Głosy

Awatar użytkownika
Maksymiliana
Wyjadacz

Głosy

Hej, jak radzicie sobie z głosami?
Jak nie jakieś bezmyślne słowa od czapy (w większości), to czasem są przerażające, no i tutaj pytanie - jak przestać się ich bać. Próbowałam, ale one pojawiają się tak nagle :(
W czasie psychozy doskonale pamiętam, że chciały abym się zabiła, ciągle o tym mówiły, jednak teraz jest z nimi o wiele "lepiej", jednak chciałabym się ich pozbyć, aby mnie nie nawiedzały :(
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni
Re: Głosy

Maksymiliana pisze:Hej, jak radzicie sobie z głosami?
jednak chciałabym się ich pozbyć, aby mnie nie nawiedzały :(
Ostatnio miałem głosy kilka miechów temu.Wtedy słucham głośno muzy na słuchawkach , trochę to pomaga.
Myślę że ważne jest jakie leki bierzemy i czy zażywamy je regularnie i odpowiednio długo i regularnie śpimy.

Mi pomaga ich ignorowanie choć wiem że to trudne to trzeba odwracać uwagę mózgu i skupić go na czymś innym.
Czasem w ''głowie'' do nich krzyczę i rozkazuje im odejść , zniknąć , mówię im że ich nie chce i czasem to pomaga, ale najczęściej one po prostu muszą same minąć :( Na szczęście nie słyszę ich np. cały dzień , tylko kilka godzin dziennie.To marne pocieszenie ale wiem że inni mają gorzej :(
Awatar użytkownika
Maksymiliana
Wyjadacz

Ja też nie słyszę ich już non stop, tylko od czasu do czasu. Tego pomysłu ze słuchawkami nie wpadłam, przecież wtedy nie będę ich słyszała :)

Czasami trudno jest a odwracać uwagę mózgu, gdy budzisz się i nagle słyszysz takie teksty zza ściany: Zabij! a drugi głos odpowiada NIE!
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Słuchawki wytłumiają głosy lub całkowicie zagłuszają :)

Współczuje takich ''rozkazów'' u mnie to jest zwrócone przeciwko mnie, to ja mam ze sobą skończyć lub ktoś za mnie to zrobi :(
Awatar użytkownika
Maksymiliana
Wyjadacz

Wiem, że to nie miłe słyszeć ich, mam nadzieje, że inne leki wytłumią to cholerstwo do końca - wierzę w to :) ale czy psychiatra będzie chciał inne leki przepisać, to jest druga strona medalu
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Nie musisz zmieniać leków , może starczy żeby coś Ci dopisał ?
Awatar użytkownika
Maksymiliana
Wyjadacz

Może tak być, byle by właśnie dopisać, ale boje się, że zostane bez leków bo się psychiatra zmieni i bede musiała do niego do szpitala iść
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Myślę że powinien bez problemu Ci coś dopisać , po rozmowie i przejrzeniu dokumentacji.Po co miał by Cię kierować do szpitala ? tylko po to by dobrać leki ? może i tak ? :|
Awatar użytkownika
Maksymiliana
Wyjadacz

Fasolka, psychiatra powiedział mi, że od 1 października nie będze mnie mógł przyjmować, i będę zmuszona chodzić do Szpitalnego Oddziału Psychiatrycznego w celu spotkania z innym psychiatrą i recepte na leki.
Trochę to smutne, bo bardzo ufałam mojemu lekarzowi, niestety państwo znów wchodzi tam gdzie nie powinno :(
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Szkoda że tak się stało ale może nowy doktorek będzie w porządku i cię nie wyśle na oddział, bo myślę że to by nie miało sensu.

A teraz coś o głosach ........

Mój mózg często robi mi na złość ,bo produkuje rozmowę co najmniej dwóch osób stojących przed moją klatką (mieszkam na parterze) , do tego świadomość w tym czasie że czuje prawdziwość tego gadania i też po części obecność tych ludzi.A kiedy podchodzę do okna zobaczyć kto tam jest okazuje się że nikogo nie ma i rozmowa też się automatycznie wyłącza.
To są rozmowy dość głośne ale nie zrozumiałe jest żadne słowo.
O wiele lat wstecz te rozmowy były zawsze na mój temat i każde słowo wyraźnie słyszałem.Mózg był jeszcze bardziej grający mi na nerwach , bo to były rozmowy moich kumpli i ich prawdziwe głosy.Wtedy były jazdy.
Bo gadali ogólnie mówiąc o tym jak mnie zniszczyć fizycznie czy psychicznie, gdyby był tu to bym mu wpierdolił ,czasem zwracali się bezpośrednio do mnie ,idź do lasu i się powieś czy podetnij sobie żyły w wannie.
Często rozmowy ''znajomych'' były codziennie i wieczorem.Trwały po kilka godzin lub do momentu wyłączenia ich przez to tylko że podchodziłem do okna i chciałem ich zobaczyć.Nigdy ich tam nie było, pozostawało przekonanie że zanim wyjrzałem przez okno oni szybo uciekli , bo wiedzieli że podchodzę do okna.Wiadomo że zawsze zdążali uciec , ale nigdy nie darłem ryja przez te okno do nich. Ale zawsze wtedy podnosiło mi to ciśnienie i to bardzo.Teraz nie wiem jak to się skończyło.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Dziś w nocy miałem problem z zaśnięciem , bo miałem natłok myśli i kiedy już zaczynał się sen , nagle wyrwało mnie ze snu głośne trzaskanie jakby garnkami. Mama i brat spali. Nie wiem co to było.
Zyta1234
Zaprzyjaźnieni
Zawód: Pracownik administracyjno - biurowy

Współczuję Wam. W swoim życiu słyszałam męski głos wypowiadajacy moje imię raptem kilka razy, policzyć to można by było na palcach jednej dłoni.
/kawa/
Xoredas
Bywalec

Ja w swoim życiu słyszałem różne glosy ale to jest bardzo realne czasem myślę że to może być z innej rzeczywistości może kiedyś się to wyjaśni bo przez te głosy ludzie mają czarne myśli i coś się może stać.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Wczoraj a może to było przedwczoraj ...... nie wiem na pewno.
Już leżałem dłużej w łóżku i nagle przy samym lewym uchu usłyszałem wyraźny i głośny szept -NIE ŚPIJ
Brzmiało to jak rozkaz i się trochę wystraszyłem , bo myślałem że to jakiś demon a może anioł stróż przed czymś mnie w ten sposób obronił ? Nie kazał spać , bo coś miało mi się stać ? Nie wiem i nie dociekam , ale tej nocy już nie spałem.
Awatar użytkownika
Stefan
Zaprzyjaźnieni

Nooo nie były to głosy ,tylko muzyka trance trwało to kilka sekund w dwie nocki około pierwszej godzinie.

Pierwszy raz słyszałem muzykę :)
To było zajebiste ;)
ODPOWIEDZ