Gry komputerowe, czyli kto jest prawdziwym graczem :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Gry komputerowe, czyli kto jest prawdziwym graczem :)

05 mar 2017, 7:58

Czy lubicie gry komputerowe? Jeśli tak to jakie? A może właśnie gracie w coś fajnego?
Jeśli jesteście graczami, to jest temat dla was. :geek: :ugeek: :mrgreen:

ps. kiedyś czytałam artykuł, że gry mają bardzo dobry wpływ na osoby ze schizofrenią ;) Ale wiadomo, wszystko w umiarze hehe.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz
Re: Gry komputerowe, czyli kto jest prawdziwym graczem :)

05 mar 2017, 9:01

Przez ostatnie 2,5 roku grałem w Anno Online. Średnio poświęcałem grze 2 godziny. Jakoś pogodziłem to z pracą, rodziną. Oczywiście były kłótnie z tego powodu :) Potrafiłem grać nawet pół dnia. Moja gra ostatnio została zamknięta, czyli pępowina została odcięta. Stało to się w dobrym momencie bo zbytnie się tym nie przejąłem, zacząłem czytać książki co też lubię.
Widzę, ze gra znów działa, ale pewnie już niedługo ją zamkną na amen. Na razie nie ciągnie mnie by znów zacząć namiętnie grać, jestem tak jakby na odwyku.
Lubię grać i nigdy na pewno nie zrezygnuję z tego relaksu. Zapewne niedługo znów znajdę sobie nową grę.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

05 mar 2017, 9:37

Ja niestety teraz w ogóle nie mam czasu na granie, ze względu na - nazwijmy to tak - obowiązki rodzinne. A tyyyyle gier czeka na mnie na Steamie... Ale cóż, są rzeczy ważne i ważniejsze.
A szkoda, bo granie odpręża, pozwala zapomnieć o chorobie i przy okazji można ćwiczyć pamięć, koncentrację i koordynację. :)

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

05 mar 2017, 14:16

Jeżeli gram to najczęściej wybieram przygodówki (lubię Syberię, The Longest Journey, ostatnio grałem w Life is strange, ale jej nie dokończyłem). Wcześniej zdarzało mi się grywać w strzelanki (Call of Duty, Comando(?), Counter Strike, Max Payne, GTA), skradanki (Thief), gry strategiczne (Theme hospital), sportowe (koszykówka i piłka nożna od EA Sports) i symulatory jazdy (Collin Mcrea, Driver, Need for Speed). Obecnie nie gram w żadną grę. Kiedyś lubiłem tetris i może do niego wrócę :)
"Słowo to zimny powiew nagłego wiatru w przestworze; może orzeźwi cię, ale donikąd dojść nie pomoże".

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

05 mar 2017, 15:18

Polecam gry logiczne, np Portal (1 i 2), dobre na rozruszanie naszych zamulonych lekami szarych komórek. ;) A przy okazji Portal to świetna zabawa.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

01 cze 2017, 18:55

Już trzy miesiące nie gram. Tak nieprawdopodobne, że aż trudno uwierzyć. :)
Najciekawsze jest to, że nadal nie czuję głodu by w coś pograć, a przecież byłem zagorzałym graczem, którego ciężko było oderwać od kompa, wręcz trzeba było mi nagrozić czy na wrzucać inwektyw do mojej głowy by mnie oderwać od gry.

Kiedyś grałem w większość gier które pantr wymienił. Grałem w Fife, NFS, Call of duty, GTA. W różne sportowe, wyścigówki, mniej strzelanki, bardziej strategiczno-ekonomiczne.

Niezapomnianą serią, do ktróej mam sentyment jest Anno 1602, 1503, 1701, oraz Anno Online.
Tą serię niemalże kultywuję. :)

Kiedyś przyjdzie czas że znów się nie będę mógł oprzeć grze...

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Elektryk wysokich napięć.

02 cze 2017, 23:26

Najlepszą grą dla co najmniej połowy społeczeństwa jest gra w ...uja :lol: Polecam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

16 sie 2017, 18:44

Patrzcie jaki artykuł dziś znalazłam: http://polygamia.pl/naukowcy-dowiedli-z ... n-w-mozgu/
Śmieszki śmieszkami, wprawdzie nie gram po 6 godzin dziennie, ale jednak FPSy to mój ulubiony gatunek, a neuroleptyki też solidnie odmóżdżają, więc... jak bardzo mam przej***ane? :P

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Elektryk wysokich napięć.

16 sie 2017, 20:03

W artykule jest o sześciu i więcej godzin tygodniowo.
Kluskowa weź graj w szachy , bo nie zapowiada się dobrze ;)

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

17 sie 2017, 20:36

A tak, w tygodniu, pomyliło mi się. :P
W sumie to martwię się o moją przyszłość... Gry to gry, ale żarcie psychotropów przez x lat też robi spustoszenia w organizmie... Boję się Alzheimera czy czegoś podobnego. Naprawdę nie chciałabym dożyć takiego czegoś. :(

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

17 sie 2017, 20:46

W ten weekend były u nas dwa dzieciaki, dziewczynka i chłopak od szwagierki. Dzieci jak to dzieci, ciągle by grały ale w domu nie mają na czym a u wujka jest laptop, tablet i dwa smartfony więc one nie mogły się nagrać. Nie, nie grały non stop, bo miedzy czasie oddychały, jadły, chodziły do ubikacji, do parków rozrywki, na basen, spacery itd,..
Nie jest to ciekawy widok, kiedy dzieci grają więcej niż dwie godziny dziennie, bo się wciągają.
Zainstalowały na telefonach grę wyścigówkę. Widziałem tą grę i najgorsze jest to, że ja też zacząłem w nią grać, ku..a mać!

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

17 sie 2017, 21:16

Nie lubię gier na telefon czy tablet, szybko mi się nudzą a w niektóre nie umiem grać. :lol: Np jakieś głupie puzzle czy kryształki, które trzeba układać na czas mając określoną ilość ruchów. :P

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

04 wrz 2017, 12:54

Ostatnio niczym magnes działała na mnie gra przygodowa "Rime", zapewniając długie godziny przed monitorem. Oprócz wspaniałej oprawy graficznej, tytuł ma wciągającą fabułę i ciekawe zakończenie. Rozgrywka zapada w pamięć i aż żal rozstawać się z tym światem.
Tutaj filmik o grze:

P.S. Jako ciekawostkę wspomnę, że w grze nie używamy przemocy w stosunku do kogokolwiek. Zdarza się, że jesteśmy atakowani, ale aby się z tą sytuacją uporać musimy wykazać się sprytem i umiejętnie omijać niebezpieczeństwa. Przyznam, że takie rozwiązanie jest tym czego szukałem.
"Słowo to zimny powiew nagłego wiatru w przestworze; może orzeźwi cię, ale donikąd dojść nie pomoże".

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

04 wrz 2017, 16:39

Wygląda fajnie. :)

Ja lubię napieprzać, rozwalać, masakrować. :mrgreen: Niedawno grałam w nowego Dooma i pod tym względem był idealny. Lubię dynamiczne gry, ale oczywiście jestem otwarta też na inne gatunki a nie same strzelaniny. ;)
A, jak zaczynałam się leczyć to moja babcia i ojciec oświadczyli, że moja choroba jest od tych wszystkich gier. xD Tia, tyle że jakoś nie miałam i nie mam problemu z odróżnianiem fikcji od rzeczywistości i nie wezmę piły i nie zmasakruję ludzi w sklepie, bo będę myślała że to potworki z Dooma. :lol:

Awatar użytkownika
pantr
Zaprzyjaźnieni

04 wrz 2017, 17:37

W Dooma grałem, ale w tego pierwszego :) Podczas mojego ostatniego kontaktu ze strzelankami, a dokładniej z "Call of Duty" doszedłem do wniosku, że nie potrafię zabijać ludzi nawet na ekranie. Wydało mi się to nienaturalne, a z tego co pamiętam przez chwilę grałem nawet w sieciowego "Counter Strike'a". Choroba zmienia ludzi...

Wróć do „Gry i strony www”