Olzapin zrobił mi krzywdę

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni
Olzapin zrobił mi krzywdę

28 lis 2018, 17:25

Brałam Olzapin od 2007 do 2018 roku.
Roztyłam się po nim, a mózg nauczył się, że trzeba żreć dużo i nieregularnie, byle tylko wpierdalać. Jadłam byle co, w dużych ilościach, nie patrzyłam jaka jest pora itp. Potrafiłam iść do lodówki i żryć.
No i się doigrałam.
Nie dość, że od paru lat jestem po prostu za gruba to jeszcze ostatnio zaczął mi szwankować żołądek. Wczoraj wpadła koleżanka i przyniosła chrupki paprykowe. Niby nic takiego, ale poskręcało mnie tak, że nie poszłam dziś do pracy. Poszłam za to do lekarza, bo to się zdarza coraz częściej. Kobieta powiedziała mi wprost, że moja dieta to jest tragedia i mam się ogarnąć. Dostałam skierowanie na USG i do gastrologa. Teraz boję się, że znajdą mi jakiegoś guza albo cholera wie co... Ale prawdopodobnie raczej odnowiły mi się nadżerki.
Tak czy srak, dieta musi wejść w życie, bo się wykończę.
Może gastrolog pomoże naprawić to co mi napierdolił w organizmie Olzapin...
We put cameras in the cameras. She'll never suspect.

Awatar użytkownika
Andwer
Gospodarz
Re: Olzapin zrobił mi krzywdę

28 lis 2018, 18:54

Biorę kilkanaście lat olanzapinę i nie narzekam, śmiem nawet twierdzić, że to dla mnie dobry lek, ale jeśli mam być szczery gdyby ten lek mnie nękał już dawno cisnąłbym go w cholerę. A tu nie. Nie przytyłem, nie chodzę zamulony czy zbyt senny.

Jestem zwolennikiem metod prób i błędów. Trzeba szukać właściwego leku dla siebie o ile się da. Ja sam byłem przysłowiowym królikiem doświadczalnym i można powiedzieć co ja to nie próbowałem zanim trafiłem na to co teraz mam.
Zło dobrem zwyciężaj

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

09 gru 2018, 12:22

We wtorek byłam u ginekologa - wszystko ok. W piątek miałam USG jamy brzusznej - też ok. Lekarz, który robił USG powiedział, że podejrzewa zespół jelita drażliwego (już kiedyś miałam taką diagnozę). Skierowanie do gastrologa czeka, muszę się umówić, a tymczasem jutro idę do psychiatry na kontrolę.
Plus, odkąd trzymam jako taką dietę i nie piję kawy na pusty żołądek, czuję się lepiej.

Awatar użytkownika
Espresso89
Wyjadacz

10 sty 2019, 10:57

Nom ja właśnie przeczytałam sobie że mam to przepisane i nie wiem czy po prostu muszę do niego przywyknąć czy już tak będzie ale chodzę jak oszołomiona, senność mam taką że zasnęłabym dzisiaj w poczekalni lekarza medycyny pracy, zawroty głowy i taka jakaś nieogarnięta jestem...
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

10 sty 2019, 13:25

A długo już bierzesz?

Awatar użytkownika
Espresso89
Wyjadacz

10 sty 2019, 14:11

Nie dopiero zaczynam, trzeci dzień ja w ogóle o tym że mam psychozę formalnie dowiedziałam się na tej wizycie co byłam teraz. Miałam tam jakieś podejrzenia ale starałam się nie dopuszczac takiej wersji do siebie.
Neuroleptykow nie brałam wcześniej tylko antyydepresanty takie jak tritico. Mi się to całe myslnie zmieniało przez lata od 2011r do teraz przeszłam przez różne dziwne rzeczy od wizji do jakiegoś przeskakiwania jakby w inny wymiar... Sporo tego było.
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Āharati
Zaprzyjaźnieni

10 sty 2019, 15:27

Lek tak będzie dzxiałał dopóki organizm się nie przyzwyczai. Z czasem to minie.
GG46660127

Bądź realistą, chciej niemożliwego.

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

10 sty 2019, 16:38

Espresso, na początku każdy lek tak działa. Potem się unormuje i zobaczysz, czy posłuży ci tak jak posłużył Andwerowi, czy też narobi szkód takich, jakich narobił u mnie. :/

Awatar użytkownika
Espresso89
Wyjadacz

10 sty 2019, 16:41

A czy mogłabyś dokładnie opisać jak Ty się po tym czułaś bo nie bardzo bym chciała tych szkód odczuć na sobie :-/ Chociaż mam nadzieję że będę mogła je odstawić po upływie miesiąca choć przygotowuję się raczej na najgorsze i już myślę o jakiejś opcji sportu i zmiany przyzwyczajeń żywieniowych dla siebie chociaż znając mnie to pewnie czcze gadanie :|
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019, 16:45 przez Espresso89, łącznie zmieniany 1 raz.
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

10 sty 2019, 16:45

Espresso89 pisze:A czy mogłabyś dokładnie opisać jak Ty się po tym czułaś bo nie bardzo bym chciała tych szkód odczuć na sobie :-/

Olzapin obszedł się ze mną o tyle łaskawie, że miałam mało skutków ubocznych... ale te, które jednak miałam były mocno dokuczliwe. Po pierwsze, roztyłam się i nie umiem tego zrzucić. :/ Po drugie, zrobił mi z mózgu siano - dopiero teraz, jak tego crapu nie biorę, jestem zdolna do większego wysiłku intelektualnego (jestem na arypiprazolu, btw) - tak, studiowałam na Olzapinie i było ciężko. Po trzecie, non stop chciało mi się spać, co BARDZO utrudniało normalne funkcjonowanie. Po czwarte, teraz przez to żarcie jak świnia mam problemy z żołądkiem.

Awatar użytkownika
Espresso89
Wyjadacz

10 sty 2019, 16:51

Kluskowa pisze:
Espresso89 pisze:A czy mogłabyś dokładnie opisać jak Ty się po tym czułaś bo nie bardzo bym chciała tych szkód odczuć na sobie :-/

, non stop chciało mi się spać, co BARDZO utrudniało normalne funkcjonowanie. Po czwarte, teraz przez to żarcie jak świnia mam problemy z żołądkiem.

Nom to spanie to też mam hardcor z tym a na żołądek i jelita jak boli to dobry jest len mielony niezbyt to apetyczne ale zawiera dużo błonnika więc usprawnia trawienie i pracę jelit no i jabłka mają takie zdolności a na oczyszczanie wątroby ostropest hm… I z tym tyciem to faktycznie też zbytnio mi to nie leży. :|
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

10 sty 2019, 16:58

Jeśli masz skłonności do tycia, to niestety tak może być, ba, będzie na pewno, nie że Cię straszę, tylko po prostu nie chcę żebyś zrujnowała sobie organizm... Naprawdę mało kto ma szczęście nie roztyć się po olanzapinie. Andwer jest wyjątkowy widocznie. ;)

Awatar użytkownika
Espresso89
Wyjadacz

10 sty 2019, 17:04

Czyli trening... Rower kupiłam sobie w tamtym roku taką błyskawice że ja pierdolu ;-P Będę biegała albo coś tylko niech mi się organizm przyzwyczai no ale jeszcze na pewno będę rozmawiała z tą swoją babką o jakiś może inny lek.
"Narysuj mi baranka..."

Awatar użytkownika
Kluskowa
Zaprzyjaźnieni

10 sty 2019, 17:12

O ile będzie Ci się chciało w ogóle wstać z łóżka... Plus, rower na Olzapinie to nie jest dobry pomysł, bo ten lek upośledza refleks, równowagę i tak dalej - można wpaść pod auto albo się wywalić.
Ale spokojnie, jesteś dopiero na początku drogi. :) Ja to gówno brałam 11 lat...

Awatar użytkownika
Espresso89
Wyjadacz

10 sty 2019, 17:25

Kurcze jak tak będzie to każę sobie go zmienić pod presja nie brania już coś czuję że będę się wykłócać.
Ale mam nadzieję że na mnie to tak nie będzie działało muszę na ten temat więcej /gazeta/
"Narysuj mi baranka..."

Wróć do „Leki i psychoterapie”