś dziać i się uspokaja.

Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

09 cze 2019, 13:09

Ja często mówię w myślach " Boże pomóż "
Robię to jak idę na zakupy, na spacer, czy inne czynności, często, bardzo często. To samo mi się nasuwa. Nawet o tym nie myślę. Nawet nie wiem skąd to się u mnie wzięło.
/kawa/

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

13 cze 2019, 3:53

Jestem agnostykiem. Nie mówię, ze Boga nie ma, ale też nie wiem czy jest.
To skomplikowane...

Wróć do „Religia i filozofia”