dwa zaburzenia psychiczne?

Arachne
Początkujący
dwa zaburzenia psychiczne?

03 mar 2019, 21:13

Mam zespół Aspergera i schizofrenię. Czy znacie kogoś, kto ma oba te zaburzenia?

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni
Re: dwa zaburzenia psychiczne?

03 mar 2019, 21:18

Mam wrażenie że te dwie diagnozy od dwóch innych lekarzy i tak najczęściej bywa ;)
Czyściłem kibel u terapeuty, na nie wiele to się zdało.Sam musiałem sobie radzić z brudem.

Arachne
Początkujący

03 mar 2019, 21:21

Zespół Aspergera wykryto u mnie w wieku 12 lat a schizofrenię w wieku 14 lat. Jak miałem 5 pobytów w szpitalu to wpisywali obydwie diagnozy.

Awatar użytkownika
Fasolka
Zaprzyjaźnieni

04 mar 2019, 7:26

Szczerze to nie wiem czy te dwa zaburzenia mogą wystąpić jednocześnie.

Zapytaj lekarza ;)
Czyściłem kibel u terapeuty, na nie wiele to się zdało.Sam musiałem sobie radzić z brudem.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

04 mar 2019, 17:04

Owszem, znam taką osobę.
To dziewczyna, którą znam z internetu. Kiedyś pisała mi komentarze pod rysunkami. Dziewczyna marzy, że kiedyś wyda swój komiks, niestety brutalnie mówiąc ze swoim skillem raczej nie ma na to szans. Oczywiście jej tego nie powiem, bo nie jestem świnia, no ale tutaj mogę to napisać. Nie twierdzę, że rysuje źle, ale po prostu od x lat nie zrobiła kompletnie żadnych postępów, ponieważ ewidentnie szwankuje jej pamięć. Przykład? Narysowała kiedyś postać z pistoletem, który wyglądał fatalnie. W dobrej wierze skomentowałam: "używaj refów". Ona: "co to są refy?". Wyjaśniłam jej, że refy to zdjęcia/obrazki danej rzeczy (w tym przypadku pistoletu), na których można się wzorować rysując. Ok. Za trzy miesiące znowu coś takiego wrzuciła, pytam czy używała refów? "A co to są refy?"... Kiedyś również tłumaczyłam jej dlaczego powinna wykastrować koty, ale to jak grochem o ścianę. Szkoda mi jej, bo żyje w jakiejś totalnej Nibylandii. :(
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Wróć do „Pozostałe zaburzenia”