Ludzie z autyzmem

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Ludzie z autyzmem

15 maja 2019, 5:21

Czy znacie kogoś z autyzmem?
Pojawił się u nas w pracy nowy pracownik, właśnie z tym zaburzeniem i naprawdę ciężko z tą osobą wytrzymać w jednym pomieszczeniu. Facet ma powyżej 20 lat, ale zachowuje się jak 11 latek z patologicznej rodziny. Śpiewa jakieś piosenki o "kurwach" i "pedałach", opowiada dowcipy z dupy i sam się z nich śmieje i oczywiście jest wielki gangsta i nacjonalista (w swoim mniemaniu). Ogólnie widać, że chłopak ma spory problem z ogarnięciem rzeczywistości...
Nie chcę się z niego nabijać, gadać na niego, bo choroby sobie nikt nie wybierał, ale tak jak napisałam koleś jest strasznie prymitywny i trudno z nim wytrzymać, a co dopiero pracować.
Ostatnio przez tę osobę naprawdę czuję się w pracy jak w jakiejś patologicznej podstawówce...

Nigdy wcześniej nie miałam kontaktu z nikim kto ma autyzm, a już na pewno nie z dorosłą osobą. I teraz się tak zastanawiam czy wszystkie osoby dotknięte autyzmem mają takie odpały? Wiem, że autyzm ma różne stadia i tak dalej, ale w sumie się na tym nie znam.
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Re: Ludzie z autyzmem

15 maja 2019, 5:30

U mnie na osiedlu mieszka kilka osób.Trzy dorosłe osoby które raczej nie chodzą na żadną terapię czy coś.
Chodzą po śmietnikach i coś tam zbierają :|
Nigdy z nimi nie rozmawiałem , bo tak.Dla mnie to inny świat i nie wiem czy byśmy siebie nawzajem zrozumieli.
Także nie mam nic do powiedzenia.
- Co tam u ciebie ?
- Od czego mam zacząć ? Od początku świata ?

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

16 maja 2019, 2:50

Mało wiem o autyzmie... Może powinnam więcej poczytać, dowiedzieć się. Niczyja wina, że choruje na to czy tamto. Co mnie zmienia faktu, że ten chłopak naprawdę działa wszystkim na nerwy. :|

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz

23 maja 2019, 20:27

Mojemu sąsiadowi, kiedyś dobremu koledze urodziła się córka z autyzmem. Dziś ma chyba 6 lat i swój świat. Do niedawna, na podwórku krzyczała wniebogłosy jakby jej ktoś wyrywał, nie wiem, brwi? Ciężkie życie z takim dzieciakiem, człowiek powinien być szczęśliwym rodzicem. Współczuję matce, która na co dzień musi się nią sama zajmować plus młodszym synem. Kolega musi pracować w Niemczech bo budują dom.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

26 maja 2019, 20:54

Gadam od czasu do czasu z tym chłopakiem. Mówi jakie ma problemy, widzę jego dziwne zachowania. A on jest świadomy, że ma problem ze sobą, że nie ogarnia relacji międzyludzkich, widać jak się miota, jak nie umie radzić sobie z emocjami. Czasem bywa agresywny, ale nie do kogoś konkretnie, tylko "w powietrze". Rzuci kurwą, coś tam krzyknie. Nieraz mówi do rzeczy, nieraz zachowuje się jak dziecko.
Współczuję mu teraz, bo widać, że jego zaburzenie jest głębokie i z tej racji nie może normalnie funkcjonować...

Wróć do „Pozostałe zaburzenia”